האיש המארגן, מממן ומחמש את חוליות הטרור הפלסטיניות ביהודה ושומרון, הוא מחמוד אל-עלול, סגנו של אבו מאזן

צה"ל פרס מחסומים מסביב לשכם ובכניסות לכפרים שמסביבה בניסיון ללכוד את החולייה הפלסטינית שרצחה, ביום ג' 9.1, את הרב רזיאל שבח בן ה-35, אב לששה ילדים. מחוות גלעד.
אבל באותה נשימה דאג צה"ל לפרסם, כי הוא לא יפגע בחופש התנועה של הפלסטינים באזור, ולא יקים מחסומים על ציר גלעד בכביש 60.
הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט, שהגיע ביום ד' 10.1 לזירת הפיגוע, אמר: 'העיסוק העיקרי כרגע הוא לאתר את החוליה, לעצור אותה ולמנוע אירועים נוספים.'
כלומר המסר לפלסטינים ברור. רב יהודי נרצח, אבל החיים נמשכים כמקודם ללא הפרעה.
שר החקלאות אורי אריאל, איש מפלגת הבית היהודי, תהה בשידור רדיו ביום ד' 10.1, מדוע הוא כחבר ממשלה איננו יודע דבר על הנשק הסודי הנמצא בידי צה"ל בו משתמשים ברצועת עזה כתגובה על ירי הטילים מהרצועה.
לדבריו, לפי התוצאות שהוא רואה מעמודי העשן המתפרסמים בתמונות מהרצועה השימוש בנשק הזה איננו גורם לא להרוגים ולא לפצועים בקרב אנשי החמאס.
במילים אחרות, השר אריאל אומר בצורה ברורה, כי חזרנו 18 שנה אחורנית לימי ראש הממשלה דאז אהוד ברק אשר הורה בשנה הראשונה לאינתיפאדה השנייה לצה"ל לירות לשטחים ריקים כדי שהפלסטינים לא ייפגעו.
עכשיו אנו יודעים בבירור לאן מדיניות זו הובילה.
צה"ל, השב"כ ויתר זרועות הביטחון הישראליים יודעים בדיוק מי אחראי לביצוע הפיגוע הזה, ומי האיש אשר עומד מאחורי ארגונם, מימונם וחימושם של חוליות הטרור  הפלסטיניות הפועלות היום ביהודה ושומרון.  יש לאיש הזה שם וכתובת. 
אבל צה"ל או ליתר דיוק הרמטכ"ל רב אלוף גדי אייזנקוט,  ויחד אתו אלוף פיקוד מרכז האלוף רוני נומה, אינם רוצים לא לפעול נגדו ולא לפרסם את הפרטים אודותיו. נוח להם שהכתבים הצבאיים והפלסטינים בכלי התקשורת הישראליים ידווחו, כי אולי החמאס הוא שעומד מאחורי הפיגוע, בעוד שמי שעומד מאחורי הפיגוע הוא התנזים בשכם, שהוא החלק המיליטנטי בזרוע הצבאית של תנועת הפת"ח, המתנגד למדיניותו של יושב ראש הרשות אבו מאזן.
מי שאימץ לאחרונה את הפלג המזוין הזה של התנזים הוא מחמוד אל-עלול   Mahmoud al-Aloul מי שנבחר בפברואר השנה להיות סגנו של יו"ר הרשות הפלסטינית וחבר בוועד המרכזי של פת"ח מאז 2009.
לפי המידע המודיעיני מחמוד אל-עלול התחיל בחודשיים האחרונים בהכנות ממשית לקראת פתיחתה של אינתיפאדה מזויינת מס' 3 אצל הפלסטינים.
כבר באמצע דצמבר הועברה לאל-עלול אזהרה ישראלית, שאם הוא לא יחדל מהכנות אלה, ישראל תפעל נגדו ונגד תאי הטרור החשאיים שהוא מארגן.
ההערכה של גורמים ישראליים אלה היא, כי הסיבה העיקרית לצעדיו  אלה של אל-עלול,  היא החלטתו להשתמש באינתיפאדה אותה הוא מכין כקרש קפיצה לתפקיד יושב ראש הרשות הפלסטינית.
אל-עלול מעריך, כי מצב בריאותו ומעמדו הפוליטי של אבו מאזן התערער עד כדי כך שמאוד בקרוב הוא ייאלץ לפרוש מתפקידו.  הוא גם מעריך כי עצם עמידתו בראש אינתיפאדה מזויינת נגד ישראל, תדחק את רגליו של מתחרהו העיקרי ג'יבריל ראג'וב מהמאבק לרשת את מקומו של אבו מאזן.
בהופעות פומביות בחודשים האחרונים מרבה אל-עלול לטעון כי הסוגיה הלאומית הפלסטינית נמצאת בשלב המסוכן ביותר בתולדותיה, בשל מדיניות הכיבוש החותרת לגזול שטחים נוספים ולגרש מהם את תושביהם.
בדבריו הוא תמיד מזכיר את הנקודה כי הפת"ח היה הגורם הפלסטיני הראשון  שניהל עימות המוני בהתקוממויות העממיות  נגד ישראל ורוב השהידים והפצועים הפלסטינים הגיעו מתוכה.
מתחילת 2017 מאז בחירתו של דונלד טראמפ לנשיא ארצות הברית אל-עלול משתתף קבוע בכל פעילות או הפגנה אנטי-אמריקנית הנערכת בשטחי הרשות הפלסטינית. הוא פעיל מאוד בקמפיין ההתנגדות להעברת השגרירות האמריקאית מתל אביב לירושלים.
לא פעם עלה לשידור בגופי השידור הפלסטינים ודיבר בשבחם של מחבלים. בדף הפייסבוק שלו הוא מפרסם  קריקטורות שטנה נגד ארצות הברית וישראל,  כולל סרטי וידאו המדגימים פיגוע דקירה של יהודים בירושלים תחת הכותרת: 'בנינו ובנותינו צאו לפעולה'.
ייתכן מאוד כי החוליה שרצחה את הרב עזריאל שבח, הוא האות הראשון לכך שהקו שמוליך מחמוד אל-עלול עבר מפסים של תעמולה לפסים של ביצוע מבצעי, וכי האזהרה הישראלית שהועברה אליו באמצע דצמבר לא הועילה.
צריך לקוות, כי צה"ל ומערכת הביטחון לא נוקטים ביהודה ושומרון את אותה מדיניות בה הם נוקטים ברצועת עזה.
שם הם יורים על מטרות ריקות. ביהודה ושומרון הם מתעלמים מהמטרות המרכזיות.

