גם אחרי פרסום מסמכי רצח JFK התעלומות האם לי אוסוואלד נשלח על ידי הרוסים? ומי שלח את ג'ק רובי לרצוח את אוסוואלד? נשארו פתוחות

גם אחרי פרסום מסמכי ההתנקשות בחייו של הנשיא ג'ון קנדי JFK, ביום ו' 27.10 לפנות בוקר, נותרו שתי השאלות המרכזיות שמעסיקות את החוקרים ומספק אין סוף חומר כבר 54 שנים לעולם הקונספירציות פתוחות. במסמכים שפורסמו אין לא חומר חדש ולא עובדות חדשות לגבי השאלות  האם לי הרוואי אוסוואלד Lee Harvey Oswald נשלח על ידי הרוסים או המאפיה? ומי שלח את ג'ק רובי Jack Ruby, בעל הבר היהודי מהעיר דאלאס, לרצוח את המתנקש בנשיא.
הבעיה העיקרית עם המסמכים שפורסמו היא, שהמסמכים המעניינים והחשובים ביותר הם דווקא אלה שלא פורסמו עכשיו. מדובר במסמכים הקשורים לשאלה האם המודיעין הרוסי הוא זה שעמד מאחורי הרצח, ובמידע שנאסף משירותי מודיעין אחרים על הרצח מחוץ לארצות הברית.  
וועדת השופט וורן Supreme Court Chief Justice Earl Warren  כבר קבעה כי את ג'ון קנדי הרג ב-22 לנובמבר 1963 ביריות מתנקש אחד- לי הראווי אוסוואלד, וכי הוא פעל לבדו ללא כל עזרה  מגורם נוסף. קביעה זו עד היום שנויה במחלוקת עמוקה בארצות הברית ויצרה סביבה תיאוריות קונספירציה אין ספור.
לי הראווי אוסוואלד היה איש מרינס אמריקני צעיר שערק ב-1959 לרוסיה בגלל דעותיו הקומוניסטיות. הוא התחתן עם אישה רוסיה. אך לאחר שלוש שנים ב-1962 חזר לארצות הברית.
שמונה חודשים לפני שאסוואלד התנקש בחיי קנדי, הוא ניסה לרצוח בעיר דאלאס Dallas ביריות גנרל אמריקני בדימוס בשם אדווין ווקר U.S. Major General Edwin Walker, שהיה מתנגד חריף ביותר של רוסיה והקומוניזם. אסוואלד ירה בו מבעד לחלון, אבל רק פצע אותו.  לאחר שהנשיא קנדי נורה ונהרג, העלו בדיקות בליסטיות של המשטרה ושירותי הביטחון האמריקנים, כי הכדורים שפגעו בקנדי 'הם בסבירות גבוהה מאוד'  extremely likely, כדורים מאותו רובה בו בוצעה ההתנקשות בחיי קנדי.
עד לרצח קנדי המשטרה לא חשדה בלי אסוואלד כי הוא המתנקש בגנרל האמריקני.
לפני ההתנקשות ב-26 לספטמבר 1962 אוסוואלד נסע למקסיקו סיטי, שם הוא ניסה לקבל מהקונסוליה הקובנית בעיר אשרת כניסה לקובה. בבקשה לאשרת הכניסה הוא כתב כי הוא רוצה להגיע להוואנה בירת קובה, כדי להגיע משם למוסקבה. אולם בקשתו זו נדחתה לאחר שהקובנים אמרו לי שהוא צריך לקבל אישור מהקונסוליה הרוסית כי אכן מתירים לו להיכנס לרוסיה. לאחר שהתייאש מלקבל אשרות כניסה אלה  חזר לארצות הברית. הביקור הזה של אוסוולד במקסיקו סיטי  ועם מי נפגש שם הוא אחד המקורות העיקריים לתיאוריות הקונספירציה.

אפילו וועדת וורן קבעה כי אין ביטחון מוחלט כי האיש שביקר בקונסוליות הקובנית והרוסית בעיר היה באמת לי הראווי אוסוואלד, ומאוד יתכן כי מדובר באדם אחר שהתחזה להיות אוסוואלד.
הניסיונות לקבוע במשך השנים אם אוסוואלד היה באמת זה שנרצח ונקבר לאחר מותו, או מדובר באדם אחר ולפי תיאוריות הקונספירציה הנפוצה ביותר היה זה סוכן חשאי רוסי שנקבר במקומו, הביאו בסופו של דבר לפתיחת קברו ב-1981 ולבדיקה מחודשת של גופתו, לא התקדמו אפילו צעד אחד קדימה עם פרסום המסמכים השבוע.        
אותם הדברים אמורים לגבי השאלה מי היה באמת בעל בר המשקאות החריפים בעיר דאלאס ג'ק רובי Jack Ruby שהצליח להיכנס למסדרון המוגן במרתפי משטרת דאלאס ב-24 לנובמבר 1963 ולרצוח אל לי אוסוואלד. מי שלח את רובי? המאפיה? והאם כן איזה מאפיה? תיאוריות אחרות אומרות כי רובי נשלח על ידי השירותים החשאיים האמריקנים עצמם.
הדבר היחיד שהמסמכים החדשים מגלים הוא כי לאחר רצח הנשיא וכאשר לי אסוואלד היה כבר בידי המשטרה, לאחר שנתפס כאשר הוא יורה והורג קצין משטרה, קבל ה- FBI אזהרה כי עומדים להתנקש בחייו של אוסוואלד. עד היום לא ידוע מי היה המודיע האלמוני.
במסמכים שפורסמו אין גם תשובה לשאלה-תעלומה מרכזית אחרת: האם לי אוסוואלד היה האיש היחיד שירה והרג את הנשיא קנדי, או שהיו שני אנשים שירו על מכוניתו של הנשיא?
הדבר היחיד המקשר מסמכים אלה עם המתרחש היום בארצות הברית הוא שהם חוזרים ומדגישים את התפקיד המרכזי שממלא המודיעין הרוסי בתודעה הלאומית ובפוליטיקה האמריקנית.

 

Print Friendly, PDF & Email

8 תגובות עבור “גם אחרי פרסום מסמכי רצח JFK התעלומות האם לי אוסוואלד נשלח על ידי הרוסים? ומי שלח את ג'ק רובי לרצוח את אוסוואלד? נשארו פתוחות

 • אוק 27, 2017 @ 14:42 at 14:42
  Permalink

  "הקונספירציות פתוחות………"
  שורה 3" הקונספי..,
  שורה 14"הקונספי"
  שורה 26"הקוקונסיפי"
  שורה 30. ושוב פעם "הקוספיר…"
  מאמר תמציתי וברור על מה שקרא.
  שאלת תם:
  איפשר לבקש אותו דבר ::::
  בקוקונצפיפיר של רצח של מי שירא על האלטלנה אז?
  "חוזרים ומדגישים את התפקיד המרכזי שממלא המודיעין היש. בתודעה הלאומית ובפוליטיקה ישראלית
  הניתרות ל"
  והניגלות לנו…….

 • אוק 27, 2017 @ 16:38 at 16:38
  Permalink

  ידוע שה cia וה fbi הטרידו את אשתו של אוסוואלד. ידוע שזאת הסיבה שאוסוואלד ירה בקנדי.

 • אוק 27, 2017 @ 18:40 at 18:40
  Permalink

  I
  ובכן, במסמכים שפורסמו היום, מה הוא אותו החומר שגרם לגניזתו במשך חמישה עשורים?

