האחים צ'רנאייב היו סוכנים כפולים, שהפילו את ארה"ב ברשת טרור וואהבית-סעודית הפועלת בקווקז, ועתה גם בארה"ב

האחים הצ'צ'נים טרמלאן צ'רנאייב Tamerlan Tsarnayev, בן 26, דז'וחאר צ'רנאייב בן 19 Dzhokhar Tsarnaev, שביצעו את פיגוע במרתון בבוסטון בו נהרגו שלושה אנשים ונפצעו למעלה מ-180, ובהריגתו של שוטר במכון MIT, היו סוכנים כפולים, ואולי אפילו משולשים, שפעלו עבור גופי המודיעין האמריקנים, הסעודים, ובאותה עת גם עבור רשתות הטרור של גורמים וואהבים הפועלים בקווקז. גורמים אלה ממומנים על ידי גורמי מודיעין, דת, ופיננסים סעודיים. כך מדווחים בלעדית המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה.
בפעולות הטרור באזור בוסטון, היו האחים צ'רנאייב, הראשונים שהפעילו בפעם הראשונה את הטרור של אל קעידה, לא דרך המזרח התיכון ואפגניסטן, בתוך ארצות הברית כפי שהיה בפיגועי 9/11, אלא דרך הקווקז.
מדובר במקומות שמעט אמריקנים וישראלים שמעו עליהם, כמו דגסטן, איגוצ'טייה, קבאראדינו-בלקרייה, צ'צ'ניה, צפון אוסטייה, וקראצ'יבו-צ'רקסייה Dagestan, Ingushetia, Kabardino-Balkaria, Chechnya, North Ossetia, Karachayevo-Cherkesiya.
בכל מדינות אלה שהן אוטונומיות עצמאיות, או חצי עצמאיות, המנוהלות על ידי מוסקבה ונמצאות תחת פיקוח הדוק של הצבא ושירותי המודיעין הרוסיים, מתנהלת מלחמת טרור קשה המתבצעת על ידי תאי טרור שברובם הם תאי טרור וואהבים, הנתמכים כספית על ידי גורמים סעודים, כאשר לעיתים קרובות הכספים שמגיעים אליהם הם כספים רשמיים סעודים שנועדו להקמת מסגדים ורשתות חינוך וואהביים.
זו הסיבה העיקרית מדוע ביום ד' 17.4, באמצע המרדף אחר שני האחים צ'רנאייב בבוסטן, הגיע בחשאי לבית הלבן שר החוץ הסעודי הנסיך סעוד בין פייסל ונפגש אישית עם הנשיא אובמה, ועם היועץ שלו לביטחון לאומי טום דונילון.
זו גם הסיבה מדוע כל אמצעי התקשורת הסעודים, ללא יוצא מהכלל, פתחו החל מיום ד', ובמשך שלושה ימי רצופים כולל יום ו' 19.4, במערכה ללא תקדים בערב הסעודית, בה כל גורמי השלטון והדת הופיעו פומבית, תופעה ללא תקדים, כאשר הם מדגישים, כי הוואהביזים הסעודי האמיתי דוחה את דרך הטרור וההתאבדויות, וכי אין כל קשר בין ערב הסעודית ובין הפיגועים בבוסטון.
הדגש במערכת תעמולה סעודית זו היה, כי לא משנה לאומיותם או דתם של המפגעים. הם טרוריסטים, או סוטים דתיים אשר אינם מייצגים אף אחד חוץ מאשר את עצמם. no matter what the nationality and religion of the perpetrators, they are terrorists and deviants who represent nobody but themselves.
המטרה של ריאד בשליחתו של הנסיך פייסל לוושינגטון ובמערכת תעמולה זו, הייתה להרחיק את סעודיה ואת עשרות אלפי הסטודנטים הסעודיים הלומדים באוניברסיטאות בארה''ב, מהחשד כי שוב הפעם הייתה סעודיה ודתה הוואהבית, מעורבים בפיגוע מרכזי בארה''ב 12 שנה לאחר פיגועי 9/11, גם אם האחים הצ'צ'נים טרמלאן צ'רנאייב, היו קשורים עם תאי טרור וואהבים בקווקז, וגם אם הצליחו להקים תאי טרור בקרב סטודנטים או אוכלוסיה שמוצאה מהקווקז בתוך ארצות הברית.
שלושת סימני ההיכר הבולטים ביותר המצביעים על כך כי האחים הצ'צ'נים צ'רנאייב גויסו להיות סוכנים כפולים על ידי גופי המודיעין האמריקנים הם:
1. ההתקדמות המהירה של דז'וחאר צ'רנאייב בן 19, במערכת החינוך האמריקנית היוקרתית, וקבלת מלגות נדיבות ממנה. זו מערכת נוקשה שהבדיקות והקריטריונים של אלה שנקלטים בה, אינם מאפשרים בדרך כלל לצעירים מסוגו להיקלט בה. נראה, כי כאשר אחיו טרמלאן צ'רנאייב Tamerlan Tsarnayev, בן 26, גויס כדי לחדור לתאי הטרור הוואהבים בקווקז, הוא דרש כחלק מהתנאים להסכמתו לפעולה עזרה כזו לאחיו הצעיר.
2.
העובדה, כי לפני שנתיים, ב-2011, פנו שירותי הביטחון הרוסיים אל ה-FBI, ודיווחו להם כי לפי מידע המצוי בידיהם האח הבכור טרמלאן עומד בקשר עם גורמי טרור מוסלמיים בקווקז אשר נשבעו אמונים לאל קעידה. סוכני ה-FBI הסתפקו בראיון עם טרמלאן, ולאחר מכן, לפי הגרסא הרשמית האמריקנית עזבו אותו לנפשו, מבלי לבדוק באם המידע המודיעיני הרוסי נכון או לא. לא נערך אחריו שום עיקוב, וגם לאחר הפיגוע במרתון שמו לא הוזכר כחשוד אפשרי.
3.
ארבעה ימים בלבד לאחר הפיגוע ביום ב' 15.4 במרתון, ביום ה' 18.4 פרסם ה-FBI את תמונותיהם של החשודים בפיגוע, מבלי למסור עליהם שום פרטים, כולל שלא מדובר בשני אחים. היום ברור כבר מהשתלשלות האירועים, בהם טרמלאן צ'רנאייב נהרג ביום ו' לפנות בוקר בעיירה ווטרטאון Watertown , ליד בוסטון, ואחיו דז'וחאר צ'רנאייב, נתפס בעיירה זו באותו יום מאוחר בלילה, כי ה-FBI, ידע בדיוק במי המדובר.
המקורות המודיעיניים ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי ייתכן מאוד כי לא נדע יותר אף פעם פרטים נוספים כיצד, מתי ואייך האחים צ'רנאייב, גויסו על ידי המודיעין האמריקני לפעול בתוך התאים הוואהבים בקווקז ובארה''ב, כמו שאין פרטים רבים ברורים עד היום על פעולתם של סוכנים כפולים אמריקנים אחרים שבסופו של דבר הפכו להיות אנשי טרור.
רשימה זו כבר איננה קצרה.
די אם נזכיר את המצרי עלי מוחמד Ali Abdul Saoud Mohamed, אשר בשנות השמונים הופיע במשרדי ה-CIA בקהיר והציע לעבוד עבור המודיעין האמריקני. למרות שהיה ידוע לאמריקנים כי הוא המתורגמן של מי שמשמש היום בתפקיד מנהיג אל קעידה איימן זוואהירי, אז היה מנהיג הג'יהאד האיסלמי המצרי, גייסו אותו.
הוא נידון בשנות התשעים בארה''ב למאסר עולם ללא חנינה, לאחר שהתברר כי מסר לאוסמה בין לאדן ולאיימן זוואהירי, כאשר ביקר באפגניסטן, את כל סודות מערך הלוחמה המודיעיני והצבאי האמריקני נגד אל קעידה. לאפגניסטן הוא נשלח על ידי סוכנות הביון המרכזית האמריקנית ה-CIA, במטרה שיחדור להנהגת אל קעידה.
אחריו אפשר להזכיר את הרופא הירדני ד''ר חאליל אל-בלאווי Humam Khalil al-Balawi, אשר רצח ב-30 בדצמבר 2009, את כל צמרת ה-CIA באפגניסטן, לאחר שקבע אתם פגישה למסור להם מידע מתוך צמרת אל קעידה, אליה הם החדירו אותו כסוכן כפול.
דוגמא דומה ממדינות מערביות אחרות, הוא המוסלמי הצרפתי מוחמד מראה Mohamed Merah, אשר גויס על ידי המודיעין הצרפתי לחדור אל שורה של תאי טרור לפחות בשמונה מדינות שונות, כולל בקווקז. לבסוף בשנה שעברה 2012, ביצע שורה של פיגועים נגד מטרות צבאיות בתוך צרפת, ונגד בית הספר היהודי בטולוז 'אוצר התורה'.
בעוד בארה''ב מתנהל בשבת 20.4 דיון ציבורי, אין ומתי יחקרו את טרמלאן צ'רנאייב, הפצוע קשה, והאם יתייחסו אליו כחשוד המסוכן לביטחון הציבור “public safety exemption” , או 'כאויב לוחם' “enemy combatant”, הגדרות שמאפשרות צורה זו אחרת של חקירה, נראה למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה, כי חקירתו תתבצע רק מסביב לארבעה נושאים:
א. מתי בדיוק החליטו האחים לפעול למען התאים הוואהבים-סעודיים בקווקז?
ב.
האם גייסו או הקימו עבור תאי טרור אלה תאי טרור בתוך ארצות הברית בהם משתתפים בעיקר אנשים מארצות הקווקז והסעודים.
ג.
מה היה בדיוק האופי והמטרה של הפיגוע במרתון בבוסטון.
ד. האם מתוכננים, או צפויים בקרוב פיגועים אחרים בערים מרכזיות נוספות בארצות הברית.
 

Print Friendly, PDF & Email