בתרגיל 'מעבר לאופק' תרגלו 100 מטוסי חיל האוויר תקיפה של מטרות באיראן מעל הרי קפריסין. אוגדה שלמה של צה"ל הונחתה על חופי קפריסין


100 מטוסי קרב-הפצצה של חיל האוויר תרגלו
, ביום ד' 1.6 לפנות בוקר, תקיפת מטרות בתוך איראן כאשר הם טסים לכיוון קפריסין. בין השאר השתתפו במטס התוקף מטוסי תובלה ומטוסי תדלוק.
קודם לכן אמרו בצה"ל, כי הצבא מגביר את ההכנות לתקיפה באיראן ויקיים תרגיל גדול לקראת אפשרות כזאת. להערכת גורמים בכירים, הצבא צריך לפחות שנה להשלמת ההכנות לתוכנית תקיפה בסיסית, וזמן ארוך יותר כדי להתכונן לתוכנית תקיפה כללית.
המטס התוקף היה חלק מתרגיל 'מעבר לאופק' שהחל בתחילת השבוע ודימה מלחמה בין ישראל, איראן וחיזבאללה.  
התרגיל מסכם את ההכנות שעשה הצבא בשנה האחרונה לתקיפה, ויבחן את היכולות שפותחו. במקביל, מערכת הביטחון ממשיכה לפעול מול ההתבססות האיראנית בסוריה ומול פרויקט דיוק הטילים בסוריה ובלבנון.
בירושלים לא מרוצים מהפעולות שנוקטות המעצמות, ובייחוד ארצות הברית,  כדי לבלום את מרוץ הגרעין האיראני לא בהיבט המדיני ולא בהיבט המבצעי. בישראל מרגישים שנותרנו למעשה לבד במשימה לבלום את הפרויקט הגרעיני האיראני. גם נסיעתו האחרונה של שר הביטחון בני גנץ לוושינגטון, ופגישותיו עם שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין, וביקורו האחרון של מפקד פיקוד מרכז האמריקני  CENTOM גנרל מיכאל קורילה GEN Michael E. Kurilla, לא עזרו לשנות את הדעה הישראלית הזו.
בתרגיל בקפריסין השתתפו גם  חיילי אוגדת הצנחנים 98, שייטת 13 של חיל הים ויחידות של חיל האוויר.
בפעם הראשונה צה"ל תרגל העברתה של אוגדה שלמה של צה"ל בכלי שיט מישראל לקפריסין והנחתתה על חופי קפריסין. כמו כן תורגלו העברת פצועים מזירות קרב רחוקות בחזרה לישראל.  

Print Friendly, PDF & Email