בשיחת הנשיא טראמפ ורוה"מ נתניהו סוכמו תוכניות התגובה הצבאית האמריקנית והישראלית להתקפות הצפויות מאיראן

אין ספק, כי שיחת הטלפון ביום א' 1 לדצמבר בשעת לילה מאוחרת, בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו, בה הם דנו על נושא איראן הייתה שיחה מסכמת לביקוריהם האחרונים של מפקדי הצבא האמריקני בישראל.
ביום א' 24.11 ביקר בישראל ראש המטות המזוינים של ארה"ב הגנרל מארק מילי  General Mark Milley כאורחו של הרמטכ"ל הישראלי רב אלוף אביב כוכבי.
ביקורו של הגנרל מילי התקיים לאחר שקודם לכן ביקרו בישראל כמה מבכירי המפקדים בצבא ארה"ב ביניהם מפקד חיל האוויר האמריקני גנרל דיוויד גולדפין U.S. Air Force Gen. David Goldfien, מפקד חיל האוויר האמריקני באירופה ובאפריקה הגנרל ג'פרי הריגיאן Gen. Jeffery L. Harrigian, ולאחריהם מפקד פיקוד מרכז האמריקני 'סנטקום' CENTCOM, הגנרל קנת מקקנזי Commander of U.S .Central Command -CENTCOM Gen. Kenneth McKenzie.

המקורות צבאיים של תיקדבקה כבר דיווחו, כי הגנרל מילי General Milley הגיע כדי לסכם סופית את תוכניות הפעולה ושיתוף צה"ל בפעילות הצבאית של ארצות הברית מול איראן שהוכנו בביקוריהם של המפקדים האמריקנים.
הדבר השתקף היטב בהודעה המשותפת שפרסמו מילי וכוכבי כאשר הדגישו, 'כי שני הגנרלים דנו בשאלות מבצעיות והתפתחויות אזוריות' that the two generals discussed operational questions and regional developments. כאשר ראשי הצבאות האמריקנים והישראלים מחברים בין פעילות מבצעית והתפתחויות אזוריות, אין ספק כי המדובר באיראן.

לכל התנועה הזו של המפקדים הצבאיים האמריקנים לישראל ואליה צריך להוסיף את העובדה, כי בפעם הראשונה בשמונה החודשים האחרונים, מאז מאי השנה, הורה צי ארצות הברית לנושאת המטוסים 'לינקולן' ולכוח התקיפה המלווה אותה  USS Abraham Lincoln (CVN 72) and carrier strike group  לעזוב את צפון הים הערבי ולחזור ולהיכנס למפרץ כשהיא מתייצבת מול חופי איראן.
ב-23.11, אמר מפקד 'סנטקום' הגנרל מקקנזי, כי 'לפי מיטב שיפוטי מאוד ייתכן כי איראן תתקוף עוד פעם', My judgment is that it is very possible they will attack again. מקקנזי התכוון בדבריו לתקיפה האיראנית על שדות הנפט הסעודים ב-14 לספטמבר.
אחת המטרות העיקריות שאיראן נערכת לתקוף היא ישראל.
בהקשר זה צריך לשים לב לדבריו של הגנרל אללהנור נורולאחי General Allahnoor Noorollahi מבכירי המפקדים של משמרות המהפכה אשר דיבר ביום שישי 29.11 בפני בוגרי קורס קצינים של המשמרות בבושייר Bushehr. לדבריו, כל 21 בסיסי ארצות הברית במפרץ נמצאים בטווח הטילים האיראניים. הוא הוסיף ואמר, 'כי איראן הכינה את עצמה למלחמה הגדולה ביותר נגד האויב הגדול ביותר', Iran has prepared itself for the greatest war against the greatest enemy.
שיחתם האחרונה של טראמפ ונתניהו, שהתקיימה כמה ימים לפני כינוסם של ראשי ומפקדי נאט"ו השבוע בלונדון, היא איתות שארצות הברית וישראל סיימו את הערכות וההכנות שלהן ושל צבאותיהן בניסיון להרתיע את איראן מלבצע את תוכניות ההתקפה שלה.
אם ההרתעה לא תפעל ואיראן תתקוף, הם יתקפו אותה בחזרה.


Print Friendly, PDF & Email