בפגישת הרמטכ"לים של איראן, סוריה ועיראק בדמשק, הוחלט על מבצע צבאי משותף של 3 הצבאות לפתוח את גבול סוריה-עיראק

בפגישה ראשונה מסוגה אי פעם של שלושת הרמטכ"לים של צבאות איראן, סוריה, ועיראק שנערכה, ביום ב' 18.3 בדמשק, התקבלה החלטה על מבצע צבאי  של שלושת הצבאות, לפתיחת הגבול שבין סוריה לעיראק, ועל היקף העזרה הצבאית והכלכלית האיראנית בשנה הקרובה למשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי על קיום הפגישה הזו ועל החלטותיה, הוחלט כבר ב-25 בפברואר כאשר נשיא סוריה בשאר אסד ערך ביקור פתע של יום אחד בטהרן, שם נפגש עם המנהיג העליון של איראן עלי חמנאי.

שני המנהיגים קיבלו בפגישה זו שורה של החלטות צבאיות וכלכליות אסטרטגיות אשר אם הן יוצאו לפועל יביא הדבר להתנגשות צבאית בין איראן וסוריה עם ארצות הברית וישראל.
את ביצוע  ההחלטות האלה שני המנהיגים החליטו לתת בידיה של וועדה שתורכב משלושת הרמטכ"לים של איראן, סוריה, ועיראק.

זו הסיבה העיקרית מדוע ביום ב' נועדו בדמשק, הרמטכ"ל האיראני הגנרל מוחמד באגארי Major General Mohammad Hossein Bagheri, הרמטכ"ל הסורי הגנרל עלי איוב General Ali Abdullah Ayyoub, והרמטכ"ל העיראקי  גנרל עותמאן אל-ראנימי  Lieutenant General Othman al-Ghanimi.
זמן קצר לפני ששלושת הרמטכ"לים נפגשו בדמשק פרסמה סוריה הודעה  הדורשת מארצות הברית להוציא מיד את כוחותיה מסוריה.  
המקורות שלנו מציינים, כי הודעה זו פורסמה כהקדמה להחלטה המרכזית ששלושת הרמטכ"לים האיראני, הסורי והעיראקי קיבלו, והיא לפתוח את גבול סוריה -עיראק, לתנועה חופשית של אנשים וסחורות. 
הגבול הסורי-העיראקי שאורכו הוא 615 ק"מ היה סגור בחמש השנים האחרונות מאז 2014.

עוד מוסרים המקורות שלנו, כי בפגישה בדמשק הוחלט איזה תפקידים ימלאו צבאות איראן, סוריה ועיראק בפתיחת הגבול ובשמירת הביטחון משני צדדיו.
פתיחת גבול סוריה-עיראק ללא השתתפותן של ארצות הברית ורוסיה, ששתיהן מחזיקות בסוריה נוכחות צבאית, משמעותה המעשית היא התחלת הפעלתו של הגשר היבשתי האיראני שישתרע מהמפרץ ועל לחופי הים התיכון דרך עיראק, מהלך שארצות הברית וישראל מנסות לבלום בשנתיים-שלוש האחרונות.
הגיליון החדש מס' 841 של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW שייצא לאור ביום שישי 22.3, יביא פרטים בלעדיים על ההבנות עליהן הסכימו בפגישתם בטהרן מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, ונשיא סוריה בשאר אסד, וכיצד ראש ממשלת עיראק עבד אל מהדי הסכים מאוחר יותר לשתף אתם פעולה ביישומן. בין ההחלטות נביא את הפרטים הבלעדיים על  חלקם של הכוחות הצבאיים האיראניים, העיראקים, ושל חיזבאללה בצעדים אלה.
הקישו כאן לחתימה על השבועון (היוצא בשפה האנגלית).     Print Friendly, PDF & Email