ברוב של 74 מול 45 הצביעה הכנסת על פיזורה חודש לאחר שנבחרה. בחירות כלליות ב-17 בספטמבר

באחת ההתפתחויות הדרמטיות ביותר בפוליטיקה הישראלית הצביעו 74 חברי כנסת, ביניהם כל חברי הסיעות הערביות, על פיזור הכנסת כחודש בלבד לאחר שהחלה את כהונתה. 45 חברי כנסת הצביעו נגד הפיזור. 
ההצבעה השלישית והמכרעת נערכה כבר אחר חצות, כלומר ביום ה' לפנות בוקר 30 במאי, כאשר פג כבר המועד שהקציב נשיא המדינה ראובן ריבלין לראש הממשלה ומנהיג 'הליכוד' בנימין נתניהו להרכיב ממשלה. בכך עקף נתניהו את האפשרות שיצטרך להחזיר את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא שיכול היה להעביר את המינוי לידי חבר כנסת אחר.
מיד לאחר ההצבעה הטיל ראש הממשלה נתניהו את האשמה על פיזור הכנסת על יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן, שלדבריו דחה את כל ההצעות שהוגשו לו מתוך כוונה ברורה להפיל את ממשלת הימין. נתניהו אמר, כי ליברמן הונה את קהל הבוחרים  וכי הוא הפך למעשה חלק מגוש השמאל.
 נתניהו הוסיף ואמר, כי בזמן הקרוב עמדה להתכנס בישראל בפעם הראשונה וועדה משותפת של ארצות הברית, רוסיה וישראל, שהייתה צריכה לדון בצרכים הביטחוניים של ישראל. זו פעם ראשונה, אמר נתניהו ששתי מעצמות העל היו מוכנות לשבת ביחד ולדון בצרכי הביטחון של ישראל.  נתניהו הבטיח למסור פרטים נוספים על המו"מ שהתנהל בימים הקרובים.
מנגד האשים ליברמן את ראש הממשלה נתניהו ואת ה'ליכוד'  בהכשלת המו"מ.
ראש מפלגת האופוזיציה הראשית 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ חזר על הקו של המפלגה לפיה המו"מ להקמת ממשלה נכשל, לאחר שנתניהו נכשל להציב לעצמו מערכת הגנה מפני התביעות המשפטיות לפניהן הוא עומד.
מיום חמישי בבוקר נכנסת ישראל  לשלושה וחצי חודשים של מערכת בחירות, שאפשר וצריך להניח שלא תהייה פחות סוערת מאשר מערכת הבחירות שהתנהלה בתחילת 2019.
את מי בדיוק הבוחר הישראלי יעניש על אחד הביזיונות הפוליטיים הגדולים ביותר בתולדות מדינת ישראל, את זה נוכל לדעת ב-17 לספטמבר בלילה, כאשר יחלו להתפרסם התוצאות של ההצבעה בבחירות הכלליות החדשות..       

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות