בתרגיל הצבאי של החמאס הופעל בפעם הראשונה מערך המנהרות הפנימיות ברצועה, שוגרו טילים לים התיכון והמריאו מזל"טים ורחפנים

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים התרגיל הצבאי שערכו גדודי עיז א-דין אל קסאם ביום א' 25.3, הפעילו גדודי עיז א-דין אל קסאם בפעם הראשונה בהיקף מלא מערך המנהרות הפנימיות ברצועה, שעליהן מתבססת דוקטרינת ההגנה של החמאס מפני תקיפה של צה"ל.
רוב הכוחות שהשתתפו בתרגיל פעלו מתוך ובתוך המנהרות. כמו כן שוגרו על ידי זרוע הטילים של החמאס בין 10 ל-12 טילים לעבר מטרות שנקבעו בים התיכון. כחלק מהתרגיל החמאס הפעיל גם מספר גדול של מזל"טים, מתוצרת איראן ורחפנים.
בתרגיל הצבאי השתתפו כל ארבעת החטיבות האזוריות של החמאס, כאשר כל אזור מתרגל פעילות מבצעית עצמאית מבלי להיות תלוי באזורים אחרים.
כפי שכבר דיווחנו, כל הכוחות שהשתתפו בתרגיל הצבאי, ימשיכו להיות במצב של כוננות מלחמה לקראת ובמשך אירועי 'צעדת המיליון', שיימשכו עד ל-15 במאי.
למקורות הצבאיים של תיקדבקה נודע, כי החמאס עומד לפרסם בקרוב, בפעם הראשונה בתולדות הארגון, את שמות המפקדים החברים במועצה הצבאית של הארגון, שהוא מעין המטכ"ל של החמאס.
שמות המפקדים החברים במועצה נחשבה עד עכשיו כאחד הסודות הצבאיים השמורים ביותר של החמאס.
הסיבה: רצון להעניק משקל נוסף לטענה של החמאס, כי כוחותיו הצבאיים אינם יותר בגדר של מיליציה פרה-צבאית, אלא מדובר בצבא סדיר לכל דבר.      

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “בתרגיל הצבאי של החמאס הופעל בפעם הראשונה מערך המנהרות הפנימיות ברצועה, שוגרו טילים לים התיכון והמריאו מזל"טים ורחפנים

 • מרץ 26, 2018 @ 14:05 at 14:05
  Permalink

  בצעדות הפלסטינאים אל הגדר, האויב העיקרי הן המצלמות ולא ההמון יהיה גודלו ככל שיהיה. מצלמות ימצאו על הקרקע ובאויר. התמודדות עם המשמעות שלהן אפשרית על ידי מיסוך עשן כבד ורצוף של כל תא שטח בו יתרכזו ה"מפגינים".

  • מרץ 27, 2018 @ 10:15 at 10:15
   Permalink

   למה לא לחשוב על דרך חכמה לנטרול המצלמות, כמעט כולן מבוססות אלקטרוניקה, אז קובעים דקה של כבוי/הדממה של הרשת בצד הישראלי ומשחררים מטענים של גל אלקטרומגנטי שגומר את כל האלקטרוניקה של כל מי שנמצא מעבר לגדר או אפילו בצד שלנו שאינו שותף סוד למהלך זה.

   • אפר 1, 2018 @ 16:28 at 16:28
    Permalink

    כי ישראל היא מדינת חוק. והחוק אומר שאסור לרצוח אנשים.

Comments are closed.