די ומספיק עם המלחמה 'המתקרבת' עם חיזבאללה והחמאס!

כמה מטפורות  אפשר לומר במשפט אחד, כפי שראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה, ביום א' 4.2, בדברו על האפשרות של פריצת מלחמה עם חיזבאללה.
נתניהו אמר: כי 'אין פנינו למלחמה, אך נעשה את כל הנדרש כדי להגן על עצמנו'. 'יש לי אמון מלא בצה"ל וטוב שכך, כיוון שאנו עומדים בפני אתגרים רבים. בהיותנו כאן אנו מהווים את הגורם המרכזי שחוסם את האיסלאם הרדיקלי.'
ישנם הרבה אי דיוקים במשפט אחד זה.
להלן כמה מהם:

 • ישראל איננה עושה את כל מה שנדרש ממנה כדי להגן על עצמה. עד עתה ישראל רק דיברה נגד התבססות הצבאית של איראן בסוריה, כולל ליד גבול ישראל, ובינתיים לא עשתה דבר כדי לעצור התבססות זו.
 • טוב וחשוב שלראש הממשלה יש אמון מלא בצה"ל, אבל חשוב מאוד גם שלאזרחי ישראל יהיה אמון מלא בצה"ל, ואת זה היה צריך נתניהו להדגיש.
 • הדברים האלה נאמרים בגלל הפטפטת ללא מעצורים שתקפה בשבועיים האחרונים כמה משרי ממשלת ישראל, במיוחד את שר הביטחון אביגדור ליברמן, ואת צה"ל. מרוב פטפטת על המלחמה המתקרבת עם חיזבאללה והחמאס פורסמו כבר עודף של תכניות מבצעיות של צה"ל, החל 'מהחזרתה של לבנון לתקופת האבן' ועד כיצד צה"ל נערך לכבוש את המפקדות המבצעיות של  החמאס וחיזבאללה באמצעות כוחות מוצנחים. ידיעות אלה לוו בתמונות של חיילים מסתערים בליווי כלבים שחולקו לאמצעי התקשרות על ידי צה"ל.
 • צריך לקוות כי מי שהחליט במטה הכללי של צה"ל על מלחמה פסיכולוגית זו מול חיזבאללה והחמאס יודע מה שהוא עושה. מצבו המדיני-כלכלי של החמאס כל כך קשה שבקושי הוא מצליח לשרוד. בשביל מה צריך ליצור מצב בו תושבי רצועת עזה יזדהו אתו? 
  בינתיים אין סימנים רבים המעידים כי המוראל של איראן וחיזבאללה התערער.
 • ראש הממשלה נתניהו רוצה לנצל את הפרסום האמריקני על כך שחיל האוויר תקף בשנתיים האחרונות 100 פעמים מטרות של ISIS בסיני, ולכן אמר 'כי אנו (ישראל) בהיותנו כאן מהווים את הגורם המרכזי שחוסם את האסלם הראדיקלי.'
  ישראל היא גורם חשוב מאוד במלחמה נגד האיסלם הרדיקלי, אבל בשום פנים ואופן היא איננה מהווה את הגורם הראשי במלחמה זו.  ארצות הברית רוסיה, והכורדים בסוריה ובעיראק לדוגמא, הם העומדים בקו הראשון של החזית נגד האיסלם הרדיקלי. ישראל וצה"ל, עם כל הכבוד והאמון, הם רק שחקן משני, במערכה הזו-וטוב שכך.
 • אם ראש הממשלה נתניהו נוסע למוסקבה להיפגש עם פוטין, ומשלחת מדינית-מודיעינית רוסית רמת דרג מגיעה לישראל, זה עדיין לא אומר שאזהרותיו של נתניהו לפוטין כי המצב בסוריה ובלבנון מוביל למלחמה, אכן פועלות.
  לפי כל הנתונים בשטח, בייחוד בסוריה, פוטין אומר דבר אחד במוסקבה, המשלחת הרוסית שבאה לירושלים אומרת דבר שני, ואילו בשטח בסוריה מתרחש דבר שלישי.  אם הרושם ששופרות התעמולה בירושלים ובתל-אביב מנסות לייצר הוא נכון, מדוע הצבא הרוסי בדרום סוריה עוזר/מתאם ביחד עם הצבאות הסוריים (מה שנשאר מהם) , האיראניים וחיזבאללה, מערכה צבאית באזור דרעא  Dera בדרום סוריה?
  אם מערכה זו תפתח בימים הקרובים והיא תצליח, יגיעו כוחות איראן וחיזבאללה בסוריה עד לגבול סוריה-ירדן.  נפילת אזור דרעא, כמו נפילת מובלעת בית ג'ינן Beit Jinn, מול מוצבי צה"ל בחרמון  בשבוע האחרון של דצמבר 2017, שעברה בישראל  תוך שתיקה מוחלטת, היא עוד חולייה אחת בשרשרת הפעולות הצבאיות הרוסיות-סוריות-איראניות וחיזבאללה, לחסל את מובלעת קונטרה של המורדים הסורים הנמצאת מול מרכז רמת הגולן. כלומר, מדובר בעוד צעד להשתלטות איראנית וחיזבאללה על גבולות סוריה-ישראל.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “די ומספיק עם המלחמה 'המתקרבת' עם חיזבאללה והחמאס!

 • פבר 4, 2018 @ 13:28 at 13:28
  Permalink

  נו ???? לא הבנתי.

  • פבר 4, 2018 @ 19:58 at 19:58
   Permalink

   ממשלת ישראל לא עושה כלום חוץ מלדבר, כבר שנים שזו הטקטיקה. ואם עד עכשיו זה לא עבד אז הגיע הזמן להפסיק

 • פבר 4, 2018 @ 17:01 at 17:01
  Permalink

  איך מעבירים את מדינת לבנון אל "תקופת האבן" או אל "תקופת המערות"? תחליטו אתם איזו תקופה קודמת יותר….
  התשובה פשוטה ומסוכנת ביותר: באמצעות לוחמה אלקטרונית שמשבשת כל פעילות מכשור צבאי או אזרחי המבוסס על לוחות אלקטרונים. ואז- אין חשמל, אין מים, אין מקורות אנרגיה וכולי'.
  הבעיה היא – שהאפקט של לוחמה אלקטרונית מסוג זה אינו תקף לזמן קצר אלא למשך כמה שנים לא מועטות. ואי אפשר לשקם עד שההשפעה של ל"א תחלוף לאיטה.
  אז עדיף לקוות, שלא הם ולא אנחנו נעבור לשום תקופה מוקדמת שהיא – והמבין יבין.

 • פבר 4, 2018 @ 19:40 at 19:40
  Permalink

  בקיצור, בתום תשע שנים של דיבורים, נתניהו מקבל מט סנדלרים מאיראן. שאלוהים יעזור לנו.

Comments are closed.