בפיגוע דקירה שביצע מחבל פלסטיני בן 17, נרצח יותם עובדיה בן 31, ושניים נפצעו בינוני וקל ביישוב אדם בחבל בנימין. המחבל נורה וחוסל

בפיגוע חדירה ודקירה ביישוב אדם, בחבל בנימין שמצפון לירושלים, שביצע מחבל פלסטיני בן 17, ביום ה' 26.7 בלילה, נרצח יותם עובדיה  בן 31, ושני ישראליים נפצעו בינוני וקל.  המחבל חוסל ביריות של אחד הפצועים.
המחבל , נער בן 17 מהכפר כובאר ליד רמאללה שכנראה הכיר את היישוב הגיע אליו בסביבות השעה שמונה בערב, הצליח לקפוץ מעל גדר היישוב ולהיכנס לתוכו מבלי שאיש ירגיש בו, למרות שבגדר היישוב קבועים חיישנים המתריעים על חדירה.  נראה כי המחבל ידע על אזור בגדר בו החיישנים לא מצויים.
כאשר הוא נתקל ביותם עובדיה הוא דקר אותו כמה פעמים בכל חלקי גופו והשאירו מוטל  פצוע אנוש על המדרכה כשהוא ממשיך במסע הדקירות שלו. המחבל הצליח לדקור עוד אדם בן 58 ולפצוע אותו בינוני, ואדם נוסף בן 41 שנפצע קל. הפצוע קל שהיה חמוש ירה כמה פעמים במחבל והרג אותו.
מיד הוזעקו ליישוב כוחות צה"ל ועזרה רפואית שהחלו לטפל בנפגעים. צוותי מד"א עשו מאמץ רב  להציל את חייו של הפצוע אנוש והעבירו אותו מיד לבית החולים 'הדסה' בהר הצופים בירושלים שם הרופאים שהכניסו אותו לחדר הניתוחים נלחמו כמה שעות על חייו. לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. גם הפצוע בינוני הגיע ל'הדסה' הר הצופים. הפצוע קל פונה אל בית החולים 'שערי צדק'.
אישה תושבת המקום טופלה כנפגעת חרדה.
ביחד עם כוחות צה"ל הגיעו למקום מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, ומפקד החטיבה המרחבית בנימין, אלוף-משנה שרון אסמן. הכוחות ערכו סריקות נרחבות ביישוב כדי לבדוק אם לא חדרו אליו מחבלים נוספים. כל התושבים נצטוו להישאר בבתים ולסגור את הדלתות ואת החלונות. לאחר זמן קצר הורחבו הסריקות לכל היישובים באזור בנימין, שהועמדו במצב הכן מפני חדירת מחבלים.
סגר הוטל על הכפר כובאר ממנו הגיע המחבל ועל כפרים פלסטינים אחרים באזור.
לפי שנה בדיוק ב-21 ביולי 2017,  הצליח צעיר פלסטיני בן 19 מהכפר כובאר לחדור ליישוב חלמיש שבחבל בנימין, לחדור לביתה של משפחת סולמון שחגגה את הולדת נכד, ובטבח בערך בבית רצח חמישה בני משפחה. יוסי סולומון בן 70, ושני ילדיו, חיה סולומון בת 46, ואלעד סולומון בן 36 ז"ל. אשתו של אלעד, מיכל, הצליחה למלט את ילדיה לחדר בקומה העליונה שם הסתגרה עד שהגיעה עזרה שהזעיקה.
המחבל חדר אז ליישוב למרות שגדר הביטחון התריעה על חדירה, זאת לאחר שקצין הביטחון חשב כי המדובר היה בחדירה של חיה.
כתוצאה מהפיגוע ביום ה' בלילה באדם הוחלט בצה"ל להזרים במשך הלילה לאזור, לקראת יום שישי, עוד שני גדודים לתגבור הכוחות מחשש לפיגועים נוספים.
זמן קצר לאחר הפיגוע פרסם שליחו של הנשיא טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט את ההודעה הבאה: 'עוד התקפה ברברית הלילה. מתי הנשיא עבאס והמנהיגות הפלסטינית יגנו את האלימות?  הלילה מחשבותינו ותפילותינו עם הקורבנות והמשפחות.'

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “בפיגוע דקירה שביצע מחבל פלסטיני בן 17, נרצח יותם עובדיה בן 31, ושניים נפצעו בינוני וקל ביישוב אדם בחבל בנימין. המחבל נורה וחוסל

 • יול 27, 2018 @ 13:11 at 13:11
  Permalink

  שאננות לשמה
  "חשב.שמדובר בחדירה של חיה".
  ככה סתם ללא בדיקה.
  קצין הבטחון לכלא

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות