גורמים צבאיים ומודיעיניים: אסור לישראל לקבל את ההצעה של החמס לשביתת נשק ארוכת טווח.

מיוחד ובלעדי למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: החמס העביר ביום ה` 26.1, באמצעות צד שלישי, שדר סודי המאיים, כי אם תפגע העברת הכספים לרשות הפלסטינית על ידי ישראל, הוא ידאג לבצע פיגועים גדולים בתוך ישראל שישבשו את מערכת הבחירות, בייחוד זו של מ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט. בשדר נאמר כי החמס יראה בפעולה כזו מצד ישראל עילה להכרזת מלחמה. מקורות בחמס אמרו כי הארגון מעוניין בהשגת שביתת נשק עם ישראל לזמן ארוך, ובשלב זה אין פניו מועדות לחידוש פעולות הטרור.
ביום ה` 26.1, בלילה הכריז מ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט כי ישראל לא תקיים שום מגעים עם ממשלה בה יישבו נציגי החמס, וכך ירושלים והעולם יהפכו ממשלה זו לבלתי רלוונטית.
הצהרה זו של מ"מ ראש הממשלה, אולי נשמעת טובה כסיסמה פוליטית, אולם היא איננה מעשית. כבר ביום ה` בלילה התברר כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, לא רק שאיננו עומד להתפטר, אלא עומד לפעול עם החמס בשיתוף פעולה מלא. כאשר אבו מאזן מכהן כנשיא, ואישיות פלסטינית שאיננה איש חמס, מכהנת כראש ממשלה, ואולי גם כשר אוצר, `העולם`, כפי שאולמרט מגדיר זאת, לא יחרים ממשלה כזו. אבו מאזן יטען באוזני האמריקנים, כי מצב דומה קיים בלבנון, שם בממשלתו של ד"ר פואד סניורה המקובל מאוד על וושינגטון והאירופאים, מכהנים אנשי חיזבאללה. וושינגטון איננה מחרימה בגלל חיזבאללה את ממשלת סניורה, והיא בוודאי תנהג כך לגבי הממשלה הפלסטינית ברמאללה. גורמים צבאיים ומודיעיניים הזהירו בהתייעצות המדינית ביטחונית שהייתה ביום ה` בלילה אצל מ"מ ראש הממשלה, כי אסור לישראל לקבל את ההצעה של החמס לשביתת נשק ארוכת טווח. גורמים אלה הסבירו כי שביתת נשק כזו תיתן בידי החמס מרווח של זמן אותו ינצלו להשתלטות על מנגנוני הביטחון והמודיעין של הפלסטינים. לאחר שיסיימו את השתלטותם הם יפעלו באמצעות הרוב שיש להם בפרלמנט לסילוקו של אבו מאזן מתפקיד יו`ר של הרשות וימנו איש משלהם במקומו. השתלטות החמס על גופי הביטחון הפלסטינים, אמרו החוגים הצבאיים, פירושו הכנתם לפריצת מלחמה עם ישראל.

Print Friendly, PDF & Email