בתקיפה הישראלית במסאייף נהרגו ונפצעו מומחי טילים איראנים, באלו-רוסיים וצפון קוריאנים

מקורות מודיעין מערביים מדווחים, כי בתקיפה של חיל האוויר הישראלי בשבת לפנות בוקר 13.4, של מכון המחקר  הצבאי המדעי הסורי the Scientific Studies and Research Centre-SSRC, נהרגו ונפצעו, מלבד קצינים איראניים וסוריים, גם מומחי טילים זרים, העוזרים לסורים בפיתוח טילי מדויקים. 
המקורות אמרו, כי בין המומחים הזרים האלה שנהרגו נמצאים מומחי טילים באלו-רוסיים וצפון קוריאניים, שהיו מעוסקים באגפים השונים של המכון.

המקורות המודיעיניים המערביים מוסיפים ואומרים, כי התקיפה הישראלית על מתקני המכון הייתה 'התקפה מסיבית', וכי בניגוד לתקיפות קודמות על אגפי המכון, שפגעו רק במטרות מצומצמות במתקניו, הפעם הנחית חיל האוויר הישראלי התקפה כבדה על המכון שהרסה את רוב מתקניו. בייחוד נפגעו ונהרסו כליל המתקנים בהם בוצע שדרוג טילי הקרקע-קרקע הסוריים ושל חיזבאללה, המתקנים בהם הפיקו דלק מוצק עבור הטילים, והאגפים בהם הורכבו לטילים מערכות ניווט חדשות.

המקורות המודיעיניים המערביים מציינים, כי במתקנים שהפיקו דלק מוצק פעלו מהנדסים ומומחי טילים צפון קוריאנים, ואילו בהתקנת מערכות הניווט המתקדמות לטילי הקרקע-קרקע פעלו מהנדסים ומומחי טילים באלו רוסיים שנשכרו במיוחד למטרה זו על ידי הארגון הסורי של תעשיות טכנולוגיות Syria's Organization of Technological Industries-OTI, שהוא למעשה זרוע מבצעית לגיוס מומחים וקניית ציוד צבאי שמוטל עליו אמברגו של האו"ם וארצות הברית, עבור מכון המחקר הצבאי במאסאייף.
רוב המומחים והטכנאים הבאלו-רוסיים העובדים במאסייף משתייכים לחברת התעשייה הצבאי הבאלו-רוסית 'בלוונאשפרוםסרוויס'  Belvneshpromservice, לה יש כבר שנים קשרים רחבים עם התעשייה הצבאית הסורית.
דיווח נרחב על התקיפה הישראלית ועל תוצאותיה יופיע בגיליון מס' 844, של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW אשר יצא לאור ביום שישי 19 לאפריל.
הקישו כאן לחתימה על השבועון (היצא בשפה האנגלית).Print Friendly, PDF & Email