דו"ח השב"כ לסיכום 2005: החל מיום סיום ההתנתקות ב-12 לספטמבר 2005, הוברחו לרצועת עזה ממצרים, 5000 רובים אוטומטיים. 1 מיליון תחמושת מסוגים שונים. 500 טילים אנטי טנקים. 5 טון חומר נפץ. מרגמות, וטילי קרקע אוויר. טילים אלה מהווים סכנה לחיל האוויר הפועל בשמי הרצועה, ובאם יעברו לגדה יש בהם פוטנציאל של סכנה לתעופה האזרחית מישראל ואליה. ברצועה ובגדה יש מאז ההתנתקות מאמץ גדול של הפלסטינים להעביר את מערך הטרור מהרצועה לגדה ולייצר סוגים שונים של נשק תלול מסלול. קראו בראש עמוד החדשות את הידיעה הבלעדית על הופעתו של הטיל ג`נין 1 בגדה. יחידות הצבא המצרי שהתפרסו לאורך גבול מצרים והרצועה, וכוחות הביטחון הפלסטינים עוסקים בהברחת הנשק לתוך הרצועה. בשנה החולפת נרצחו 45 ישראלים מפעולות טרור לעומת 117 בשנה הקודמת. בוצעו 2990 פיגועים, ונתפסו 160 מתאבדים פוטנציאלים. דו"ח השב"כ עומד בסתירה מוחלטת לכל תיאורי ראש הממשלה אריאל שרון, אנשיו, שר הביטחון שאול מופז, ומפקדי צה"ל, הממשיכים לומר כי מאז ההתנתקות חל שיפור במצב הביטחוני. הדו"ח מאשר את כל דיווחי תיקדבקה מאז אמצע ספטמבר.

מיוחד ובלעדי למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: דו"ח השב"כ מדבר בלשון סטטיסטית יבשה על המתרחש ברצועה ובגדה עד אמצע חודש דצמבר ואינו כולל את ההתפתחויות של הימים האחרונים, שבמרכזן פתיחתו של ערוץ בטוח וישיר בין רצועת עזה ודמשק דרך מעבר רפיח. להלן דיווח בלעדי על המתרחש במעבר בימים האחרונים:
המקורות שלנו מוסרים בידיעה בלעדית כי בשבוע האחרון נכנסו לרצועה דרך מעבר רפיח 15 מראשי הזרוע הצבאית של החמס שהגיעו ישירות מדמשק. ביום א` 1.1.06 נכנס אחרון הבאים בגל זה של מפקדי החמס. המדובר בראשיד חמאדי, ממייסדי הזרוע הצבאית של החמס גדודי עיז-א-דין אל קסאם, שב-13 השנה האחרונות עסק בארגון מבצעי טרור מדמשק ומביירות. למקורות המודיעיניים של תיקדבקה נודע כי ראש אגף המבצעים של החמס עימאד אל עלמי נמצא בדרך לרצועת עזה והוא להיכנס אליה בזמן הקרוב ביותר. המצלמות במעבר רפיח והמשקיפים האירופאים תיעדו את כניסתם של אנשי הטרור, והמידע הגיע לידי צה"ל והשב"כ, מבלי שהם יכלו למנוע זאת. במעבר רפיח נוצר עתה מצב בו הוא משמש את תנועת החמס לדמשק ואליה. לפני כמה ימים יצא דרך המעבר לדמשק לשם התייעצויות ניזאר ראיין, הנחשב כאיש מס` 3 בהנהגת החמס ברצועה ובגדה.
בעוד ממשלת ישראל ומערכת הביטחון מצביעים כל הזמן על דמשק כעל המקור לפעולות הטרור וההתאבדות, הם מאפשרים את הגעתו וכניסתו של מערך הטרור בבירה הסורית לתוך הרצועה.

Print Friendly, PDF & Email