האיראנים בדרך לעזה.

מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים של תיקדבקה: שר התחבורה הפלסטיני זיאד זאזאה, איש החמס אשר ביקר בימים האחרונים בטהרן וחזר לרצועה, העביר ביום א` למנהלת הקישור הפלסטינית העומדת בקשר עם ישראל בכל הנוגע למתרחש במעברים, דרישה לבקש את אישורה של ישראל למעברם של עשרות מהנדסים וטכנאים איראנים וציוד איראני כבד, במעבר רפיח. הדרישה, שהיא צעד מתוכנן היטב של טהרן עם ממשלת החמס, הוגשה במתכוון ביום בו נערכו הפגישות הישראליות-פלסטיניות בשארם-א-שייח` ולקראת פגישת הנשיא ג`ורג בוש עם ראש הממשלה אהוד אולמרט ביום ג`. עיון בבקשה מראה כי טהרן מתכננת פלישה של אנשי מקצוע איראנים שישתלטו על כל התשתיות ברצועת עזה, כולל התשתיות הביטחוניות, ויפעילו אותן.
המקורות שלנו מוסרים כי גם לטהרן וגם לממשלת החמס אין ספק כי בקשה זו תידחה על ידי הישראלים, אולם לכך הם בדיוק הם מחכים. ברגע שישראל תדחה את הבקשה יתחילו טהרן וממשלת החמס במסע תעמולה נרחב באירופה ובעולם המוסלמי אשר יוקיע את ישראל כמי שמפרה את כל ההסכמים עליהם חתמה ערב הנסיגה הישראלית מעזה, בהם היא התחייבה לפעול לשיקומה הכלכלי של הרצועה, ותטיל עליה את האחריות למצב הכלכלי הקשה ברצועה. טהרן והחמס ינסו לעקוף את התנגדותה של ישראל באמצעות קבלת הסכמה מצרית למעבר האיראנים לרצועה. לקהיר יהיה קשה לדחות פנייה כזו.
המקורות שלנו מוסרים כי שר התחבורה הפלסטיני מבקש רשות להכניס, בשלב ראשון, 50 מהנדסי וטכנאי תעופה, ותחבורה ימית איראנים לרצועה, זאת במטרה להפעיל מחדש את שדה התעופה הפלסטיני בדהנייה, ולחדש את העבודה בתכנון נמל מים עמוק בעזה. ברשימת טכנאי התעופה האיראנים ששר התחבורה הפלסטיני מבקש להכניס לרצועה נמצאים פקחי טיסה איראנים הצרכים לעזור לתפעל את שדה התעופה. כן מבקשים האיראנים להכניס לרצועה שני מטוסים כדי להפעיל את שדה התעופה בהקדם. ברשימה מופיעים גם 300 כלי רכב מתוצאת איראנית הכוללים, רכבי משטרה, אמבולנסים, מכוניות כיבוי אש ו-100 אוטובוסים המיועדים להעברת כוחות צבאיים ממקום למקום כדי `לשמור על החוק ועל הסדר`.

Print Friendly, PDF & Email