Print Friendly, PDF & Email

13 תגובות עבור “האיש המארגן, מממן ומחמש את חוליות הטרור הפלסטיניות ביהודה ושומרון, הוא מחמוד אל-עלול, סגנו של אבו מאזן

 • ינו 10, 2018 @ 11:08 at 11:08
  Permalink

  צריך להגדיר בקור רוח מה היעדים שלנו ולפעול לפי זה.
  היעד של איראן ושליחיה המחבלים הוא להפר את הסדר וליצור אצלנו מלחמה ותוהו ובוהו.
  היעד שלנו הוא שהמדינה תמשיך לתפקד כמדינה נורמלית ושקטה.

  כאשר אנו סופגים הרוג, יש לנו שתי אפשרויות להגיב:
  אפשרות 1: הסלמה – בכך אנו משחקים לידי האוייב.
  אפשרות 2: תפיסה וחיסול של מחבלים תוך הגברת הבניה ושמירה על השקט והשגשוג – בכך אנו מעמידים לאויב קיר ברזל ומפילים את האסטרטגיה שלו.

  • ינו 13, 2018 @ 13:08 at 13:08
   Permalink

   ל"א". אבל מה לעשות שב 1) אינך רוצה לפעול, וב 2) אתה לא יכול לפעול? יש לך גם 3)?

 • ינו 10, 2018 @ 11:54 at 11:54
  Permalink

  קצת דיוק !!!!
  באינתפאדה הראשונה אהוד ברק היה הרמטכ"ל ומשה ארנס שר הבטחון.

  • ינו 10, 2018 @ 18:12 at 18:12
   Permalink

   כתוב האינתיפאדה השניה.אכן עברו כבר כמעט 18 שנה

 • ינו 10, 2018 @ 12:28 at 12:28
  Permalink

  כל הכבוד לרוצח!, אכזר?, סאדיסט? אולי, אבל מה שבטוח גם חכם. וככה, מרגע שעלה דרגה ומסתם רוצח טרוריסט נהפך לטרוריסט על, הוא הצטרף לקבוצה מיוחסת ברש"פ. וככה מובטח לו ולמשפחתו מסלול VIP בבתי החולים הישראליים, שם יוכל לפגוש טרוריסטים אחרים, את נשותיהם, וילדיהם, וזה מאוד חשוב לחיי הקהילה, שזה ערך יפה בעצמו.

 • ינו 10, 2018 @ 12:58 at 12:58
  Permalink

  הגיע הזמן שצה"ל יחזור לשיטת החיסול הממוקד. ואל עלעול הוא בר מוות.

 • ינו 10, 2018 @ 13:00 at 13:00
  Permalink

  התשובה היא להקים "חוות גלעד" נוספות ולהכשיר את המאחזים כולם. זה מה שנקרא תגובה ציונית הולמת.

 • ינו 10, 2018 @ 15:16 at 15:16
  Permalink

  סליחה אני רק שאלה. מה התפקיד של ליברמן וביבי אם אייזנקוט ראש ממשלה?

 • ינו 11, 2018 @ 0:41 at 0:41
  Permalink

  Just Kill the SOB

 • ינו 11, 2018 @ 11:44 at 11:44
  Permalink

  חיסול ממוקד !

 • ינו 12, 2018 @ 6:08 at 6:08
  Permalink

  איפה הימים של פעולות התגמול של יחידה 101? צה"ל הפך להיות צבא דמיקולו.
  צבא אמיתי, מחסל את אויביו ללא רחם, כולל על האנשים שניקרו להמצא בסביבתו.

 • ינו 13, 2018 @ 10:02 at 10:02
  Permalink

  ומדוע אתם מפרסמים דברי נאצה הסתה דיבה בניגוד לתקנון

  ובכלל את מי אתם משרתים? הגיע הזמן שתחשפו את מפת האינטרסים שלכם

 • ינו 14, 2018 @ 8:17 at 8:17
  Permalink

  למעשה מדיניות השמאל מיושמת בידי דרג צבאי האמור למלא פקודות מהדרג המדיני ולא לקבוע את אופי התגובה ויתכן שזו ההוראה מהממשלה

Comments are closed.