גוברת המתיחות בין הכוחות האמריקניים והרוסיים במזרח סוריה. מוסקבה העבירה את אחד המפקדים הבולטים של הצבא הרוסי באוקראינה לאזור

מוסקבה העבירה בימים האחרונים את אחד המפקדים הבולטים של הצבא הרוסי באוקראינה קולונל-גנרל אלכסנדר צ'אייקו Colonel-General Aleksandr Chayko מאוקראינה למזרח סוריה.
בתגובה  שלחה ארצות הברית את מפקד חזית מרכז CENTCOM הגנרל מייקל אריק קורילה Army Gen. Michael Erik Kurilla, לביקור בבסיס האמריקני אל טאנף al-Tanf, הנמצא במזרח סוריה קרוב למשולש הגבולות עיראק, ירדן וסוריה. על בואו של הגנרל הרוסי לסוריה  אמר מפקד פיקוד המרכז האמריקני לחיילים באל טאנף, 'כי מה שאנו יודעים הוא שהוא כלב ללא רסן המחפש דרכים להוכיח את עצמו', What we don’t know is, is he a dog off-leash trying to reestablish himself.
חוגים המקורבים לגנרל האמריקני ובפנטגון בוושינגטון אומרים, כי באחרונה מורגש תיאום בין הצעדים התוקפנים של הצבא הרוסי בסוריה, ובין הפעולות התוקפניות של איראן.
ב-18 ביוני שני  הפציצו שני מטוסי Su-35s ומטוס Su-24 את בסיס אל טאנף, לאחר שהפנטגון קיבל התראה מוקדמת של 35 דקות מהרוסים לפנות את הכוחות האמריקנים מהאזור.
משרד ההגנה במוסקבה טען כי הופצצו כוחות של הארגון הסורי  מאגוואייר אל-טאורה Maghawir al-Thawra שחנו במקום.  מאגוואייר אל-טאורה הוא כוח סורי שהוקם ואומן על ידי האמריקנים במטרה להילחם בגורמים מוסלמיים קיצוניים. מוסקבה טענה כי אנשי הארגון ביצעו כמה פעולות גרילה נגד הכוחות הרוסיים במזרח סוריה. וושינגטון החליטה שלא להגיב על ההתקפה הרוסית  אותה הגנרל קורילה הגדיר  כניסיון רוסי להגדיר מחדש את הקווים האדומים באזור.
במקביל, מקורות אמריקנים מדווחים, כי עלה במידה מספר התקריות בהן מטוסים רוסיים התקרבו בצורה מאיימת לעבר מטוסים אמריקנים שטסו במרחב האווירי הסורי. הפיקוד האמריקני מציין, כי  תקריות אוויריות אלה מתואמות עם הופעתן של סירות מהירות של משמרות המהפכה האיראניים ליד אוניות מלחמה אמריקניות בים האדום ובאבו דאבי. בחודשים האחרונים נרשמו 59 אירועים כאלה.
מפקד פיקוד מרכז האמריקני הגנרל קורילה  מעריך, כי עליית הפעילות הצבאית הרוסית במזרח סוריה והתיאום הצבאי בין רוסיה לאיראן קשורים עם בואו לאזור של קולונל-גנרל אלכסנדר צ'אייקו, אשר רוצה להוכיח את עצמו.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות