גם לנקות את שרידי המצור בבית לחם, הם לא יודעים.

אין צורך להכביר במילים על מה שהתרחש ביום שישי בבוקר 10.5,בכנסיית המולד בבית לחם. המילים בושה וחרפה לא רק נשארות בעינן אלא שאולי מילים חריפות יותר צריכות להישמע בהקשר זה.
שלוש עובדות:
א. המחבלים הרוצחים, לא רק שלא נכנעו ולא רק שלא הרגישו מובסים, אלא שלפני שעזבו את הכנסייה, שהיא אחת המקומות הקדושים ביותר לנצרות, מלכדו את הדלתות הפנימיות בה בחומרי נפץ. כלומר למרות נכוחות של אנשי הסי.אי.איי, סוכנות הביון האמריקנית,האם.אי.6. וצה"ל במקום,הטרור נמשך. לזה בדיוק מתכוון יאסר ערפאת כאשר הוא אומר כי אנו הפלסטינים נגן על המקומות הקדושים לנצרות.
ב. 26 המחבלים רוצחים שהועברו ושחררו בעזה, נתקבלו במצעד ניצחון של גיבורים שהסתיים בעצרת ענק שהתקיימה באצטדיון העירוני של העיר, עצרת שאורגנה לפי הוראתו של יאסר ערפאת על ידי הרשות הפלסטינית. חלק מטרוריסטים אלה הופיעו בעצרת כשהם חבושים במטפחות ראש ירוקות ועליהן כתוב," השאידים של גדודי אל אקצא", כשהם מסמנים את אות הניצחון ווי.
במילים אחרות כל אנשי הביטחון והמודיעין האמריקנים אשר כל כך טרחו בשחרורם, הבטחת שלומם ותנאי הנוחיות שניתנו לטרוריסטים, עברו בזאת על החוק האמריקני וזאת בגלל הסיבה הפשוטה: גדודי אל אקצא הוכרזו על ידי נשיא ארצות הברית כארגון טרור לכל דבר והוכנסו לרשימה של ארגוני הטרור נגדם ארצות הברית נלחמת. כל אזרח אמריקני שמשתף פעולה עם ארגוני או אנשי הטרור הנמצאים ברשימה נחשב כאילו הוא איש טרור עצמו. מכוחו של סעיף זה, ארצות הברית מחזיקה באמריקנים שנלחמו לצד אל קעידה והטאליבן באפגנסיטן ומתכוננת לשפוט אותם.מה ההבדל בין אל קעידה וגדודי אל אקצא?
ועוד נקודה חשובה אחת. חלק מהקורבנות של רוצחים אלה הם אזרחים אמריקניים! זו הדרך בה ארצות הברית מגינה על אזרחיה מפני רוצחיהם? נוסף לכך. איך הנשיא ג`ורג בוש והבית הלבן, שלא לדבר על ראש ממשלת ישראל אריאל שרון, מיישבים את הסתירה הבאה: "ערפאת, חייב להלחם בטרור" אומר ומדגיש נשיא ארצות הברית. אבל במקום להלחם בטרור הוא מורה לאנשי הביטחון שלו להבטיח את העברתם של אנשי הטרור לקבלת פנים בעזה! האם קבלות פנים של מנצחים לטרוריסטים, הם חלק מהמלחמה עולמית של ארצות הברית בטרור?
ג. שגרירת קפריסין בארצות הברית, שהייתה מעורבת בסידורים האחרונים שהבטיחו את שחרורם של הטרוריסטים, אמרה לעיתונאים בוושינגטון, כי הם ישוכנו בבית מלון בלרנקה עד אשר יוחלט מה לעשות אתם ולאיזה מדינות הם יצאו. טרוריסטים-רוצחים משוכנים לסוף שבוע בבית מלון, לאחר שהובאו לשם בטיסה מיוחדת ישירה שבוצעה על ידי חיל האוויר הבריטי המלכותי?
