גדודי אל קודס הם שהביאו את נשיא סוריה אסד לטהרן. נשבע אמונים למנהיג איראן האייטוללה חמנאי. מהלכי תגמול רוסיים

סגן מפקד גדודי אל קודס האיראנים, שהם הזרוע המבצעית של משמרות המהפכה מחוץ לגבולות איראן, הגנרל עסמאיל קאני  Brig-Gen Esmaeil Qaani אמר, בראיונות לכלי תקשורת איראניים, ביום ד' 6.3, כי גדודי אל קודס הם שהביאו ב-25 לפברואר את נשיא סוריה בשאר אסד לטהרן, שם נפגש עם המנהיג העליון האייטוללה עלי חמנאי, ועם נשיא איראן חסן רוחאני.  
הגנרל עסמאיל קאני  הוסיף ואמר, 'שאנשים שלו ליוו את אסד לטהרן', Qaani said his men accompanied Assad to Tehran, משפט ממנו משתמע כי אסד אולץ על ידי האיראנים לבוא לטהרן, והוא הגיע לשם לבדו, כשהוא מוקף רק בקצינים של גדודי אל-קודס.

המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי אסד הגיע במטוס איראני לבסיס אווירי של משמרות המהפכה האיראנים במערב טהרן, וכי האיש היחיד שחיכה לנשיא בסורי על המסלול היה מפקד גדודי אל קודס הגנרל קאסם סוליימני, שליווה אותו בכל פגישותיו בטהרן.
היחיד בצמרת האיראנית שידע מראש על בואו של נשיא סוריה לטהרן, היה המנהיג העליון של איראן האייטוללה עלי חמנאי. רק ברגע האחרון הוסדר שאסד ייפגש גם עם נשיא איראן חסן רוחאני.
בכל התמונות וסרטי הווידיאו של ביקורו בטהרן אפשר לראות בבירור, כי אסד מופיע בכל מקום לבדו, כאשר מסביבו או לידו לא נמצא שום מדינאי או קצין סורי אחד.

עוד מוסרים המקורות שלנו, כי המטרה העיקרית של הביקור הייתה נשיקת כף היד של האייטוללה חמנאי על ידי אסד, דבר שמשמעותו היא הבעת נאמנות למנהיג העליון האיראני והתחייבות למלא אחר כל הוראותיו. זו פעם ראשונה בכל 40 שנות המהפכה האיראנית שמנהיג ערבי נשבע אמונים למנהיג המהפכה השיעית האיראנית.
המקורות שלנו מציינים, כי מהלך איראני זה הוא  הסיבה העיקרית למפנה שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ביצע שבוע שעבר ב-27 לפברואר כאשר ראש המשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בא לשוחח אתו במוסקבה.
בשיחה עם נתניהו ועם ראש אמ"ן האלוף תמיר היימן, עשה פוטין בפעם הראשונה הבחנה בין תקיפות ישראליות על מטרות סוריות ובין התקפות על מטרות איראניות. 
כתוצאה מכך ההסכמות-ההבנות בין צבא רוסיה וצה"ל עליהן סוכם בפגישת פוטין ונתניהו במוסקבה, חלות רק על תקיפת מטרות סוריות, כאשר ישראל וצה"ל מקבלים יד חופשית לתקוף מטרות איראניות בסוריה.
נוסף לכך פוטין הסכים בפעם הראשונה לשתף את ישראל במהלכים הצבאיים והמדיניים המתרחשים בסוריה.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי הצמרת המדינית והצבאית האיראנית שהבחינה במהלכים של פוטין בפגישתו עם נתניהו, מפעילה בימים האחרונים לחץ על הנשיא אסד לפרסם הודעה האומרת, כי תקיפת מטרות איראניות בסוריה, כמוהן התקפה על מטרות סוריות, וכי דמשק וטהרן תיזומנה תגובה משותפת על כל תקיפה ישראלית.


Print Friendly, PDF & Email