האחים המוסלמים ומקורות זרים: כ-100 הרוגים, ו-1,000 פצועים בין מפגינים אנשי האחים המוסלמיים. קהיר: רק 29 הרוגים ו-650 פצועים

בפעולה שפתח הצבא וכוחות הביטחון המצריים בשבת 27.7 לפנות בוקר נגד מפגינים של האחים המוסלמים בקהיר בנאצר סיטי ליד מסגד ראבה אל אדווייה Rabaa al-Adawiya, יש לפי מקורות שונים, למעלה מ-100 הרוגים ולמעלה מ-1,000 פצועים. קולות ירי אוטומטי ממשיכים להישמע באזור. דובר של האחים המולסמים אמר: 'הם יורים לא כדי לפצוע, אלא כדי להרוג'. משרד הבריאות המצרי טוען כי יש רק 29 הרוגים -650 פצועים. במקביל התעוררו בשבת תושבי אילת לקולות פיצוצים. לא נמסרה הסיבה.
קודם לכן דיווח המקורות של תיקדבקה, כי ההפגנות במצרים נגד האחים המוסלמים הופכות להיות הפגנות נגד ארה''ב: אובמה OUT-פוטין IN. הפרטים: 
ההפגנות של תומכי ההפיכה של צבא מצרים נגד שלטון האחים המוסלמים והנשיא המודח מורסי, הפכו ביום ו' 26.7, להפגנות נגד נשיא ארה''ב באראק אובמה, ובעד חזרתה של רוסיה למצרים.
המקורות של תיקדבקה בקהיר מדווחים, כי במקום להתרכז במאבק נגד האחים המוסלמים, הציפה יד נעלמה את כל הכיכרות המרכזיים בערי מצרים בכרזות ענק המראות שלוש תמונות. תמונתו של שר ההגנה המצרי הגנרל פאתח אל-סיסי נמצאת במרכז הכרזה. בקצה השמאלי של הכרזה מופיעה תמונתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במדי איש צי רוסי. בקצה הימני של הכרזה מופיעה תמונו של נשיאה לשעבר של מצרים בשנות השבעים ג'מאל עבדול נאצר הצועד בראש הפגנת רחוב בקהיר. נאצר הוא שהביא למעורבותה הצבאית העמוקה של רוסיה במצרים בסוף שנות ה-60 ותחילת שנות השבעים.
הכותרת המתנוססת על הכרזה היא: 'ביי ביי אמריקה' bye bye AMRICA.
מתחת לכרזות אלה עומדים מוכרים ובידיהם מלאי גדול של כרזות הנמכרים לכל הדורש במחיר של 5 עד 10 לירות מצריות.
המסר של הכרזות הוא ברור מאוד. העם המצרי איננו צריך לחשוש מכך כי הנשיא אובמה יסיר את תמיכתו מראשי הצבא המצרי ובמהלכיהם נגד האחים המוסלמים, משום שבמקומה של ארצות הברית, הצבא המצרי יזכה לתמיכתם של פוטין ומוסקבה.
במקביל, מופיעים ברשתות החברתיות החל מיום ו' בבוקר דיווחים ההולכים ומתגברים, כי מקורות המקורבים לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמרו במוסקבה, כי רוסיה שוקלת לספק למצרים מטוסי קרב-הפצצה מתקדמים, במקום מטוסי ה-F-16 האמריקנים שהנשיא אובמה, החליט ביום ד' 24.7, לעכב את המשלוח שלהם לחיל האוויר המצרי. בהודעת הבית הלבן נאמר, כי המטוסים לא יישלחו בגלל המצב במצרים. ביטול משלוח המטוסים האמריקנים למצרים הייתה הבעת מורת רוח גלויה של אובמה משר ההגנה המצרי הגנרל פאתח אל סיסי, המסרב להישמע לדרישותיה של וושינגטון לשחרר את הנשיא המודח מוחמד מורסי, ולשתף את האחים המוסלמים בממשלה החדשה שקמה במצרים.
במקביל למערכת התעמולה האנטי אמריקנית הזו, החריפו ראשי הצבא המצרי את המערכת שלהם נגד הנשיא המודח מוחמד מורסי והחמס.
שופט מצרי הוציא ביום ו' צו מעצר ל-15 יום נגד מורסי, ובקהיר פשטו שמועות, כי מורסי יועבר בקרוב לבית הכלא טורא, היכן כלוא הנשיא לשעבר חוסני מובראק, שהודח מהשלטון במרס 2011. כמו כן נמסר כי החלה חקירתו של מורסי בהאשמות שהועלו נגדו, כי הוא נתן הוראות להרוג חיילים מצריים, וקשר קשר עם החמס ברצועת עזה, לפרוץ לבתי כלא מצריים ולשחרר משם אסירים.
המקורות של תיקדבקה מוסרים, כי נושא הריגת החיילים המצריים מתייחס להתקפת סלפים חמושים בצפון סיני על מחנה משמר הגבול המצרי ליד רפיח ב-5 לאוגוסט 2012, בה נהרגו 16 חיילים מצריים. צמרת הצבא המצרי טוענת כי בידיה הוכחות כי פשיטה זו תוכננה ואורגנה על מוחמד מורסי והאחים המוסלמים, כדי להראות שהצבא המצרי איבד מכוחו והשפעתו. פעולת טרור הייתה תחילתו של המרד הגלוי הסלפי בסיני נגד הצבא המצרי.
לגבי הפריצה לבתי הסוהר המצריים, מדובר בפריצה שבוצעה לבתי הסוהר המצריים בתחילת 2011, בה שוחררו אלפי אסירים מצרים, ביניהם כל ראשי ואנשי האחים המוסלמיים שהיו כלואים בהם, כולל מורסי עצמו. המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי רשתות מיוחדות של חיזבאללה והחמס שפעלו בקהיר ובערי תעלת סואץ, הן שביצעו פריצה זו.
כל ההתפתחויות האלה מצביעות על כך, כי ראשי הצבא המצרי אשר נתנו להפיכה שלהם ב-3 ביולי אופי של הפיכה נאצריסטית, ממשיכים ומחזקים עתה את הקו זה, כאשר הם מאותתים לרחוב המצרי, כי יש להם תחליף לתמיכתו של הנשיא אובמה, והוא הנשיא פוטין במוסקבה, המתנגד לאחים המוסלמים, לא רק בסוריה, אלא גם במצרים.
 

Print Friendly, PDF & Email