ואת זה מגדיר ראש חטיבת אסטרטגיה במטכ"ל תת אלוף עיבל גלעדי, עונש כבד לרוצחים. מפאת כבודו של צה"ל, אולי מוטב לא לומר מה שצריך לומר על קצין גבוה בצה"ל הלוקח על עצמו לנקות את הלכלוך שהפוליטיקאים האמריקנים, הבריטים, האירופאים והישראלים משאירים מאחוריהם באורוות בית לחם. מוטב היה שלא היה משמיע את דעתו. כי בדעה זו לא רק שאין אסטרטגיה, גם אין כבוד.
אפשר להמשיך ולתאר פרטים נוספים של אירוע משפיל זה בו מדינת ישראל וצה"ל וויתרו על כל סממן של ריבונות ועל סממן של גאווה לאומית ועל כל סממן של שיקול דעת. הייתה כאן התקפלות והתרפסות שעוד לא נראו כמותן בשנים האחרונות במדינת ישראל.בכך הסתיימו 38 ימי המצור של צה"ל בבית לחם, מה ששר הביטחון הישראלי כינה באחרונה "כתקרית מצערת". חיילי צה"ל נלחמים ומנהיג מפלגת העבודה רואה בכך תקרית מצערת.
אם אלה הן תוצאות המלחמה הישראלית בטרור, אולי אין צורך להתחיל את הפעולה של צה"ל בעזה. אם הפעולה שעכשיו מגדירים אותה כמוגבלת, תתחיל ותסתיים תוך זמן קצר, לאחר שכל הרוצחים, הטרוריסטים והמבוקשים כבר קבלו את כל הפרטים עליה, באדיבותם המנומסת של משרד הביטחוןוכלי התקשורת הישראלים היונקים ממקורותיהם, יתכן מאוד שעוד נמצא את השייך אחמד יאסין ושאר ראשי החמס והג`יאהד האיסלמי ואנשי המבצעים שלהם, יושבים ונחים על חשבון ארצות הברית והאיחוד האירופאי המשותף, בלובי של מלון צ`רציל בלונדון ואולי אפילו בקונוט הוטל לא רחוק משם. פשוט הגריל רום בקונוט הוא טוב יותר מאשר בצ`רציל.גם הבר!
ועוד הערה אחת:לא צריך להיות מבין גדול מאוד בתקשורת ולנחש מדוע זמן קצר לאחר ההתרחשות המבישה בבית לחם פורסם לפתע כי נתגלתה מחתרת יהודית, וכי ישנם 4 חשודים עצורים בפרשה. כל הפרטים על העצורים ועל החשדות נגדם כבר מתפרסמים שבועיים באתרי אינטרנט שונים ואין בכך כל חדש. עכשיו אנו שומעים כי הארבעה תכננו פיגוע גדול בערביי מזרח ירושלים. כמו כן חושדת המשטרה והשב"כ כי הארבעה היו מעורבים בפיגועי ירי בהם נרצחו 7 פלסטינים. איך קרה כי דווקא ערב יום שישי מותר לפרסם את הפרטים האלה, שהעצורים מכחישים בתוקף. מה שלא פורסם, כמובן, הוא שעד עתה לא ניתן לעצורים אלה, לאחר תקופת מעצר ארוכה להיפגש עם עורך דין. מדוע?
כרגיל אצלנו, מי שהוא שרוצה לכסות על בושת וחרפת בית לחם החליט להסיט את דעת הקהל הישראלית מהרוצחים הפלסטינים אל הנושא שיש גם אנשי טרור יהודים. האשמה שטרם הוכחה והיא בגדר חשד בלבד. למעשה מגושם וגס כזה, אפילו אם הדברים נכונים, קוראים לא ציניות מחושבת, אלא בושה מכסה על בושה וחרפה מכסה על חרפה!

Print Friendly, PDF & Email