בתגובה על ניסיון איראני לשגר טילים לעבר בסיס עין אל אסד בעיראק תקף חיל האוויר האמריקני יחידות איראניות בגבול שבין סוריה לעיראק

מקורות צבא סוריים, מדווחים ביום ב' 4.2, כי מטוסים של חיל האוויר האמריקני תקפו  בלילה מה שהוגדר על ידי המקורות מספר אתרים צבאיים איראניים  multiple Iranian military sites, ליד העיר הסורית אבו קמאל Albukamal, הנמצאת באזור דיר א-זור Deir ez-Zor, ליד גבול סוריה-עיראק. דוברים סוריים מסרו, כי גם עמדות ארטילריה סוריות המוצבות ליד העיר נפגעו, וכי יש נפגעים בין החיילים הסורים.

לדברי המקורות הסוריים ההתקפה האווירית החלה ביום א' בלילה 3.2 בשעה 11:30 בלילה.
ההתקפה האווירית האמריקנית היא תגובה לכך שכוחות הביטחון העיראקים תפסו, בשבת 2.2,  שלושה טילים מתוצרת איראנית  שהיו מוכנים להפעלה ומכוונים נגד הבסיס האווירי האמריקני עין אל-אסד Ain Al Asad בחבל אנבאר שבצפון עיראק, קרוב לגבול סוריה-עיראק. מציאת הטילים האיראניים האלה, הם הוכחה נוספת לכך, שאיראן תפעיל את כל האמצעים שבידיה כדי להביא לא רק להוצאת הכוחות האמריקנים מסוריה, אלא גם מעיראק.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הניסיון האיראני לתקוף את הבסיס הזה בטילים באמצעות אחת המיליציות השיעיות העיראקיות הפרו-איראניות המוצבות באזור, הוא עבור ארצות הברית חציית קו אדום מצד איראן.
התקיפה האמריקנית התרחשה כאשר, כאשר בארצות הברית החלו להתפרסם דבריו של הנשיא דונלד טראמפ בראיון שנתן לרשת הטלוויזיה CBS. זה לא היה מקרה כאשר בעת הראיון הזכיר טראמפ את בסיס עין אל-אסד. וזה גם לא היה מקרה שהנשיא הדגיש, כי הכוחות האמריקנים יישארו בעיראק.
טראמפ אמר: 'כל שאני רוצה הוא שנהייה מסוגלים לעקוב' ( אחר מעשיהם של האיראנים).  'יש לנו בסיס צבאי לא יאומן (מתקדם ביותר) ויקר מאוד שבנינו בעיראק. 'הוא ממוקם כך שהוא מסוגל לתצפת על חלקים שונים של המזרח התיכון…' All I want to do is be able to watch. We have an unbelievable and expensive military base built in Iraq. It’s perfectly situated for looking at all over different parts of the troubled Middle East rather than pulling up.
'אנחנו ממשיכים לעקוב, ואנחנו נראה עם ישנן בעיות. אם מישהו מייצר/מפתח נשק גרעיני, או דברים אחרים, אנחנו נדע זאת לפני שהם עושים זאת, 'We’re going to keep watching and we’re going to keep seeing and if there’s trouble, if somebody is looking to do nuclear weapons or other things, we’re going to know it before they do .
טראמפ התכוון בדבריו ליכולות מערכות המודיעין האמריקני המוצבות בבסיס עין אל-אסד שבעיראק.

עוד מוסרים המקורות של תיקדבקה, כי סיבה שנייה להתקפה האווירית האמריקנית, היה סרט ווידיאו שפרסמה ביום א' 3.2, סוכנות הידיעות האיראנית 'תסנים'  Tasnim, הנחשבת סוכנות ידיעות של משמרות המהפכה האיראניים, בו נראות יחידות של 'כוח הגיוס העממי' העיראקי  the Popular Mobilization Units-PMU, עוצרות סיור של הצבא האמריקני ליד העיר העיראקית נינווה ומאלצות אותו לסגת חזרה לבסיס ממנו באו, the PMU fighters had forced US troops  to  return to their base.  היחידים שדיווחו על התקרית הזו היו האיראנים.
המקורות שלנו מציינים, כי ההתקפה אווירית אמריקנית על מחנות צבא איראניים באזור אבו קמאל, פירושה הוא כי הותקפה המפקדה של כוחות 'גדודי אל קודס' האיראניים אליה מגיע מידיי פעם מפקד הגדודים הגנרל קאסם סוליימני. באזור נמצאות גם מפקדות משנה איראניות של 'כוחות הגיוס העממי' העיראקים  the Popular Mobilization Units-PMU, ושל  יחידות של הארגון 'חאטיב חיזבאללה'  Kata'ib Hezbollah, הפועל בדרום סוריה ביחד עם חיזבאללה הלבנוני.

Print Friendly, PDF & Email