גל של מעטפות נפץ למנהיגים ואישים של המפלגה הדמוקרטית בארה"ב. עד עכשיו נחשפו שבע מעטפות נפץ בניו יורק, וושינגטון ופילדלפיה

גל של מעטפות נפץ, כאשר בכל אחת מהן היו מטען צינור מאולתר ומעטפה מצורפת ובה אבקה לבנה שעדיין לא נמסר טיבה, פוקד את ארצות הברית החל מיום שני בלילה (22.10).
הגל הזה הגיע לשיאו כאשר  לפחות 4 מעטפות נפץ נשלחו ביום ד' 24.10 בעיר ניו יורק, לבתיהם של המועמדת לנשיאות לשעבר של המפלגה הדמוקרטית הילארי קלינטון, לראש סוכנות הביון המרכזית ה-CIA לשעבר ג'ון ברנן, הנחשב כאחד ממבקריו החריפים ביותר של נשיא ארצות העברית דונלד טראמפ. המעטפה על שמו של ברנן הגיעה למשרדי רשת הטלוויזיה CNN בניו יורק.  למושל מדינת ניו יורק אנדרו קומו, לראש עיריית ניו יורק די באלסיו. 
יותר מאוחר התברר כי המעטפה למושל ניו יורק לא הייתה מעטפת נפץ.
מעטפת נפץ חמישית נשלחה בוושינגטון לביתו של הנשיא אובמה. כמו נשלחה מעטפת נפץ שישית אל מי שהיה התובע הכללי (שר המשפטים) בממשל אובמה אריק הולדר, אולם היא לא הגיעה ליעדה, ומעטפת נפץ נוספת נשלחה בפילדלפיה אל חברת הקונגרס האמריקני מטעם המפלגה הדמוקרטית דבורה ווסרמן-שולץ, שכיהנה בעבר התפקידים בכירי במפלגה הדמוקרטית.
מעטפת הנפץ שפתחה את הגל הזה, (עד כה שבעה מעטפות נפץ) נשלחה ביום ב'  לביתו של איל ההון ג'ורג סורוס, הידוע בתמיכתו בגופים וארגונים המתנגדים בחריפות לנשיא דונלד טראמפ ולמדיניותו.
על חלק מהמעטפות צוין, כי כתובת השולח היא משרדה של חברת הקונגרס דבורה ווסרמן שולץ.
הנשיא טראמפ ורעייתו מלניה שהשתתפו בטכס בבית הלבן פתחו אותו בגינוי משלוח המעטפות, והנשיא הודיע כי הורה לכל זרועות המודיעין והביטחון האמריקנים לחשוף את העומד, או העומדים מאחורי המשלוח. 'אנחנו לא נסבול מעשים כאלה,' אמר הנשיא,ונעניש בחומרה את מי שעומד מאחוריהם.'
גם סגן הנשיא מייק פאנס גינה את משלוח מעטפות הנפץ ואמר, 'כי אין מקום לאנשים כאלה בארצות הברית'.
 הילארי קלינטון, שהייתה בין האישים הדמוקרטיים אליהם נשלחו המעטפות , קראה לציבור האמריקני להצביע בבחירות הקרובות לבתי הקונגרס האמריקנים (שתערכה ב-7 בנומבר),  למועמדים 'שיקדמו אחדות בעם האמריקני'.
מושל ניו יורק אנדרו קומו הגדיר את משלוח המעטפות 'פעולות טרור'.
תיקדבקה: איש איננו יודע עדיין מי האיש, או האנשים העומדים מאחורי משלוח מעטפות הנפץ, אולם האווירה הפוליטית והאישית המתוחה בארצות הברית, בה מצד אחד אנשי המפלגה הדמוקרטית נשבעו לעשות את הכול כדי להביא בסופו של דבר לפתיחת תהליך הדחתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, באם הם ינצחו בבחירות הקרובות לבית הנבחרים האמריקני, ואילו הרפובליקנים מהצד השני מאשימים אותם  במדיניות של 'התנגדות' resistance וחבלה מתמשכת ומכוונת בכל צעד של הנשיא, יוצרת אצל אנשים בעלי נטיות אלימות ופסיכיות, את הרקע לביצוע מעשים כאלה.
רק לפני זמן קצר הסתיימה המערכה הפוליטית הקשה שניהלו הדמוקרטים נגד מינויו של השופט ברט קאבנו, לבית המשפט העליון, בה הגיעה לשיאה ההתנגשות בין שני המחנות הפוליטיים העיקריים בארצות הברית. רבים במערכת הפוליטית האמריקנית סבורים, כי למערכה זו שהייתה אלימה בתוכנה ובצורתה, היה חלק ביצירת הרקע למשלוח מעטפות הנפץ השבוע.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות