גדודי אל קודס האיראניים פתחו במאמץ להקים ביהודה ושומרון מערך תאים לשיגור טילים לעבר מטרות בישראל

המעצרים שהמודיעין הכללי הפלסטיני בראשותו של הגנרל  מאג'יד פארג' ביצע בימים האחרונים באזור רמאללה, בהם נעצרו שלושה פלסטינים, מהם שני חברי הג'יהאד האיסלמי, שעסקו בבניית רקטות מאולתרות, כשהם נערכים לשגר אותן לעבר ישראל, הוא קצה הקרחון של המאמץ האיראני המחודש להביא לירי טילים מהגדה לעבר מטרות בישראל.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי שירותי הביטחון הפלסטינים עלו על עקבותיהם של השלושה לאחר שאלה החלו לקבל הוראות מאיראן באמצעות האינטרנט כיצד לבנות את הטילים וכיצד לחמש אותם.

 בשלב זה הצליחו שירותי המודיעין הפלסטינים ללכוד את החולייה ואת הציוד ששימש אותה לבניית הטילים. כמו כן נתפסו לפחות 6 טילים שהיו בשלבי ייצור שונים.
כל הטילים הועברו על ידי הפלסטינים לידי כוחות הביטחון הישראליים. אולם המקורות שלנו מציינים, כי גם לשירותי המודיעין והביטחון הישראליים וגם לפלסטינים ברור, כי המאמץ האיראני להביא לירי טילים מהגדה לעבר ממטרות בישראל, שיהיה דומה לירי הטילים מרצועת עזה לעבר דרום ישראל הנמצא רק בראשיתו-לא יפסק.


כפי שהאיראנים הצליחו להקים ברצועה מערך של הג'יהאהד האיסלמי המשגר לאחרונה מידי פעם טילים לעבר ישראל ובכך מטרפד את הניסיונות להגיע להרגעת השטח החמאס כך הם נחושים במאמצים שלהם להקים מערך דומה שישגר טילים ממזרח לישראל.

המקורות שלנו מוסרים, כי ברצועת עזה עומד בראש מערך כזה מפקד החטיבה הצפונית של הג'יאהד האיסלמי באהה אבו עטא הפועל עצמאית, כאשר הוא איננו מוכן לקבל פקודות לא ממפקדת הג'יהאד בדמשק, ולא ממפקדי הג'יהאד ברצועה. אבו עטא איננו פוחד גם משירותי הביטחון והמודיעין של החמאס. לרשות הכוחות הכפופים אליו יש כמה מאות טילים, אותם הוא משגר מידי פעם מול מטרות בדרום ישראל.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי לבאהה אבו עטא יש אמצעי קשר עצמאיים משלו עם מפקדות 'גדודי אל קודס' בסוריה הממוקמות ליד העיר אבו קאמאל ליד גבול סוריה-עיראק. ההערכה האיראנית היא, כי שירותי המודיעין הישראליים והפלסטינים יצליחו לחשוף ולתפוס כ-90 אחוז מהתאים שהם ינסו להקים ביהודה ושומרון, אולם בשורה תחתונה להערכתם לפחות 10 אחוז מהתאים שיוקמו לא ייחשפו ואלה הם שיוכלו לבצע את ירי הטילים מהגדה לעבר מטרות בישראל.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות