האירופיים ונאט"ו החלו לספק נשק נ"ט ונ"מ למורדים בסוריה. צפי לצעדי תגמול רוסיים ולהתרחבות המלחמה

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מוסרים בלעדית, כי נאט''ו ומספר מדינות אירופאיות שהבולטות בהן היא בריטניה, החלו להעביר ברכבת אווירית נשק למורדים בסוריה.
שתי רכבות אוויר הממריאות מלוב ומכמה מדינות אירופאיות, נוחתות בטורקיה ובירדן. משם הנשק מועבר למורדים בדרום סוריה, ובחלב שבצפון סוריה.
בחלב נערכים המורדים להתקפה של צבאות סוריה וחיזבאללה עליהם. מספר לוחמי חיזבאללה בחלב ובסביבותיה מגיע עתה ל-2,000.
בין כלי הנשק המעוברים עתה לידי המורדים, טילים נגד טנקים, וטילי נ''ט, וכן תותחים לא רתע 120 מ''מ המורכבים על ג'יפים.
המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי כבר ביום שני בלילה, וביום שלישי לפנות בוקר 18.6, אפשר היה להבחין בנשק זה מוצב לראשונה בעמדות המורדים בחלב.
הנשק הזה מגיע משלושה מקורות:
1. מאגרי הנשק של נאט''ו באירופה. נאט''ו פתח את מחסני הנשק לשם הועבר בשנה האחרונה הנשק שהחל להתפנות מאפגניסטן. במילים אחרות, הנשק שמועבר למורדים בסוריה הוא נשק ישן שהיה כבר בשימוש מבצעי. למורדים בסוריה לא נשלח נשק חדיש.
2.
שווקי הנשק השחור בלוב.
3. שווקי הנשק השחור בבלקן, בעיקר סרביה ומונטנגרו.
על היקף משלוחי הנשק למורדים אפשר ללמוד רק מהיקף תנועות המטוסים המובילים את הנשק מלוב. המקורות המודיעיניים שלנו מוסרים, כי בימים האחרונים המריאו מלוב 27 מטוסי מטען שהובילו נשק לטורקיה.
התפתחות חדשה זו במלחמה בסוריה, וההודעה האמריקנית מסוף השבוע, כי גם ארה'''ב תתחיל לספק נשק למורדים בסוריה, הביאה ביום שני 17.6, לידי קיפאון גמור בבעיה המרכזית העומדת לדיון בוועידת ה-G-8, המלחמה בסוריה.
הפגישה הראשונה שהתקיימה, ביום ב' בלילה, בין נשיא ארה''ב באראק אובמה, ובין נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הסתיימה בכישלון מוחלט, כאשר שני המנהיגים כמעט ואינם מדברים ביניהם.
גם אובמה, וגם פוטין, לא עשו מאמץ להסתיר את חילוקי הדעות העמוקים ביניהם בשאלת סוריה. גם כאשר הם התייצבו מול המצלמות, נשארה הבעת פניהם קפואה והם הסבו את ראשם אחד מהשני כדי שמבטיהם לא ייפגשו.
המקורות הצבאיים ובמוסקבה של תיקדבקה מוסרים, כי עתה יש לצפות לצעדי תגמול רוסיים על אספקת הנשק האירופאיות ושל נאט''ו למורדים הסוריים, ולהתרחבות המלחמה.

Print Friendly, PDF & Email