פוטין שולח את שר החוץ לברוב ואת הרמטכ"ל גארסימוב לישראל בניסיון להתגבר על חילוקי הדעות. המשמעות של הפעלת 'קלע דויד'

בעקבות הפרסום הבלעדי בתיקדבקה, ביום א' על הקרע בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין  וראש הממשלה בנימין נתניהו בנושאי סוריה, החליט נשיא רוסיה פוטין, בצעד לא שגרתי, לשלוח לישראל את שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ואת הרמטכ"ל הרוסי הגנרל וואלרי  גארסימוב  Gen. Valery Gerasimov.
צריך להקשיב היטב לדברים שאמר ראש הממשלה נתניהו, ביום ב' 23.7 בפתח ישיבת הממשלה, כאשר הודיע על בואה של המשלחת הרוסית לישראל.  נתניהו אמר, כי ישראל לא תסכים לכך כי צבא סורי ייכנס לאזור החיץ שנקבע בין ישראל לסוריה לפי הסכמי הפסקת האש ב-1974.  במילים אחרות, ראש הממשלה כבר איננו בטוח כי צבא סורי לא ייכנס לאזור החיץ, כפי שפוטין הבטיח לו בשיחתם האחרונה ביום ו' 20.7.
המקורות שלנו מציינים, כי זו הייתה ההבטחה האחרונה בשרשרת הבטחות שנשיא רוסיה פוטין נתן לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, וראש הממשלה נתניהו בשבועות האחרונים, שלאחר זמן קצר מאוד הוא מפר אותן.
כדי להדגיש את העמדה הישראלית הזאת, הפעיל צה"ל ביום ב' בבוקר בפעם הראשונה בתנאי קרב אמתיים את מערכת טילי הנ"מ המתקדמת 'קלע דויד' נגד טילים סוריים שנורו בקרבות המתחוללים באזור החיץ עם מורדים סוריים. אזעקות נשמעו ברמת הגולן, הגליל העליון, אזור הבשן, והערים צפת וטבריה.
המטרה לא היו הטילים הסוריים, אלא איתות ישראלי שהיא לא תירתע  מלהטיל לשדה הקרב בדרום סוריה, את מערכות הנשק החדישות אשר ברשותה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי עם עמדה זו של נתניהו יש לפחות שלוש נקודות חשובות.
1.  אין בנמצא צבא סורי, כפי שנתניהו וצה"ל משתמשים בהודעותיהם. ישנן יחידות שיש בהן אלמנטים של יחידות צבא סוריות שהתפוררו, כאשר רוב הכוח הלוחם בהן מורכב מלוחמים של חיזבאללה ושל מליציות שיעיות פרו-איראניות. כלומר כוחות איראן וחיזבאללה נמצאים כבר על גבול אזור החיץ  או בתוכו, למרות כל האזהרות הישראליות. 
המקורות שלנו מציינים, כי יחידות אלה נמצאות במרחק של בין 8 עד 3 ק"מ מגבול ישראל ברמת הגולן.
2. חלק מיחידות אלה מקבלות סיוע אווירי מחייל האוויר הרוסי.
3. אם אכן מטוסים ישראליים הם ששיגרו טילים, ביום א' 21.7 מתחום לבנון אל מאגר טילים במסאייף Masyaf, הנמצאת ליד חמה, תקיפה בה לאיראנים ואנשי חיזבאללה היו נפגעים, נוצר מצב מוזר, בו ישראל פועלת נגד מטרות איראניות וחיזבאללה הרחק מגבול ישראל, אבל, בינתיים, איננה פועלת נגד מטרות כאלה הנמצאות ליד גבול רמת הגולן, למרות שנתניהו השמיע איום כזה לנשיא רוסיה פוטין.
המקורות שלנו מדווחים, כי נתניהו אמר לפוטין, 'כי כל תל שייתפס על ידי איראן וחיזבאללה ליד גבול ישראל יהפוך להיות מכתש'.  בינתיים איום זה נשאר בגדר מילים ולא הופעל.
כדי שאיום ישראלי זה לא יופעל נשלחו לברוב וגאריסימוב לישראל.

