גיהינום הקרב על דרעא: ביום אחד: 140 הרוגים, 150 חביות נפץ, 25 התקפות אוויריות, 120 טילי קרקע-קרקע

כאשר צבא סוריה של הנשיא בשאר אסד מנצח במלחמה נגד המורדים הסורים, והוא יכול לרכז את כוחותיו בלא יותר מאשר שלוש חזיתות התוצאה יכולה להיות קשה מאוד. בזאת נוכחו כ-100 אלף תושבי העיר דרעא Daraa הקרובה רק 1ק"מ לגבול סוריה עם ירדן, וכ-3,000 מורדים סוריים, חלקם אנשי צבא סוריה החופשי Free Syrian Army-FSA, שהוא כוח שאומן וחומש על ידי  ארצות הברית וצבא ירדן.
ביום א' 11.6, היום הראשון להתקפה של צבא סוריה וכוחות חיזבאללה על עמדות המורדים בעיר כבר היו להם 140 הרוגים ומאות של פצועים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי ההתקפה החל בהפצצה כבדה של עשרות מסוקים של חיל האוויר הסורי שהטילו על עמדות המורדים בעיר 150 חביות נפץ. תוך כדי כך תקפו מטוסי קרב-הפצצה סוריים לפחות 25 פעם  מוצבים ועמדות של המורדים, בעיקר אלה הנמצאים על הגגות של הבניינים הגבוהים בעיר, במטרה להשמידם. יחידות הארטילריה הסוריות שיגרו על מטרות בעיר 120 טילי קרקע-קרקע מדגמים שונים.        
תחת מטר התקיפות האוויריות והטילים החלו הכוחות הסוריים וחיזבאללה להתקדם לתוך העיר.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי ראש החץ של הכוח הסורי-מורכב כולו מחיילי חטיבת אל-קאים Brigade Al-Qaim של חיזבאללה. אחריהם נעות יחידות של הדיוויזיה המשוריינת מס' 4 הסורית, שהיא דוויזית העילית של צבא סוריה, המצוידת בטנקים רוסיים חדישים מדגם T-90.  על ראש החץ הזה מפקד קולנל חאיית גאלה Colonel Ghayath Galla. ( ב-6 ביוני דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה בלעדית,  כי  לריכוזי הצבא הסורי ליד העיר הגיע הגנרל מאהר אל-אסד  Gen. Maher al-Assad, אחיו הצעיר של נשיא סוריה בשאר אסד, ומפקדת דוויזיה מס' 4.  הגנרל מאהר אסד וקציניו נצפו כשהם עורכים סיורים בשטח לקראת חידוש הקרבות בעיר.)
ההתקפה הסורית-וחיזבאללה על העיר דרעא, היא המתקפה הראשונה על עיר מרכזית בסוריה, בה הרוסים, או חיל האוויר הרוסי אינם משתתפים.

המקורות שלנו מציינים כי בקצב זה של הפצצות מהאוויר ומהקרקע אין סיכוי לכוחות המורדים להחזיק מעמד, והם יתחילו לסגת.
שני האזורים היחידים אליהם הם יכולים לסגת הם: דרומה  לירדן, ומזרחה לכיוון מעבר הגבול אל-טאנף Al-Tanf, שם מוצבים כוחות אמריקניים וירדניים.
לא צבא ארה"ב ולא צבא ירדן ששלחו את המורדים בסוריים לדרעא, לא נקפו אצבע כדי לעזור להם.
המקורות שלנו מוסרים, כי המטרה הבאה של צבאות סוריה וחיזבאללה לאחר כיבוש דרעא, היא התקפה דומה על קוניטרה הנמצאת במרחק של פחות מ-9 ק"מ מגבול ישראל-סוריה.
בכך ישתלטו צבאות סוריה וחיזבאללה על הערים הסוריות המרכזיות הנמצאות לאורך גבולות סוריה עם ירדן ועם ישראל. 

Print Friendly, PDF & Email

1 תגובות עבור “גיהינום הקרב על דרעא: ביום אחד: 140 הרוגים, 150 חביות נפץ, 25 התקפות אוויריות, 120 טילי קרקע-קרקע

  • יונ 13, 2017 @ 2:40 at 2:40
    Permalink

    בהצלחה לשני הצדדים. ולא להתערב בשום אופן.

Comments are closed.