בפעם הראשונה בפומבי מאשר הרמטכ"ל אביב כוכבי תקיפה ישראלית של שיירת נשק איראנית בגבול סוריה-עיראק.  'תקפנו את משאית מספר 8 שהייתה המשאית עם האמל"ח'

הרמטכ"ל, אביב כוכבי אישר, ביום ד' 14.12,  שישראל היא שעמדה מאחורי תקיפת שיירה איראנית שהובילה נשק בגבול סוריה-עיראק. התקיפה ההתבצעה בשבוע הראשון של חודש נובמבר.
 'תקפנו את משאית מספר 8 שהייתה המשאית עם האמל"ח', אמר כוכבי.
הרמטכ"ל שדיבר בכנס שנתי לזכר אמנון ליפקין שחק, הוסיף ואמר, 'יכולנו לא לדעת לפני כמה שבועות על השיירה הסורית שעוברת מעיראק לסוריה', אמר. יכולנו לא לדעת מה יש בה ויכולנו לא לדעת שמתוך 25 משאיות, זו המשאית. משאית מספר 8 היא המשאית עם האמל"ח'.
התקיפה התרחשה אחרי שהשיירה חצתה את הגבול מעיראק. בדיווחים מהשטח נמסר כי בתקיפה נהרגו לפחות 10 בני אדם, בהם כמה איראנים שמספרם לא ברור. גורמים רשמיים בעיראק אמרו כי השיירה הובילה דלק מאיראן ללבנון, אולם כמה מכלי הרכב בשיירה הובילו תחמושת וטילים בנוסף לדלק.
בעיתון הסעודי 'א-שרק אל-אווסט' דווח בנובמבר, כי גורמים צבאיים ישראליים הודו שתקיפת השיירה בוצעה על-ידי צה"ל. לפי הדיווח השיירה נשאה אמל"ח ותחמושת, ולא רק דלק כפי שאיראן טוענת.
אותם גורמים אמרו לעיתון כי 'לאחר שאיראן ספגה תקיפות קשות שהובילו להשמדה של שיירות אמל"ח במספר שדות תעופה סוריים, במיוחד בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק, הם חזרו להעביר ציוד בציר היבשתי'.


Print Friendly, PDF & Email