משלחת צבאית עיראקית בדמשק. מקיימם דיונים עם הפיקוד הרוסי והפיקוד האיראני בסוריה

דאגה עמוקה הובעה, ביום ד' 17.5 בלילה, בצמרת המדינית והצבאית בישראל כאשר התברר, כי לדמשק הגיעה מבגדאד משלחת צבאית רמת דרג עיראקית.  זו פעם ראשונה לאחר  עשרות שנים של נתק בין דרגי השלטון העיראקים ודרגי השלטון הסוריים  שמשלחת כזו מגיעה לדמשק.
המשלחת באה לדון במצב הצבאי ההולך ומתהווה בשבוע האחרון לאורך גבול סוריה-עיראק, בייחוד במעבר הגבול אל-טאנף Al-Tanf  הנמצא במשולש הגבולות ירדן-עיראק-סוריה. המעבר חולש על הכביש המהיר מס' 1 המחבר את בגדאד עם דמשק ועם עמן בירת ירדן.
המקורות הצבאים של תיקדבקה דיווחו על המצב הצבאי המתפתח באזור מעבר הגבול אל טאנף ב-15 וב-16 במאי.
במשך יום ד' התרבו הדיווחים הצבאיים מהאזור אשר הצביעו על כך כי בין הכוחות המיוחדים האמריקנים, הבריטיים והירדניים ובין הכוחות הסורים-האיראנים וחיזבאללה הפועלים באזור מתפתח מרוץ סמוי  מי יצליח להגיע ראשון לאזור הגבול הסורי-עיראקי  ליד ומסביב למעבר הגבול אל-טאנף ומי ישתלט על אזורים אלה.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי מיד עם הגעתה של המשלחת הצבאית העיראקית לדמשק, היא נפגשה בנפרד עם קצינים בכירים רוסיים מהמפקדה של הכוחות הרוסיים בסוריה, ועם קצינים בכירים איראנים המוצבים ליד המטכ"ל הסורי.
במקביל פרסמה המפקדה הצבאית הרוסית בסוריה הודעה האומרת, כי רוסיה, איראן ועיראק, מקיימות דיונים לאבטחת to secure את אזורי הגבול שבין סוריה ועיראק. 
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי הדיונים נסבו על הנושא כיצד יחידות של הצבא העיראקי יכולות להשתתף במאמץ הצבאי הסורי-איראני להבטיח לדמשק ולטהרן שליטה מלאה באזורי הגבול האלה.
בישראל רואים התפתחות זו בחומרה רבה שכן פירוש הדבר שממשלת עיראק בראשותו של חיידר אל עבדאי, מוכנה עתה לזנוח את תמיכתה בעמדות הצבאיות של ארצות הברית וירדן לגבי המתרחש בגבולות עיראק עם סוריה, והיא מוכנה לבדוק במקומן את אפשרות שיתוף הפעולה עם מוסקבה וטהרן.  
בישראל גם מודאגים מצבו הפוליטי המתערער של הנשיא דולנד טראמפ בוושינגטון.  החשש הוא שטראמפ הנמצא תחת ברד של התקפות לא יוכל להתפנות לטפל בהתפתחות חמורה זו היכולה לפגוע במהלכים הצבאיים של ארצות הברית בסוריה.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות