בשעה 02:30 לפנות בוקר הופיעו במדבר מואבה Mojave Desert בקליפורניה, תמונות לייזר ווידיאו של לוחמי גרילה עיראקים עורפים את ראשו של בן ערובה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: חיילים אמריקנים מכוח המשימה הראשון של חטיבת `הסטרייקרים` הקרבית First Stryker Brigade Combat Team, המשתייכים לחטיבה ה-3 מדווייזית הרגלים ה-2 של צבא ארצות הברית, החלו בשבוע שעבר את אימוניהם לקראת חזרתם לסיבוב שני של שירות פעיל בעיראק בחודש יוני 2006. האימונים מתקיימים במרכז האימונים הלאומי של צבא ארצות הברית Army’s National Training Center, במדבר מואבה Mojave Desert בקליפורניה.
הרבה השתנה באופי ובנוף המלחמה בעיראק מאז שהחטיבה שירתה שם ב-2003. בשטח הבסיס בקליפורניה הורמו שורה של עיירות וכפרים דמה עיראקים. כ-500 אנשי המשמר הלאומי מנבאדה, ועוד כ-300 מגויסים ממוצא עיראקי שגויסו מקהילות ערביות המתגוררות בדרום קליפורניה ממלאים את התפקיד של `האוכלוסייה העיראקית` המתגוררת בעיירות אלה, ואת התפקיד של לוחמי גרילה. כמה מאנשי `הקהילות העיראקית` מופיעים כשהם מחופשים בין השאר לצוותי וכתבי רשת הטלוויזיה אל ג`זירה, הנחשבת עוינת לכוחות האמריקנים. אש מרגמות, המכוונת לשולי מחנה האימונים איננה נותנת לאנשי הסטרייקרים לישון ברוב שעות הלילה. חיילים שאינם נזהרים דיים `נופלים בשבי` של `כוחות האויב` ומועברים מחוץ לשטח האימונים שם הם מוחזקים `כבני ערובה` ברשת של מנהרות תת קרקעיות שנחפרו במיוחד למטרה זו. מידי פעם מפרה את שלוות המחנה המדברי קול פיצוץ עז המסמן פיצוץ של `מתאבד`.
מערכות לייזר וחיישנים המותקנים בכלי הנשק ובשכפצים של החיילים המתאמנים, מתריעים בצפצופים רמים וחדים כל פעם כאשר הם `נפגעים`. עד שבת 25.2, הצליחו חיילי חטיבת הסטרייקרים להשתלט על כשבע עיירות עיראקיות. אולם כאשר הם נערכו למנוחה בסביבות השעה 02:30 לפנות בוקר הופיעו על גבעה מולם ובערוצי הווידיאו של המשוריינים שלהם דמויות לייזר וסרטים אשר הראו קבוצה של לוחמי גרילה עורפת את ראשו של בן ערובה שהוחזק על ידם.
`המטרה שלנו` אומר האחראי על האימון רב סרן ג`ון קלירווטר Maj. John Clearwater, הוא להציג לפני החיילים את התנאים הגרועים ביותר בהם הם יוכלו להיתקל בעיראק.` `אנחנו `מותחים` את יכולתם הפיזית והנפשית עד לנקודת השבירה.` האימון יימשך עוד חודש ימים עד סוף חודש מרס. לאחר מכן תתארגן החטיבה ליציאה לעיראק, שם היא תחליף את חטיבת הסטרייקים מס` 172, מאלסקה, 172nd Stryker Brigade of Fort Wainwright, Alaska, המשרתת במערב ובצפון עיראק כבר למעלה משנה, ואשר השתתפה במבצעים רבים נגד אנשי גרילה סונים ואנשיו של מוסאב זרקאויי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי כתוצאה מהלקחים מהקרבות בעיראק בהם הסטרייקרים השתתפו עושה עתה הצבא האמריקני מאמצים רבים להגדיל את יכולת ונפח האש הארטילרית של כלי הרכב המשוריינים. על הסטרייקריים שיגיעו לעיראק תורכב עתה מערכת תותח נייד בקוטר של 105 מ"מ The Stryker Mobile Gun System carries a 105mm cannon, (בתמונה).

Print Friendly, PDF & Email