 

Print Friendly, PDF & Email

8 תגובות עבור “פוטין שולח את שר החוץ לברוב ואת הרמטכ"ל גארסימוב לישראל בניסיון להתגבר על חילוקי הדעות. המשמעות של הפעלת 'קלע דויד'

 • יול 23, 2018 @ 14:27 at 14:27
  Permalink

  You mix things up! Watch what you writ

 • יול 23, 2018 @ 14:29 at 14:29
  Permalink

  בעקבות הפרסום הבלעדי בתיקדבקה, ביום א' על הקרע בין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש הממשלה בנימין נתניהו בנושאי סוריה, החליט נשיא רוסיה פוטין, בצעד לא שגרתי, לשלוח לישראל את שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ואת הרמטכ"ל הרוסי הגנרל וואלרי גארסימוב Gen. Valery Gerasimov.
  לא הגזמתם בכלל , בעקבות הפרסום בתיק דבקה ?????????????

 • יול 23, 2018 @ 15:11 at 15:11
  Permalink

  כל העניין שרוסיה נהייתה בעל הבית של האזור הוא עניין לא סביר וכאן קבור הכלב
  אני מקווה שיווצר מצב שיעזבו הביתה

 • יול 23, 2018 @ 17:25 at 17:25
  Permalink

  הרוסים לא שלחו את לברוב וגרסימוב כדי לנהל משא ומתן עם נתניהו, אלא לתאם מחדש את כללי המשחק כאשר המטוסים הרוסיים מספקים סיוע אוורי מסיבי לכוחות הסורים ולמיליציות האיראניות על גבול ישראל. הסיבה לכך היא ש״מרחב הטעות״ שהיה קיים בין הכוחות הרוסים והישראלים כאשר הלחימה התרחשה ברחבי סוריה, הצטמצם היום לאפס.

 • יול 23, 2018 @ 18:48 at 18:48
  Permalink

  מה עם טורקיה והכורדים? מזמן לא שמענו עליהם

 • יול 23, 2018 @ 22:06 at 22:06
  Permalink

  המילה של פוטין שווה אפס. הוא שותף של סמיון מוגילביץ '(ג'ון גוטי הרוסי), והוא עצמו למד את מקצועו בקג"ב. כל מה שהוא אומר "כתוב על המים," כפי שמשוררים אומרים. הסיבה היחידה לדבר עם לברוב וגראסימוב היא ללמוד מה פוטין רוצה, לא לתת לו את זה, ולפעול כדי להפוך את זה לא ניתן להשגה על ידי פוטין. זכור: פוטין הוא בריון רחוב עם מוסר של לטאה, ללא פחד, ללא כל איפוק. היחיד שיכול להתמודד איתו הוא טראמפ, שהוא גם בריון רחוב, רק חכם יותר – כלומר, הוא חכם מספיק כדי לתת את הרושם שהוא אידיוט. פוטין הוא לא חכם מספיק כדי להיראות אידיוט…

 • יול 24, 2018 @ 0:15 at 0:15
  Permalink

  ישראל של ביבי וליברמן נתנה לאירן להתבסס בסוריה במשך שנים, להכניס את חיזבאללה לסוריה, להעביר חימוש מתקדם מאירן לסוריה ועירק בואכם עזה וסיני, להמשיך בפעילות הגרעין במתקנים צבאיים שאינם כפופים להסכם, לבסס תעשיית טילים ארוכי טווח, ולאמן כוחות סייבר לא מבוטלים. כל זאת בזמן שארה״ב אפשרה לרוסים להתבסס בסוריה, לאירן לחמש את החותים ולהפגיז את סעודיה בעוד היא מעמיקה אחיזה פוליטית וצבאית בעירק ועוד.
  במצב עניינים זה, השאלה היא האם אירן תיזום ראשונה לנוכח חולשתה הפנימית פוליטית-כלכלית (כמו גם בעיות פנים של חמאס וחיזבאללה), או שישראל סעודיה וארה״ב יזמו לנוכח חולשתן הנובעת מחוסר יוזמה יותר מאשר העדר אמצעים צבאיים.
  עדיף שלא רק נקווה לטוב.

 • יול 24, 2018 @ 0:45 at 0:45
  Permalink

  בסוף זה יתברר שהיו אלה מטוסים רוסים שכמעט יורטו, וברגע האחרון הוחלט להסיט את הטילים…

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות