בפרשת שלושת החיילים החטופים שנהרגו כנראה בעת החטיפה עצמה אלחנן טננבום, הוברר סופית כי החיזבאללה לא ידע ואינו יודע דבר על גורלם. האיש שעדיין ממשיך להחזיק את המפתח לפרשה, ואולי גם את הגופות, הוא עימאד מורנייה.

אף פעם אי אפשר היה ואי אפשר יהיה להסביר בצורה הגיונית את מדיניות צה"ל והממשלה לגבי גורלם של שלושת החיילים החטופים,סמ"ר עדי אביטן,סמ"ר עומר סוועד וסמ`"ר בני אברהם. בימים האחרונים התקבל מידע, בייחוד משר החוץ הגרמני, יושקה פישר, שביקר בבירות ובטהרן.בביירות נאמר לו, בדיוק מה שתיקדבקה כותב כבר שנה שלמה, כי השייך חסן נסראללה אינו יודע דבר או חצי דבר על פרשה זו. ביום שני בערב אושר המידע הזה במלואו.
תיקדבקה יכול לכתוב פה בפעם הראשונה, כי גם צה"ל וגם המשפחות ידעו כל הזמן שבניהם אינם נמצאים בידי חיזבאללה וכי מנהיג חיזבאללה, חסאן נסראללה, אינו יודע היכן הם. תיקדבקה גם יכול למסור בפעם הראשונה כי בידי צה"ל ישנו סרט שצילם את החטיפה מהרגע שבוצעה ועד שמכונית החטופים נעלמה עמוק עמוק בתוך שטח לבנון. איך הסרט הזה הוסרט ועל ידי מי ואיך ומתי הוא נקלט בישראל, איננו יכולים לכתוב או למסור. כך שדבריו של ראש אכ"א, אלוף גיל רגב, כי צה"ל היה מודע למצבם של החטופים, כמה רגעים לאחר החטיפה, הם דברים נכונים. אם כך של מי הדברים לא נכונים? של אירן. ממשלת אירן, הצבא האירני, המודיעין האירני, כל אלה באמת אינם יודעים דבר.
מי כן יודע? שלושה אנשים באירן יודעים בדיוק מה עלה בגורלם של שלושת החיילים החטופים ושל אלחנן טננבום. השלושה הם: מנהיגה הרוחני של אירן, האייטולה עלי חמנאי, שכמו כל מנהיג אירני אחר שמכבד את עצמו מחזיק לידו מנגנון מודיעין וטרור גדול. אחד מראשי מנגנון הטרור הזה ואיש המבצעים העיקרי שלו, הוא עימאד מורניה. תיקדבקה היה כלי התקשורת הראשון והיחיד בעולם שכתב כמה ימים לאחר חטיפת שלושת החיילים, כי עימאד מורנייה הוא שתכנן את החטיפה, ביצע אותה ומחזיק בחיילים או בגופותיהם וגם באלחנן טננבום. כעבור כמה שבועות כתב תיקדבקה בהסתמכו על מקורות מודיעין במפרץ הפרסי כי יש במפרץ כמה מקורות הטוענים כי עימאד מורנייה העביר אל גופות החיילים ואת אלחנן טננבום, לידיו של אנשי אוסמה בין לאדן. הרבה גורמים, בארץ ובחוץ לארץ הרימו אז הרבה גבות!
היום, כאשר עימאד מורנייה מככב ברשימת 22 האנשים המבוקשים ביותר בעולם על ידי ארצות הברית, באשמת קשר עם אוסמה בין לאדן לביצוע הפיגועים במגדלי התאומים והפנטגון בוושינגטון ב-11 לספטמבר השנה, יש יותר ממקור מודיעיני אחד בארץ ובארצות הברית הסבור כמו תיקדבקה, כי אכן מעשי החטיפה של החיילים ואלחנן טננבום בוצעו על ידי עימד מורנייה עבור אוסמה בן לאדן.
האיש השלישי, באירן, היודע אם מידע זה נכון או לא נכון והיכן בדיוק מצויות גופותיהם של שלושת החיילים, הוא האיש אשר מעמיד לרשותו של עימאד מורנייה את התשתית הלוגיסטית לפעולותיו. מפקד משמרות המהפכה האירנים, מייג`ור ג`נרל יחיא מוחמד סאוופי. עכשיו האירנים אומרים, וגם משקרים במצח נחושה כי הם אינם יודעים היכן עימאד מורנייה נמצא ובכך לדעתם נסתם הגולל על החיפושים אחר שלושת החיילים ואלחנן טננבום. אבל מה שהאירנים אומרים, הם אומרים כדי להסיר מעל מנהיגם הרוחני את הכתם של עיסוק בטרור. כמו כן כמובן לשרת את מטרות מדיניותם לאור ההתפתחויות במלחמה באפגניסטן.
מדוע צה"ל החליט דווקא ברגע זה לנסות ולסגור את פרשת החיילים החטופים ולקבל את גירסת האירנים, כפי שאמרנו כבר בהתחלה, קשה להבין. בכל אופן, הערכת המומחים המודיעיניים של תיקדבקה היא כי עדיין לא נארמה המילה האחרונה בפרשה אומללה זו, וברגע שיתאים להם, אנו נשמע עליה עוד רבות, או מעימאד מורנייה ואו מאנשיו של אוסמה בין לאדן.

Print Friendly, PDF & Email