 • אוק 28, 2017 @ 0:55 at 0:55
  Permalink

  https://www.youtube.com/watch?v=5uDuhgBR4R8&t=437s
  צפו בדקה 7:16 עד 7:17 באותו שבריר שנייה מהחלון מאחורי צלם הרצח אברהם זפרודר, במבנה מאחוריו,
  יוצא עשן כלפי אחור , עשן ירי, ורגע לאח מכן אשת הנשיא תזנק על החלק האחורי של הרכב לאסוף שברי ראש של הנשיא .
  זה הצילום היחיד שבו נראה בברור עשן ירי כלפי הרכב וזה מהקומה השישית של הסיפריה.
  מה שמדהים הוא והצלם [שפרודר] והמזכירה שלו עמדו מטרים מרעש הירי מאחוריהם, ולפי העשן זה היא רובה ללא משתיק קול

 • אוק 28, 2017 @ 21:34 at 21:34
  Permalink

  וואו, אין לכם מושג מי נגד מי פה . לא בעלי האתר ולא המגיבים פה. לרוסיה לא היה קשר לרצח. וועדת קונגרס קבעה לפני כמה שנים שלא יכול להיות שהוא עשה זאת לבד. האמריקאים הביאו את הצלף הכי טוב שלהם והוא לא הצליח לשחזר את הירייה עם הרובה של אוסוולד גם בתנאים נוחים ולא בלחץ כמו שהיה אוסוולד.
  קנדי נרצח כי גידל מצפון ושינה את עמדותיו 180 מעלות לטובת הציבור ונגד העיליתות ששמו אותו כנשיא. בעבור בגידה זו נרצח . הקושרים היו:
  1. הCIA – שקנדי עמד לסוגרם אחרי שראה שהם עושים מהפכות העולם ובלי להתחשב בדעתו והם גם הציעו לו לעשות פיגוע בחיילים אמריקאים ולהאשים את הקובנים כדי לכבוש את קובה. [הם גם ביימו את פיגוע התאומים כדי להכנס לאפגניסטן ולהשתלט על שדות האופיום(לא רק מסיבה זו) כמו שעשו בוויטנאם. הם מריצי הסמים הגדולים העולם.]
  2. המאפייה – שעזרה לבחור אותו לנשיא ע"י רמאות בקלפיות. ועתה אחיו רוברט התובע הכללי עמד לרדת חזק על ראשי המאפייה.
  3.חברות הנפט הגדולות. שקנדי עמד לבטל את הפטור הענק ממיסים שהם היו מקבלים.
  4.סגן הנשיא לינדון ג'ונסון- שעמד בפני אישומים חמורים כולל רצח מהזמן שלפני כהונתו בבית הלבן (היה לו שליח שהיה עושה בשבילו את כל העבודה השחורה כולל רצח . וטביעת האצבע של אותו שליח (היטמן) נמצאה על הרובה של אווסוולד! והFBI גנז את הממצא הזה לשנים רבות עד שזה פורסם.( ועדיין מתעלמים מזה…)

 • אוק 28, 2017 @ 22:50 at 22:50
  Permalink

  המשטרה ושירותי הביטחון האמריקנים, כי הכדורים שפגעו בקנדי 'הם בסבירות גבוהה מאוד' extremely likely, כדורים מאותו רובה בו בוצעה ההתנקשות בחיי קנדי

  *רשמת בטעות תקראו טוב*
  ברור שהכדור שפגע הוא הכדור שנורה ?

 • אוק 28, 2017 @ 23:08 at 23:08
  Permalink

  אף אחד שחקר את הנושא לא חושב שאוסוולד הרג את קנדי.
  מי שהרג את קנדי היה ל ב גי וחבורת המיליטנטים מהסי איי אי.
  כמובן מי שהוציא את זה לפועל היה בוש האב, האנט (שהודה במעשה על ערס דווי) וחבורת 40 הרוצחים מהסי איי אי.
  אוסוולד היה בדיוק מה שהוא אמר, שעיר לעזאזל.
  אין קשר למאפיה ולא לרוסים. הכל בלוף.
  קנגי רצה לחסל את השלטון של תעדית הנשק וזה מה שהם עשו כדי לחסל את האיום.
  הם גם חיסלו את אחיו וכמובן את מרלין מונרו שידעה סודות.
  מי שהורשה לעזוב את ארה"ב היתה אשתו ג'קלין.

 • אוק 29, 2017 @ 14:08 at 14:08
  Permalink

  היורה לא אוסוואלד

Comments are closed.