בתגובה על אספקת נשק אמריקני ארוך טווח לצבא אוקראינה, מוסקבה מרחיבה את מטרות המלחמה של הצבא הרוסי

שר החוץ הרוסי סרגיי לברורב הודיע, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס, ביום ד' 20.7, כי רוסיה החליטה להרחיב את מטרות המלחמה באוקראינה. 'המטרות הגיאוגרפיות באוקראינה השתנו', אמר לברורב,geographical goals in Ukraine have changed. 'עכשיו הגיאוגרפיה שלנו היא שונה', הוסיף לברורב אלו הם לא רק דונצק ולונסאק, אלא גם אזור חרסון, אזור זאפוריזאיה ומספר טריטוריות נוספות',Now, [our] geography is different. It is not only the DNR and LNR, it is also the Kherson region, the Zaporizhzhia region and a number of other territories.
באזורים אלה  לברורב ישנו נשק שמאיים על הטריטוריה שלנו ושל הרפובליקות במזרח אוקראינה שהכריזו על עצמאות. אם המערב  ימשיך לספק לאוקראינה נשק ארוך טווח המטרות הגיאוגרפיות שלנו תורחבנה'. there are weapons that will pose a direct threat to our territory and the territory of those [eastern Ukrainian] republics that have announced their independence. If Western countries supply long-range weapons to Ukraine, [these goals] will move even further. דברי לברורב כוונו לאספקת מטילי רקטות אמריקניות לטווח קצר מדגם HIMARS medium-range rocket systems, לצבא אוקראינה.  כמו כן כוונו הדברים לידיעות לפיהן ארצות הברית שוקלת לספק לחיל האוויר האוקראיני מטוסי קרב מהדגמים F-15, ו-F-16.
המקורות הצבאיים וברוסיה של תיקדבקה מדווחים כי אספקת מערכות הנשק לאוקראינה הן לא הסיבה היחידה לשינוי במטרות המלחמה של רוסיה באוקראינה. בימים האחרונים גובר הלחץ של הניצים בהנהגה הרוסית לשנות ולהרחיב את מטרות המלחמה באוקראינה. בשורה של פרסומים ברשתות החברתיות הרוסיות בימים האחרונים גברו הקולות שדרשו מהקרמלין להרחיב את מטרות המלחמה ולזנוח את ההגדרה הרשמית של המלחמה 'כפעולה צבאית מיוחדת' special military . operation. הפרסומים דרשו מהקרמלין לשנות את ההגדרה הזו 'למלחמה באוקראינה'  the war in Ukraine.
הפרסומים דרשו כי הצבא הרוסי יכבוש שורה של אזורים במזרח אוקראינה, כולל העיר אודסה, ויגיע עד גבול אוקראינה פולין, דבר שיאפשר להכריז על אזורים אלה 'כמאלו רוסיה' Malorossiya state.
קולות אחרים ברשתות החברתיות הרוסיות קראו להכרזת מצב מלחמה ברוסיה, שיכלול גיוס כללי וגיוס התעשייה הרוסית למען ניצחון הצבא באוקראינה.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות