בריגדיר-גנרל איסמעיל קאני מפקד גדודי אל קודס הקים חזית שיעית-סונית משותפת ופרס אותה מסביב לישראל. הכוונה: התקפות רצופות על ישראל בכל החזיתות

בריגדיר-גנרל איסמעיל קאני Esmail Qaani ביקר בשבוע שעבר בביירות, כך מסרו בשבת 15.4 מקורות מודיעין אמריקנים לעיתון 'וול סטרייט ג'רנל' WSJ, ונפגש שם עם מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, ועם ראשי החמאס. מיד לאחר הביקור ביום רביעי 6.4 שוגרו מלבנון אל שטח ישראל  35 טילים.
יום לאחר מכן ב-7 לאפריל שוגרו מסוריה שלושה טילים לשטח ישראל.
קודם לכן ביום א' 2.4, המריא  משדה התעופה א-דבעא  בסוריה הנמצא בשליטת חיזבאללה מל"ט איראני מתאבד מסוג מוהג'יר 6 Mohajr כאשר הוא טס לכיוון אגם הכינרת.
בהיותו מעל האגם הנמצא בתחום ישראל הוא הונחת על ידי שורה של אמצעים אלקטרונים ישראליים אשר  שיבשו את טיסתו ואילצו אותו לנחות צפונית לכינרת. מבדיקת שבריו ומערכותיו של המל"ט המתאבד האיראני הוברר כי היה נמצא בדרכו לתקוף מוצב של צה"ל בגדה המערבית.
אם תקיפה זו הייתה מתבצעת היא הייתה גורמת לאבדות ישראליות רבות

בשבת 8.4 קיבלו כל האוניות הישראליות המשייטות במפרץ ובים האדום אזהרה ממפקדת הצי האמריקני ה-5 בבחריין U.S. 5th Fleet, כי עליהן להעירך למתקפה של מל"טים מתאבדים איראניים.
במשך כל השבוע שעבר העביר המודיעין האמריקני לישראל התראות כי האיראנים ובעלי בריתם באזור נערכים להנחית על ישראל תקיפה של מל"טים מתאבדים. שר הביטחון יואב גלנט והרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי הורו על גיוס כוחות המילואים של ההגנה האווירית הישראלית וברחבי ישראל נפרשו סוללות כיפת ברזל.
מקורות המודיעין האמריקנים מעריכים כי אירועים אלה הם רק תחילתה של מערכה צבאית כבדה וממושכת יותר איראנית נגד ישראל אותה תכנן בריגדיר-גנרל איסמעיל קאני. זוהי התגובה האיראנית לרצף התקפות האוויר הישראליות על מטרות בסוריה.
לרשותו של הבריגדיר איסמעיל קאני יש עדיין שתי חזיתות אותן לא הפעיל. מדובר במליציות השיעיות העיראקיות שחלק מכוחותיהן פועל מסוריה, והח'וטים בתימן אשר עומדים ערב חתימה על הפסקת אש עם סעודיה, צעד אשר יאפשר להם להתרכז בהתקפות על מטרות ישראליות.
בריגדיר איסמעיל קאני הוא בן 65 ומאז היותו צעיר הוא משרת בכוחות משמרות המהפכה האיראניים. ב-1977  הוא מונה להיות סגננו של הגנרל קאסם סוליימני בתפקיד סגן מפקד כוחות אל קודס.  אחד מהישגיו בתפקיד הייתה הקמת המליציות השיעיות האפגניות והפקיסטניות בסוריה שנלחמו לידו של נשיא סוריה בשאר אסד.
איסמעיל קאני ידוע בדעותיו האנטי האמריקניות החריפות. בראיון לרשת הטלוויזיה אל ג'זירה אמר לאחרונה: 'אנחנו אומרים לכולם, היו סובלניים ותראו את גופותיהם של האמריקנים מכסים את כל המזרח התיכון'. We tell everyone, be patient and see the dead bodies of Americans all over the .Middle Eas.

Print Friendly, PDF & Email