דואווטולו: מדיניותנו הסורית הצליחה. תיקדבקה: 'הצליחה מאוד': אסד חיסל את רוב המורדים

שר החוץ הטורקי אחמאט דואווטולו Ahmet Davutoglu , הנחשב לאידיאולוג הפוליטי העומד מאחורי ראש ממשלת טורקיה טאייפ ארדואן, טען ביום א' 19.9, כי מדיניות החוץ הטורקית של 'אפס  סיכסוכים' הצליחה מאוד, והכחיש טענות הנשמעות בטורקיה, כי היא התמוטטה.
דואווטולו גם שיבח את המדיניות הטורקית כלפי סוריה, וטען כי בסוריה לא הייתה לטורקיה ברירה והיא נאלצה לבחור בין המשטר ובין העם הסורי.
'אנחנו צידדנו בעם הסורי, משום שמשטרים ייעלמו, אבל העם תמיד יישאר', אמר שר החוץ הטורקי:We sided with the Syrian people because regimes will go but the people always stay.
אולם המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי דבריו של דואווטולו , מהווים סילוף מוחלט של המצב הנוכחי השורר בתחילת שבוע זה בסוריה, והם מסתירים את העובדה כי בהסתייעו בעמדה הטורקית אשר נמנעה בכוונה תחילה להתערב למען המורדים, הצליח נשיא סוריה בשאר אסד הגיע ביום א' 19.9 למצב, בו הוא והצבא הסורי הצליחו לחסל כמעט את רוב המורדים נגד המשטר בדמשק.
אחמאט דואווטולו,  משתמש בציניות מוחלטת ומצמררת, באיפול התקשרותי שלא רק בשאר אסד הטיל על המאורעות בסוריה, אלא גם כל כלי התקשורת המערביים.
המקורות של תיקדבקה מוסרים בלעדית, כי בסוריה החל כבר לפני  עשרה ימים, ביום ה' 8.9, מבצע צבאי לחיסולם הסופי של המורדים והמפגינים נגד אסד.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי זה לא עוד מבצע צבאי אחד מבודד כפי שהיו המבצעים הצבאיים במשך שבעת חודשי הלחימה מאז חודש מרס בדרעא, חומס, חמה, אידליב, או דיר א-זור.
מדובר במבצע ארצי המקיף את כל סוריה כולה, ומבצע אותו הצבא הסורי כולו, המונה כ- 300,000 חייל, פלוס עוד כ-50,000 חיילי מילואים סוריים שגויסו במיוחד לצורך המבצע. במילים אחרות, צבא סוריה מטהר בצורה שיטתית את סוריה כולה.
למבצע הצבאי הענקי הזה, ממנו מתעלמים במערב כאילו הוא איננו קיים, יש שם צופן: קוראים לו 'ביראק אסד', שפירושו 'דגל אסד'.
השם מעיד על כוונת המתכננים הצבאיים שלו: הצבא הסורי יניף מחדש את דגלו של הנשיא אסד מעל כל עיר, עיירה, כפר, ואפילו מעל כל בית בסוריה.
את ההחלטה הנחושה הזו של בשאר אסד ומתכנני המבצע אפשר לראות בפקודות שניתנו לכוחות, כי עתה יש להתרכז בריסוק המרד בפרברים של הערים הסוריות השונות, ובבתים שם מתרכזים המורדים, או חיילים סוריים שערקו.
המקורות שלנו מדווחים כי הכוחות הסוריים החלו בימים האחרונים לעבור, לפי רשימות הנמצאות בידיהם מבית לבית. הכוחות האלה אינם מטילים מצור על הבתים הנמצאים ברשימות וגם אינם מפגיזים אותם מרחוק. במבצע 'באריק אסד' השיטה היא שונה.
הכוחות מופיעים בפתאומית באזור ופורצים לתוך הבתים תוך שימוש באש חיה כאשר הם הורגים כל מי שנמצא בהם, כולל נשים, ילדים, זקנים, רובם אנשים שאין להם כל קשר עם המורדים. בידי המקורות שלנו מצויים דיווחים מהשטח המראים כי נפח ההפגנות נגד משטר אסד ירד בשבוע שעבר בכ-80 עד 90 אחוז.
עיקר המאמץ הצבאי הסורי מתרכז בימים האחרונים באזור הרי אל-זאווייה Jabal al-Zawiya, בצפון-מזרח סוריה לא הרחק מהגבול הטורקי. באזור זה נעים רגלית אלפים של חיילים סורים כאשר הם סורקים כל מערה, סבך שיחים, או מקומות מחבוא אחרים, במטרה למצוא ולהרוג על המקום את כל החיילים הסוריים שערקו והמרוכזים באזור זה. החיילים הסוריים קיבלו גם הוראה להרוג כל בעל חיים שייקרה בדרכם, כדי שלא ישמש מקור למזון או כלי תעבורה בידי המורדים.
בעוד טאייפ ארדואן ואחמאט דואווטולו, מפגינים כלפי חוץ שהם מאפשרים לאופוזיציה הסורית לפעול מתוך טורקיה, הם אינם נוקפים אצבע כדי לעזור למורדים, ומניחים לאסד לחסל אותם ואת המרד נגדו.
אין ספק כי מצב זה עונה להגדרה של אחמאט דואווטולו, של 'אפס  סיכסוכים'.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות