ד"ר ראמזי מופעיי, רופאו של בין לאדן, ומומחה של ארגון הטרור לנשק כימי, הוא מפקד כוחות אל קעידה בסיני

מי שהיה רופאו האישי של מנהיג אל קעידה לשעבר אוסמה בין לאדן, ד''ר רמזי מופעיי Dr. Ramzi Mowafi, כבר נמצא לפחות שנתיים בחצי האי סיני, מאז 2011, ומשמש מפקדה של אחת מקבוצות העיקריות הנלחמות במצרים, 'אנסר אל ג'יהאד בחצי האי סיני' Ansar al Jihad in the Sinai Peninsula.
בתוקף הכריזמה האישית שלו ויכולתו המבצעית, הוא הפך למעשה להיות מפקדם של כ- 7,000 עד 9,000 חמושים, חלקם בדואים, חלקם פלסטינים-אנשי חמס וג'יהאד איסלמי, וחלקם מצרים-אנשי האחים המוסלמים, סודנים ותימנים, אשר מבצעים את התקיפות נגד הצבא המצרי בסיני, את ההתקפות והפגזות הטילים נגד מטרות ישראליות.
ד''ר מופעיי, הוא בעל קשרים רבים עם ארגונים מוסלמיים המכריזים על השתייכותם לאל קעידה ברצועת עזה, והוא האיש אשר עמד מאחורי התקפת הטרור הגדולה שבוצעה ב-5 באוגוסט 2012 ברפיח ובמעבר כרם שלום בישראל על ידי סלפיים חמושים מסיני ומהרצועה.
החמושים תקפו קודם לכן את מוצב 'כיכר תחריר' של הקומנדו המצרי מול כרם שלום. בהתקפה נהרגו 16 חיילי קומנדו מצרים. לאחר מכן השתלטו התוקפים על נגמש''ים ונשק כבד מצרי שהיה במקום, ודהרו לתוך שטח ישראל באזור כרם שלום.
נגמ''ש אחד הצליח לחדור את עמדות צה''ל בשטח ישראל, כאשר לבסוף הושמד בתקיפה של מסוקי צה''ל. המטרה של התקיפה הייתה בסיס של צה''ל באזור. זו הייתה הפעם הראשונה שכוח של אל קעידה ניסה, וכמעט הצליח, לחדור אל מפקדה של צה''ל.
אולם בישראל, בה עד היום משתמשים במושג שאיננו קיים במציאות, והוא 'ארגוני הג'יהאד העולמי', רק כדי שלא להשתמש במושג 'אל קעידה', ניסו לטשטש את אופי המתקפה, ובייחוד את זהות העומדים מאחוריה.
אחת הסיבות העיקריות לכך הייתה, כי ד''ר מופעיי, הוא בן משפחתו של מי שהיה מפקד המודיעין הצבאי המצרי, הגנרל מוראד מופעי Gen. Murad Mowafy, שעמד בקשרים עם ראשי מערכת הביטחון וקצינים ישראליים בכירים רבים.
מיד לאחר ההתקפה בה נהרגו 16 חיילים מצריים, בגבול עזה-מצריים, נשיא מצרים דאז מוחמד מורסי פיטר אותו.
המקורות הצבאיים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי ד''ר רמזי מופעיי, הוא האיש העומד בראש קבוצת חמושים גדולה, הנערכת לבצע בימים אלה פיגוע המוני דומה בתוך שטח ישראל, ובגלל המידע המודיעני הקיים על תנועותיו ותוכניותיו, במצרים, ישראל וארה''ב, נמצאים כוחות צה''ל לאורך גבולות ישראל עם מצרים ועם רצועת עזה בכוננות גבוהה, כבר שבועיים.
החל מהשבוע הראשון לחודש יולי, עם ההפיכה הצבאית במצרים נגד האחים המוסלמים, מוכנים מקורות צבאיים מצריים להודות בכך, כי ד''ר רמזי מופעיי, הוא איש אל קעידה, אשר בנה והקים את כל המערכת המסועפת של אספקת והעברת נשק מגורמים של אל קעידה והאחים המוסלמיים בלוב למצרים, לסיני, ולרצועת עזה.
המקורות המצריים, מוכנים גם לומר, כי החמס, שראשי הזרוע הצבאית שלו מכירים היטב את הרופא-הטרוריסט, שיתפו אתו פעולה בהקמת ובהפעלת רשתות הברחת נשק אלה.
ד''ר מופעי גויס לעבוד עבור אוסמה בין לאדן, לפני 23 שנה, ב-1990, כאשר עלה לרגל למכה, שם פגש באנשי אל קעידה סעודיים שהעבירו אותו לפשוואר שבפקיסטן.
עד מהרה התבררו כישרונותיו הצבאיים האחרים של הרופא המצרי, והוא הפך להיות אחד האחראיים הראשיים באל קעידה לייצור מטעני נפץ ונשק כימי.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי הערכה המודיעינית המצרית כיום היא, שישנם סיכויים גבוהים כי מופעי הפך את מרכז סיני, היכן שהחמושים הסלפיים והבדואים מרוכזים, לזירת מטעני צד צפופה, שינסו למנוע את התקדמות הצבא המצרי במקרה של מתקפה כללית מצרים על מעוזי החמושים. כמו כן המצרים אינם מוציאים מכלל אפשרות, כי מופעי צייד את לוחמי ארגונו בנשק כימי, שהובא מלוב, או ייוצר במעבדות מקומיות.

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות