בפעם הראשונה בטרור הפלסטיני נרצחה ישראלית, קים לבנגרונד יחזקאל בת  28, בידי פלסטיני שירה בה כאשר ידיה כפותות

'אללה שלח לי את הבשורה לה חיכיתי', כך כתב הפלסטיני בן 23 מהכפר שוויכה ליד טול כרם, ביום ראשון 7.10 בשעה 6:00  בדף הפייסבוק שלו. שעה ורבע לאחר מכן, בשעה 7:15 בבוקר נכנס למשרד קבוצת אלון באזור התעשייה בברקן שליד אריאל, הוציא תת מקלע קרלו מתרמיל הגב שנשא על גבו, איים על הנוכחים שם, וכפת את ידיה של  קים לבנגרונד-יחזקאל בת  28 מראש העין, אם לתינוק בן שנה שעבדה במשרד באזיקונים.
לאחר מכן ירה למוות בזיו חג'בי, בן 35 מראשון לציון, אב לשלושה ילדים, שהיה במשרד ולאחר מכן באשה הכפותה.

זו הייתה הפעם הראשונה במסעי הטרור הפלסטיני בארץ ישראל שפלסטיני יורה באישה כפותה באזיקונים.

זו הייתה הבשורה שאללה שלח שלו.
בתגובת של פלסטינים אחרים לדף הפייסבוק, נרשמו קריאות כמו 'לך ומלא את רצונו את של אללה', 'גיבור שלנו' ועוד.
עוד הגבר וקים לבנגרונד שכבו מדממים על ריצפת המשרד, כאשר הדופק שלהם כבר הפסיק לפעול, והפרמדיקים של מד"א קבעו כבר את מותם, החליט מי שהחליט שלא לפרסם כי שני ישראליים נרצחו אלא שהם 'פצועים' אנוש. רק שלוש וחצי שעות לאחר הפיגוע, בשעה 11:00 ולאחר שמתו מפצעיהם, נמסר כי השניים מתו.
מרווח הזמן אפשר לכמה גורמים בישראל, ביניהם כמה אמצעי תקשורת, להתחיל במלאכת הטשטוש של פיגוע הטרור המזוויע הזה. הגרסאות היו שונות: החל מהידיעות כי הרצח בוצע בגלל שהרוצח הפלסטיני פוטר מעבודתו, ועד לידיעות שפרץ סכסוך בינו ולמעבידיו.
הידיעות הללו הלכו והתגברו, עד אשר אפילו בצה"ל החליטו לשים להן קץ, והצבא פרסם הודעה לא שגרתית שאמרה, כי אירוע הירי בברקן, הוא אירוע טרור חמור, שבעקבותיו  הוחלט בצה"ל לתגבר את הכוחות  באזורי יהודה ושומרון
כל מי שעיין בדף הפייסבוק של הצעיר לא מצא לידיעות אלה אפילו רמז קל.
מה כן היה בדף?
תמונות של המחבל הרוצח מבקר בהר הבית ובמסגד אל-אקצא. במילים אחרות, המחבל הרוצח עלה לרגל להר הבית כדי לבקש שם מאללה שישלח את האות לביצוע הפיגוע אליו התכונן ונערך כבר זמן רב.
כל העובדות האלה מעלות את 9 השאלות הבאות:

  • היכן היו אנשי היחידות בצה"ל ובשב"כ העוקבים אחר המתרחש ברשתות החברתיות הפלסטיניות. תפקידן של יחידות אלה הוא לחשוף פלסטינים שסימנים רבים מעידים כי הם עומדים לבצע מעשה טרור.
  • אם אפילו הצעיר הפלסטיני מאזור טול כרם נעלם מעיניהם בחודשים האחרונים, איך ומדוע הוא נעלם מעיניהם ביום ' 7.10 בשעה 6:00 בבוקר כאשר הוא עצמו בישר, כי הוא קיבל מאללה האות המיוחל?
  • ברור, כי הרוצח הכין את הפיגוע במשך חודשים ארוכים. מהיכן השיג את הכסף לקנות את תת-המקלע מדגם קרלו, שמחירו בשווקי הנשק בגדה הוא בין 4000 ל-5000 ₪? וכיצד נעלמה מגורמי המודיעין העובדה שהוא רכש נשק?
  •  אם הפלסטיני נעדר בשבועות האחרונים מעבודתו במשך תקופות ארוכות  מדוע הדבר לא עורר את חשדו של אף אחד ממנהלי המפעל ומדוע הם לא דיווחו על כך לכוחות הביטחון.  היעדרות של פלסטינים ממקומות עבודה ובתי ספר, הוא בדרך כלל סימן מקדים שהם עומדים להשתתף בפיגועים.
  • המחבל השאיר מכתב התאבדות אצל עובד פלסטיני אחר במפעל, אולם הוא לא מסר אותו לאיש.
  • מדוע סידורי הביטחון באזור התעשייה ברקן לקויים ומלבד הצגת תעודות מזהות, שגם היא נעשית כבדרך אגב, אין בדיקות בתרמיליהם של העובדים הפלסטינים באם הם נושאים נשק, סכינים, או חומרי חבלה? 
  • הרוצח נראה היטב על ידי מספר גדול של אנשים כשהוא בורח מזירת הפיגוע כאשר הוא מחזיק את תת-המקלע שלוף. כיצד קרה שאיש מכל הישראלים החמושים שהיו קרוב לאזור הפיגוע לא ירה בו, וכיצד קרה שאף אחד מהפועלים הפלסטינים שסיפרו שראו אותו כאשר הוא רץ במורד הכביש לאורך כמה מפעלים לא ניסה לעצור אותו?  
  • והשאלה האחרונה העיקרית עליה אין עדיין תשובה, האם האירועים בשמונת החודשים האחרונים ברצועה ובעוטף עזה, והפסיביות המוחלטת של צה"ל כלפי החמאס, ובייחוד כלפי הפלסטינים החודרים לשטח ישראל, הצליחו סוף סוף להדליק גם את אש הטרור ביהודה ושומרון?  
Print Friendly, PDF & Email