גובר החשש מעימות צבאי משולב בצפון ובדרום: סוללות 'כיפת ברזל' הוצבו בגוש דן. סוללות נוספות הוצבו בעוטף עזה

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי בדרגים המדיניים והצבאיים הגבוהים התגבר, ביום ה' 24.1 בשעות הבוקר, החשש מפני האפשרות שאיראן יוזמת החרפה בעימות הצבאי עם ישראל. מדובר במאמץ איראן לפתוח בעימות משולב בשתי חזיתות בעת ובעונה אחת, בצפון ובדרום.

מהתבטאויות איראניות וסוריות של השעות האחרונות עולה, כי בטהרן התקבלה החלטה שעל איראן להגיב בעוצמה רבה על התקפת חיל האוויר הישראלי והתקפת טילי השיוט הישראליים על מטרות איראניות בסוריה, בתחילת השבוע ביום ב' 21.1.  הצמרת האיראנית בדעה, כי ירי טיל הפאתח 110 לעבר החרמון לא הייתה מספקת ועל טהרן להגיב בעוצמה רבה יותר.
גם ההודעה הסורית לפיה בפעם הבאה שישראל תתקוף דמשק תתקוף את נמל התעופה הבינלאומי של ישראל-לוד, נלקחת בישראל ברצינות רבה, מאחר ומדובר באיום איראני-סורי לתקוף בטילים מטרות אסטרטגיות. ההערכה עכשיו בישראל, כי איראן מעוניינת עתה גם להחריף במקביל את המתיחות הצבאית מסביב לרצועת עזה במטרה ליצור מצב בו צה"ל יאלץ לחלק את המאמץ הצבאי שלו  לשתי חזיתות.
זו הסיבה מדוע ביום חמישי 24.1, נפרסו סוללות 'כיפת ברזל' בגוש דן ובאשדוד.

כתוצאה מכך החל צה"ל כבר, ביום ד' 23.1, בגיוס של אנשי מילואים של יחידות מערך ההגנה האנטי אווירית.  הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי חתם על צו המורה להוציא צווי 8-גיוס מילואים בשעת חירום. גויסו גם אנשי יחידות הטילים השונות וגן אנשי מערך תותחי הנ"מ הפועלים נגד מלט"ים ורחפנים.

   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות