בפעם הראשונה: מקורות צבאיים סוריים מותחים ביקורת על הצבא הרוסי וטוענים כי גופי המודיעין הצבאיים הרוסים והישראלים משתפים פעולה

בפעם הראשונה מאז התחלת המעורבות הצבאית הרוסית בסוריה, לפני ארבע שנים, באוגוסט 2015, מותחים מקורות צבאיים סוריים ביקורת על הצבא הרוסי, וטוענים כי לא רק שלרשות ישראל וצה"ל עומד אחד מגופי המודיעין הצבאיים-אמ"ן החזקים ביותר בעולם, Israel also possesses one of the most powerful military intelligence wings in the world, וישראל זוכה לא רק לשיתוף פעולה מצד המודיעין האמריקני, אלא גם מצד הצבא הרוסי.  Israel has the benefit of close intelligence ties with not only the U.S. Coalition, but also the Russian military.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי משטר אסד לא העז אף פעם למתוח ביקורת על הצבא הרוסי ובוודאי שלא להאשימו בשיתוף פעולה עם צה"ל.

המקורות שלנו מציינים, הביקורת הסורית הזו פורסמה ביום א' 15.4, לאחר שתואמה בין דמשק ובין טהרן, בניסיון לעצור את הביקורת והתסיסה הרבה גם בשורות הצבא הסורי וגם בקרב האוכלוסיה הסורית שהתעוררה לאחר ההתקפה האווירית ובטילים הישראלית על מתקני המכון למחקר מדעי  של צבא סוריה   the Scientific Studies and Research Centre-SSRC בשבת 13.4, באזור מאסייף שבצפון-מערב סוריה.
לא רק ההרס הכבד שנגרם למתקני המכון, בו מתבצעת עיקר הפעולה הסורית-איראנית לשדרוג טילי הקרקע-קרקע  וטילי הנ"מ לצבא סוריה וחיזבאללה, הוא שהביא לביקורת הזו.
גם העובדה שבאזור מסאייף מוצבת סוללות טילי S-300 רוסיים. הסורים זועמים על כך כי סוללה זו לא שיגרה אפילו טיל אחד מול המטוסים והטילים הישראליים שביצעו את ההתקפה.
המקורות הצבאיים הסוריים אמרו ביום א', כשהם רומזים לשיתוף הפעולה בין המודיעין הישראלי והכוחות הרוסיים, כי הישראלים שתקפו במאסייף ידעו מראש כי סוללת טילי ה-S-300 איננה מוכנה לפעולה, והם ניצלו עובדה זו. As seen in the recent airstrikes over the city of Masyaf, Israel knew Syria’s S-300 system was not ready for use and exploited this.
ההודעה הסורית איננה אומרת, מי מסר לישראל מידע זה.
המקורות הצבאיים הסוריים הוסיפו ואמרו, כי 'יכול להיות' שרוסיה אינה תומכת בהתקפות הישראליות בסוריה, אולם היא גם 'אף פעם לא תתערב להפסיקן, בגלל  ההסכם הנוכחי שיש להם עם ממשל נתניהו', Russia may disapprove of the Israeli airstrikes in Syria, but they will not intervene to stop them as they currently have an agreement with the Netanyahu administration.
זו פעם ראשונה שמקור צבאי סורי רשמי מודה בפומבי שבין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, קיים הסכם לפיו הכוחות הרוסיים בסוריה לא ימנעו התקפות  אוויריות ישראליות.  עד עתה נמנעו המקורות הסוריים מלהזכיר את מערכת היחסים בין פוטין ונתניהו. סיבה נוספת לכך שסוריה איננה יכולה לפעול נגד המטוסים והטילים הישראלים, אותה מעלים  המקורות הצבאיים הסוריים, היא העובדה שהמטוסים הישראלים מבצעים את תקיפותיהם כשהם נמצאים במרחב האווירי של לבנון. סוריה, לפי הודעה זו, איננה יכולה להפר את ריבונותה של לבנון ולפעול באזורים אלה נגד המטוסים הישראליים.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות