האיראניים נערכו להקים באל-חאלחאלה בסיס אווירי מול רמת הגולן. הבסיס נהרס בהפצצה כבדה ביותר עד כה נגד מטרה איראנית בסוריה

התקיפה האווירית, ביום ב' 3.9, של בסיס התעופה אל-חאלחאלה בדרום סוריה al-Khalkhalah air base, הייתה התקיפה הכבדה ביותר עד כה של מטרה איראנית בסוריה. בהפצצה הכבדה, שעד עתה שום גורם לא לקח עליה אחריות, נהרסו רוב מסלולי ומתקני הבסיס.  
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הבסיס האווירי הזה  נמצא על המורדות המערביים של הר הדרוזים (ראה מפה מצורפת). בחודשים האחרונים משמש הבסיס הזה, שבמשך שנים היה נטוש מאחר והיה נתון תחת אש המורדים הסוריים, כבסיס מזדמן למסוקי הקרב הסוריים הפועלים באזור. אולם באחרונה החלו האיראנים מתעניינים בבסיס הזה, משום שהוא מהווה את הבסיס האווירי הסורי הקרוב ביותר לרמת הגולן. המרחק בין אל-חאלחאלה לרמת הגולן הוא בסה"כ 60 ק"מ.
עתה הבסיס האווירי הוצא מכלל פעולה.
בנוסף לזה, החלו האיראנים באחרונה להקים באל-חאלחאלה מאגרי נשק עבור המליציות השיעיות העיראקיות המתרכזות באזור אנבאר במערב עיראק במטרה להיכנס לסוריה. גם מאגרי נשק ותחמושת אלה פוצצו ועלו באש.
הדי ההתפוצצויות היו כל כך עזים עד שהם נשמעו במרחק של כ-30 ק"מ בסווידה שבהר הדרוזים.
מאז תחילת השבוע נערכו בדרום-מזרח סוריה שלוש תקיפות.
ביום א' 2.9, הותקפו בטילי קרקע-קרקע מחסני תחמושת  של איראן ושל חיזבאללה, בבסיס התעופה הצבאי  אל-מאזה שליד דמשק Al-Mezzeh. כמה שעות לפני כן, במזרח-דרום סוריה תקפו מטוסים באזור אל-טנף Al-Tanf שיירה צבאית איראנית, שבה היו גם אלמנטים של צבא סוריה, ושל מליציות שיעיות  עיראקיות ואפגאניות.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות