בפעם הראשונה שוגרו, ביום שלישי לפנות בוקר, שני טילי חץ 3, לעבר מטרות מחוץ לאטמוספירה והשמידה אותן

בפעם הראשונה שוגרו, ביום שלישי לפנות בוקר 18.1, שני טילי חץ 3, לעבר מטרות  מחוץ לאטמוספירה  והשמידה אותן. בכך הושלם  ניסוי מוצלח במערכת הנשק 'חץ' והמיירט 'חץ '.
בניסוי השתתפה גם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים MDA. הניסוי דימה התמודדות עם מטח טילים בליסטיים שמשוגרים לעבר שטח ישראל במקביל.
בכירים במערכת הביטחון אמרו, כי המפגש והפיצוץ היו עמוק בחלל. זו הפעם הראשונה ששני טילים מיירטים של חץ 3 יצאו יחד, והשמידו את ראשי הקרב של טילי המטרה, ממשפחת 'אנקור',
בניסוי השתתפו בין השאר לוחמי חיל האוויר והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק: התעשייה האווירית באמצעות מפעל מל"מ וחטיבת אלתא; חברת אלביט מערכות; חברת בואינג Boeing, החברה הממשלתית למערכות הנעה רקטית תומר וחברת רפאל.
הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי אמר לאחר הניסוי, כי צה"ל ומערכת הביטחון רואים חשיבות גדולה בשדרוג ובשיפור יכולות ההגנה אווירית כל העת. 'הניסוי שבוצע הבוקר הוא מרכיב נוסף ביכולת שלנו לתת מענה לאיומים המפתחים בזירה האזורית כחלק ממימוש התוכנית הרב שנתית של צה"ל. השילוב המוצלח בין לוחמי ההגנה האווירית לטכנולוגיה ישראלית מתקדמת כחול לבן מביאים יכולת הגנה רב שכבתית מהטובות בעולם'.
ראש הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים, אדמירל ג'ון היל, שיבח את תוצאות הניסוי ואמר, כי 'הניסוי תוכנן לאתגר את כל מרכיבי 'חץ 3' והביצוע היה מצוין. המידע שנאסף בניסוי יסייע בפיתוחים עתידיים של המערכת. אנו נמשיך לסייע למדינת ישראל לשדרג את יכולותיה'. ראש מפא"ת, תא"ל (במיל') דניאל גולד מסר: "זהו ניסוי פורץ דרך המהווה התקדמות טכנולוגית נוספות ביכולות מערכת הביטחון להתחדש ולהתאים עצמה אל מול איומים בזירה האזורית"


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות