האירופאים החליטו להמשיך בעזרה הכספית לפלסטינים. מדריך לתוהו ובוהו הפיננסי הפלסטיני.

תיקדבקה. התוהו ובוהו השורר סביב עלייתו לשלטון של החמס משרת אותו היטב, הוא לא רק עוזר לחמס להסתיר את מגעיו ומהלכם האמיתי, הוא גם עוזר לו להסתיר את כוונותיו האמיתית.
עוזרים בכך גם ההצהרות כפולות הלשון, אותן מפרסמים האמריקנים, האירופאים והישראלים, אשר אינם יודעים מה לעשות ואיך לטפל במפולת המתרחשת לנגד עינינו. מבול ההצהרות שאנו שומעים מכל הצדדים, הוא ניסיון עקר של וושינגטון, האירופאים, וירושלים להביא את אבו מאזן למצב בו לא יטיל את הרכבת הממשלה הפלסטינית על החמס. לדעת המומחים המוסלמיים של תיקדבקה, ניסיון עקר זה יחזור כבומרנג, שכפי שהבחירות הפלסטיניות היו.
שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס הצליחה להגיד במשפט אחד דבר והיפוכו. ארצות הברית, אמרה רייס, תעמוד בהתחייבויות העזרה הנוכחיות שלה לאבו מאזן, אבל היא לא תתמוך בארגון שרוצה להשמיד את ישראל, ופועל נגד השלום ומפת הדרכים.
כלומר, תמשך העזרה לאבו מאזן.
מאחר ואבו מאזן הוא יו"ר הרשות הפלסטינית, והוא זה שדאג, בעזרתן של וושינגטון וירושלים, כי החמס ישתתף בבחירות, הוא חייב לעזור לכל האזרחים הפלסטינים כולל חברי ותומכי חמס. כך שבשורה תחתונה ארצות הברית תמשיך להעביר כספים לאבו מאזן, שחלקם יגיעו בסופו של דבר לחמס.
מבין האירופאים, הברורה והישירה ביותר היא קנצלארית גרמניה אנג`לה מרקל. `לא מתקבל על הדעת,` אומרת מרקל, ` כי אירופה תמשיך לתמוך ברשות הפלסטינית אלא אם החמס יודיע על הפסקת ההתקפות על ישראל.`
במילים אחרות, ברלין קושרת את העזרה הפיננסית לרשות בשינוי לפחות עמדה אחת של החמס, והיא הפסקת הטרור.
יתר שרי החוץ של אירופה שהתכנסו ביום ב` 30.1 בבריסל, כולל שר החוץ הגרמני, נקטו עמדה שונה לגמרי. לפי טיוטת עמדה שפורסמה בבריסל האירופאים אומרים כי הם עומדים `הכן` לתמוך ברשות הפלסטינית בתנאי שהם יראו כי הפרלמנט החדש שנבחר יאשר ממשלה שתהייה מחויבת לפתרון של שלום עם ישראל שיושג במשא ומתן.
מטרה אירופאית זו אפשר להשיג ברמאללה שתשלט על ידי החמס בארבע דרכים.
1. החמס ממילא איננו מתכוון להשתתף בממשלה הפלסטינית הבאה, כדי שאיש לא יוכל לטעון כי המדובר בממשלת חמס. מכשול אחד להעברת הכספים כבר הוסר עבור האירופאים.
2. לגבי התחייבותה של הממשלה החדשה לפתרון של שלום עם ישראל, אין כל בעיה עבור החמס להצביע בעד מצע כזה, מאחר והחמס אינו שולל פתרון כזה במידה והתנאים שלו, שפירושם המעשי הוא היעלמותה של מדינת ישראל, ימולאו.
3. החמס שאינו משתתף בממשלה יכול להימנע בהצבעה על אישור הממשלה. הממשלה תאושר בקולות הפת"ח ויתר המפלגות הפלסטיניות. הכללת סעיף הקורא למשא ומתן עם ישראל בדרכי שלום במצע הממשלה איננו מפריע לחמס המתכונן ממילא להפעיל את הממשלה הזאת בחוטים סמויים ממרחקים.כמו שליאסר ערפאת לא הייתה בעיה לומר שהוא אינו תומך בטרור, בשעה שהוא ארגן, מימן וחלק לו פקודות באיזה מטרות לפגוע, כך לחמס אין שום מעצורים לנקוט בקו דומה.
4. הכספים יועברו לרשות הפלסטינית שבשליטת החמס באמצעות צד שלישי. גוף בינלאומי או ארגוני עזרה מוסלמיים.
זו הסיבה מדוע איסמעיל הנייה יכול היה ביום ב` 30.1, לפרסם קריאה האומרת כי האמריקנים והאירופאים יכולים להעביר את הכסף מפני שממילא הוא לא יגע לידי החמס אלא לידי אבו מאזן. עוד לא סיימנו לכתוב שורות אלה ושרי החוץ האירופאים, החליטו שלא להפסיק את הזרמת הכספים לפלסטינים, ולהמשיך להזרים אותם במשך שלושת החודשים הבאים, בהם יהיה זמן לחמס להרהר על דרכו.
העמדה הישראלית איננה פחות דו-משמעית וכפולת לשון מזו של האמריקנים והאירופאים. מצד אחד מכריז מ"מ ראש הממשלה אהוד אולמרט כי הוא איננו מעביר 200 מיליון ₪ לרשות כי `איננו מוכנים בשום דרך וצורה שכספים שממשלת ישראל מעבירה יגיעו לשליטת גורמי רצח שמעוניינים בהשמדת ישראל.` אבל למשפט זה יש גם חלק שני: `בשלב זה, אנו לומדים את המצב ועוקבים אחרי ההתפתחויות.`
כלומר, הברז הישראלי של העברת הכספים, נסגר רק לימים הקרובים. בתנאים שייקבעו במגעים עם האמריקנים והאירופאים הברז ייפתח מחדש, והכספים יועברו.
מי שחושב כי ככה מנהלים משא ומתן מול ארגון טרור מוסלמי המנהל נגד ישראל מלחמה דתית-טריטוריאלית, הוא טועה. בצורה כזו של משא ומתן ידו של החמס תהייה על העליונה, והכספים ימשיכו לזרום לרשות הפלסטינית כמקודם. אם לא כולם אז לפחות רובם.

Print Friendly, PDF & Email