דיוניים סודיים באוניברסיטאות שלא לפתוח בשבוע הבא את הלימודים בסמסטר השני. הוחל בבידוד אוכלוסיית הקשישים

במשך יום ג' 10.3, התקיימו בתוך המוסדות להשכלה גבוהה בישראל ובין ראשי האוניברסיטאות השונות דיוניים ומגעים סודיים על האפשרות לפיה המוסדות יישארו סגורים ולא ייפתחו מחדש עם תחילת הסמסטר השני. הלמודים עומדים להתחדש בתחילת שבוע הבא. למרות הכחשות של משרדי ממשלה שונים, כולל משרד הבריאות הוחל גם בנקיטת צעדים ראשונים לקראת האפשרות כי גם בתי הספר ברחבי המדינה ייסגרו, כחלק מהצעדים למלחמה בהתפשטות מגפת הקורונה.
מספר החולים במחלה בישראל הגיע בישראל ביום ג' ל-75.
משרד הבריאות הודיע, כי נאסרה קיומם של אירועים בהם משתתפים יותר מ-2,000 איש. מספר זה יתעדכן בהתאם להתפתחויות: "יש לשקול נחיצות אירועים", נמסר ממשרד הבריאות. כמו כן, יש להימנע מביקורים בבתי חולים ובמוסדות לקשישים.
אנשים עם סימפטומים אינם רשאים ללוות חולים או לבקר במוסדות לאוכלוסייה הקשישה. משרד הבריאות ממליץ לאוכלוסיית הקשישים ובפרט לקשישים עם מחלות רקע ולאנשים עם מערכת חיסון חלשה, לצמצם מגעים ככל הניתן תוך שמירה על שגרת החיים.
ההוראה הזו לא מסבירה כיצד קשישים צריכים, או יכולים לדאוג לעצמם, או מי הם הגורמים שיטפלו בהם. הניסוח המעודן של משרד הבריאות איננו משאיר מקום לספק כי הוחל בתהליך של הפרדת קבוצות אוכלוסייה בישראל. למהלך זו תהיינה תוצאות חברתיות ופוליטיות מרחיקות לכת.
משטרת ישראל ומשרד הבריאות הודיעו, ביום ג', על הקמת צוותי פיקוח מיוחדים שיעקבו אחר החוזרים לישראל וייבדקו עד כמה הם ממלאים אחר ההוראות להימצא בבידוד 14 יום מחזרתם לארץ.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות