ג'ו ביידן פותח את המרוץ שלו לבית הלבן ב…ירושלים


סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, 
הפותח ביום ג' 8.3, בהגיעו לירושלים  מסע בן חמישה ימים במזרח התיכון, מביא אתו חבילת מחוות פיננסיות וביטחוניות לישראל.
אם כי ביידן לא יודה בכך בפומבי, אומרים מקורות המקורבים לו בארה''ב לתיקדבקה, וחוגים המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, הביקור והמחוות הן למעשה יריית הפתיחה של מערכת הבחירות של סגן הנשיא, להיבחר כמעומד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות לבית הלבן. 
המקורות שלנו בירושלים מדווחים, כי כל הגורמים  הישראליים העוסקים בהכנת הביקור בירושלים, קבלו הוראה להתייחס אליו לא רק כאל ביקור של סגן נשיא ארה''ב, אלא גם כאל לביקור של המועמד מטעם המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות אשר תתקיימנה בעוד 9 חודשים ב-4 לנובמבר.
המקורות מציינים, כי חבילת המחוות המוגדרת כ'מרשימה' שביידן מביא אתו לירושלים, נועדה לא רק לציין את רצונו של הנשיא אובמה ליישר את ההדורים בינו ובין בנימין נתניהו לפני צאתו את הבית הלבן, אלא גם להפגין ולציין בפני יהודי ארצות הברית כי ביידן כנשיא ימשיך לדאוג לאינטרסים הביטחוניים הישראליים.
המקורות שלנו מציינים, כי ביידן מביא אתו שורה של הצעות פשרה בוויכוח המתנהל בחודשיים האחרונים בין הפטנגון ומערכת הביטחון הישראלית בדבר היקף העזרה האמריקנית הצבאית לישראל ב-10 השנים הבאות, במטרה לשמור על היתרון הצבאי והטכנולוגי של צה''ל לאור ההסכם הגרעיני בין המעצמות ואיראן, וחימושם מחדש של צבא איראן ומשמרות המהפכה האיראניים.
בדיוניים המתקיימים לאחרונה בין שר ההגנה האמריקני אשטון קרטר, ושר הביטחון הישראלי משה יעלון, ביקשה ישראל עזרה צבאית בהיקף של 50 מיליארד ב-10 השנים הבאות.
כלומר העלאת היקף העזרה הצבאית האמריקנית לישראל  מ-3.5 מיליארד דולר, ל-5 מיליארד דולר לשנה. ממשל אובמה דחה את הבקשה הישראלית, והציע להמשיך בדיוניים.
מקורות בלשכת ראש הממשלה וביטחון ישראליים אומרים, כי סגן הנשיא ביידן מביא אתו את התשובה הסופית של הממשל לבקשות ישראל.
ככל שידוע בירושלים, מביא אתו ביידן הצעה לפיה ישראל תקבל מארה''ב סכום גבוה יותר מ-40 מיליארד דולר, אולם סכום זה יתפרש על פני תקופת זמן ארוכה יותר, שתהייה 13-עד 15 שנה. כמו כן מביא אתו סגן הנשיא הסכמות של ממשל אובמה לספק לישראל מערכות נשק וטכנולוגיות צבאיות חדישות, כאלה שהממשל סירב בעבר להעביר לצה''ל.
הפרטים של מערכות נשק וטכנולוגיות אלה שיועברו לישראל, סוכמו כבר בשבוע שעבר בעת ביקור שנמשך יומיים ( 4.3-3) של ראש המטות המזוינים האמריקנים גנרל גוזף דאנפורד Gen. Joseph Dunford, ובפגישות שקיים עם הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט, ושורה של מפקדי צה"ל בכירים אחרים.
 המקורות שלנו בארה''ב מציינים, כי לאחר שבתחילת פברואר אמר ביידן כמה פעמים כי הוא איננו מתכוון לרוץ לבית הלבן, הוא  הפתיע כאשר ב-19 לפברואר, מתח ביקורת חריפה על הופעותיהם של שני המועמדים הדמוקרטים לנשיאות הילארי קלינטון וברני סנדרס, ואמר כי הם אינם עושים מספיק כדי להלחם בתיאורים כאילו ארצות הברית נמצאת בירידה.  
Joe Biden lamented the doom-and-gloom messages from 2016 candidates across the board–including from fellow Democrats Hillary Clinton and Bernie Sanders, who he said aren't doing enough to combat the idea that the country is in decline. 
ב-28 לפברואר בירך ביידן בנאום לפני צירי המפלגה הדמוקרטית בקליפורניה את קלינטון על הישגיה בפריימריס.
אולם אנשים המכירים את ביידן ואת דרך מחשבתיו היטב אומרים, כי כל צעדים אלה הם מחושבים היטב, וכי ביידן עדיין ממתין לכך, כי הילארי קלינטון תמשיך להסתבך בפרשיות שונות, כולל פרשת האי-מיילים והשרת הפרטי שלה, עד כי לא תהייה לה ברירה אלא לפרוש מהמרוץ לנשיאות.
כאשר אירועים כאלה יתרחשו, יודיע ביידן כי הוא מצטרף למרוץ לנשיאות כשהוא עטוף בגלימה של שמי שבא  להציל את המפלגה הדמוקרטית.
 ביידן, סבור, אומרים מקורביו כי הוא היחיד במפלגה הדמוקרטית היכול לעמוד מול מועמדותו של דונלד טראמפ ולנצח אותו בבחירות הכלליות.
בארוחת ערב השנתית Gridiron Club  של עיתונאי וושינגטון, במוצאי שבת 5.3, ציטט ג'ו ביידן את וינסטון צ'רצ'יל במותחו ביקורת על הופעותיו של  טראמפ: 'כאשר הנשרים שותקים, התוכיים מתחילים לצייץ' When eagles are silent, the parrots begin to jabber.
'הילדים שלנו צופים. העולם צופה. העם האמריקני הוא טוב יותר מזה', אמר ביידן.
ציטוט המקור: Our kids are watching," Biden said of the election. "The world is watching." he remarked, "The American people are better than this

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות