בפיגוע דקירה של אסירי חמאס בכלא קציעות: שני אנשי שב"ס פצועים, אחד קשה. 11 אסירים פלסטינים פצועים, 3 מהם קשה

בפיגוע דקירה באמצעות דוקרנים מאולתרים , ביום א' 24.3 בערב, בבית הסוהר קציעות, ישנם שני אנשי שב"ס פצועים. אחד מהם קצין פצוע קשה לאחר שנדקר בצווארו. איש שב"ס פצוע קל-עד בינוני לאחר שנדקר בידו.
אירוע טרור בתוך בית כלא ישראלי הוא אירוע נדיר, והוא התרחש בעת שאנשי שב"ס העבירו קבוצה של אסירי חמאס ממדור אחד של הכלא למדור שני בו קיים מיסוך לטלפונים סלולריים אותם האסירים מחזיקים לא כחוק.

הדקירה שימשה אות לאסירים המעוברים והם השתלטו על המסדרון בו הם היו.
כוחות גדולים של אנשי היחידה המיוחדת של השב"ס, שהיו במקום בכוננות עקב העברה המתוכננת, השתלטו על האזור לאחר מאבק עם האסירים. כתוצאה ממהלך ההשתלטות, נפצעו לפחות 11 אסירים אנשי חמאס.
שלושה מהם פצועים קשה והם הועברו במסוק לבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע.

מהלך העברת האסירים הפלסטינים לאזורים בבית סוהר בהם קיים מיסוך לטלפונים סלולאריים מתבצע במסגרת החמרת תנאי המעצר של אסירי החמאס, כחלק מצעדי התגובה הננקטים על ידי כוחות הביטחון הישראליים  על התקפות הטרור של החמאס ביהודה ושומרון ולאורך גדר המערכת בעוטף עזה. 
עצם העובדה שאסירי החמאס שעמדו להיות מועברים לאגף ממוסך בכלא קציעות, הצליחו להסתיר דוקרנים ולהשתמש בהם,  למרות העובדה שלפני שהוצאו מהתאים נערך אצלם חיפוש מדוקדק, מראה מצד אחד על רשלנות אצל הסוהרים, ומהצד השני על מידת התחכום והעזה של אסירי הטרור הפלסטיני.    

האסירים הפלסטינים רואים בהעברה כזאת שינוי גדול במעמדם בתוך בתי הכלא לשם מוברחים הטלפונים הסלולאריים על ידי עורכי דין ובני משפחותיהם המבקרים אותם.
כל האמצעים שהופעלו עד עכשיו כדי להביא להפסקת הברחת הטלפונים הסלולאריים לבתי הכלא עלו בתוהו.  לבסוף התקבלה החלטה להפוך את המכשירים שבידי האסירים ללא שמישים באמצעות הטל מיסוך.
מלבד הקשר עם משפחותיהם, משתמשים האסירים הפלסטינים בטלפונים הסלולריים  לשמור על קשר עם מפעיליהם בארגוני הטרור, ובמקרה של החמאס, הם מתאמים את התקפותיהם בתוך בתי הכלא, עם ההתקפות של החמאס לאורך גדר המערכת ברצועה.

בשבוע שעבר נקטו אסירי החמאס בשיטה של הצתת מזרונים וחפצים בתאיהם. אירועים כאלה היו בבתי הסוהר 'רמון' ונפחא ליד מצפה רמון.
לאחר הפיגוע וההשתלטות על האסירים  אמר השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, כי מדובר בתקרית קשה: 'תקיפת סוהרינו בכלא קציעות על ידי מחבלי החמאס חמורה מאוד ומוכיחה שוב ששירות בתי הסוהר נמצא כיום בחזית המאבק בטרור. נמשיך להילחם בטרור גם בתוך בתי הכלא ולמנוע הכוונת פיגועים מתוך הכלא כנגד אזרחי ישראל'.  לדבריו, 'ההתקפות לא ירתיעו אותנו מלהפעיל את החסמים הסלולריים שמונעים טרור והן רק ממחישות את חשיבות הפרויקט'.
Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות