האם הודאת מייקל פלין על קשריו עם הרוסים החלה את תהליך הדומינו של ממשל הנשיא דונלד טראמפ?

לאור הודאתו, ביום שישי 1.12, בפני בית משפט בוושינגטון, של מי שהיה היועץ לביטחון לאומי של הנשיא דונלד טראמפ  מייקל פלין Michael Flynn, כי שיקר בחקירתו ב-FBI, בנוגע לפגישותיו עם שגרירה של רוסיה בוושינגטון סרגיי קיסליאק Sergey Kislyak, ולאור דיווחים בכמה מכלי התקשורת האמריקנים-דיווחים שאין להם בינתיים כל אישור, כי פלין מוכן להעיד, כי מי שנתן לו את ההוראה לעמוד בקשר עם השגריר היו הנשיא טראמפ בעצמו,  או יועצו הבכיר וחתנו ג'ראד קושנר  Jared Kushner, נשאלת השאלה האם מעמדו של הנשיא דונלד טראמפ נתון בסכנה?
בשעות הראשונות לאחר שמידע זה התפרסם התשובה הברורה ביותר שניתנה לשאלה זו היו ירידות חדות בבורסה בוול-סטרייט, וירידה דרמטית של חצי אחוז בערך הדולר.
כלומר, ציבור המשקיעים האמריקני החליט כי הנשיא טראמפ נמצא בצרות עמוקות ואפילו עומד בפני אפשרות קרובה של התחלת תהליך של הדחה.
אולם ככל שהשעות נקפו הבורסה החלה להתאושש.
הסיבה העיקרית לכך היא, כי למרות שהחוקר המיוחד בשאלת קיומו או אי קיומו של קשר הרוסי להשפיע על הבחירות לנשיאות ארצות הברית, ועל קשריו עם ממשל טראמפ בתקופת הבחירות עם הרוסים-רוברט מולר  Robert Mueller, הצליח על ידי ההסכם שחתם עם פלין להתקרב עוד צעד אחד לעבר החוג המצומצם של אישים המקיפים את טראמפ, הוא עדיין רחוק ממרכז המטרה-נשיא ארצות הברית טראמפ. 
לפי הדברים שהתובע אמר ביום ו' בבית המשפט בוושיגטון,  פלין מסר 'כי חבר בכיר מאוד בצוות המעבר הנשיאותי'  a very senior member of the presidential transition team, נתן לו את ההוראה לבוא במגע עם הרוסים.
אולם דברים אלה אינם מספיקים.
 אין לאיש מושג, מלבד אולי למולר עצמו, באיזה 'בכיר' מדובר? איזה מידע  מייק פלין מסר לחוקרים? אין גם לאיש איזה מידע הוא עוד ימסור לחוקרים?
סימן בולט לכך היה כאשר התובע בבית המשפט אמר, ביום ו', שהוא מעדיף לדחות את החלטה על מתן העונש לפלין.
במילים אחרות, חקירתו של פלין עדיין לא הסתיימה והתביעה רוצה להמתין ולראות כיצד הוא ימשיך לשתף אתה פעולה.
אבל גם בהנחה שפלין ימשיך למסור מידע וינקוב בשמם של האנשים בצוות של טראמפ שנתנו לו הוראה כזו, או שתמרנו אותו ללכת במסלול של שיתוף פעולה עם הרוסים, עדיין אין בכך הוכחה, כי היה קיים שיתוף פעולה בין טראמפ לרוסים להשפיע על תוצאות מערכת הבחירות לנשיאות ארה"ב.
בינתיים מדובר על תקופה של חודש דצמבר 2016, כאשר טראמפ כבר נבחר להיות נשיא ארצות הברית, אבל בבית הלבן היה עדיין הנשיא אובמה. (כהונתו של אובמה הסתיימה בינואר 2017).
לכן השאלה המרכזית שנשאלה בשבת לפנות בוקר 2.12, ( עדיין יום ו' לפי שעון ארה"ב), הייתה לאיזה כיוון החוקר המיוחד רוברט מולר ייקח עכשיו את החקירה ואיזה שימוש הוא ייעשה במידע שפלין הסכים לתת לו, תמורת עסקה שבה ידונו אותו רק לחמש שנות מאסר. (צריך וכדאי לזכור כי נאשם המקבל בארה"ב עונש פדראלי מהסוג הזה צריך לרצות 90 אחוז מתקופת המאסר-כלומר פלין יצטרך לשבת בכלא במשך ארבע שנים.)
לפני רוברט מילר  פתוחות עתה ארבע דרכים:
1. הוא יכול לזמן לחקירה נוספת את יועצו וחתנו של הנשיא טראמפ ג'ראד קושנר, ולנסות להביא אותו לידי הודאה כי טראמפ הוא שהורה לו לנקוט במדיניות שכזו.  ביום ו' בלילה היו כבר ידיעות כי וועדת המודיעין של הסנט תדרוש מקושנר להופיע בפנייה שוב.
2. מולר יכול להכריז, כי החקירה שלו הופכה להיות חקירה פלילית נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, על שהפר את החוקה האמריקנית והחל לנהל מדיניות משלו בעוד נשיא אחר מכהן בבית הלבן. סופה של חקירה כזו יכולה להביא לתחילתו של תהליך הדחה בבית הנבחרים האמריקני.
נראה כי עדיין מוקדם לדבר על אפשרות כזו.
3. מולר יכול לדבוק רק במסלול החוקתי, מבלי להתייחס בכלל להיבטים הפליליים.
4. התובע המיוחד יכול להמשיך בלחץ האיטי והמתמשך שלו על הנשיא טראמפ, כאשר כל פעם הוא מזמן לחקירה אישים אחרים מצוות המעבר של הנשיא. בהקשר זה צריך לזכור, כי ראש צוות המעבר של הנשיא היה מי שמכהן כיום כסגן הנשיא מייק פאנס  Mike Pence.

 

Print Friendly, PDF & Email

6 תגובות עבור “האם הודאת מייקל פלין על קשריו עם הרוסים החלה את תהליך הדומינו של ממשל הנשיא דונלד טראמפ?

 • דצמ 2, 2017 @ 1:31 at 1:31
  Permalink

  לא הבנתי מדוע ליועץ לביטחון לאומי של ארה"ב בממשל טראמפ לשעבר לא יכול להפגש ולנהל פגישות עם הרוסים?
  מאיפה הקישקוש הזה שזה בניגוד לאיזה חוק?
  ברור כי מי שמנהל את החקירה הזו הם היריבים של טראמפ והכל אשכרה FUCK NEWS.
  רבותי, תתעוררו, עובדים על כול הכבשים.

 • דצמ 2, 2017 @ 3:36 at 3:36
  Permalink

  צריך לחקור את מולר איך בהיותו ראש האפ בי אי העלים עין מהשחיתות הקלינטונית כולל מכירת איראניום לרוסיה
  איך יתכן שעורכי הדין שמולר מעסיק הם תורמים כבדים דל הקלינטונים .

 • דצמ 2, 2017 @ 5:45 at 5:45
  Permalink

  "כי החקירה שלו הופכה להיות חקירה פלילית נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, על שהפר את החוקה האמריקנית והחל לנהל מדיניות משלו בעוד נשיא אחר מכהן בבית הלבן. סופה של חקירה כזו יכולה להביא לתחילתו של תהליך הדחה בבית הנבחרים האמריקני" – איזו בורות משפטית! מרגע היבחרו להיות מועמד לנשיאות מותר למועמד לנהל שיחות עם מנהיגי מדינות ללא הגבלה באופן חוקי לחלוטין.

 • דצמ 2, 2017 @ 8:24 at 8:24
  Permalink

  This seems to be a lot of "hot air"….

 • דצמ 2, 2017 @ 8:41 at 8:41
  Permalink

  בנתיים NBC תיקנה את הזיוף שלה – הקשר עם רוסיה בוצע רק במהלך תקופת המעבר, שבוצע בנוהל רגיל:
  http://www.zerohedge.com/news/2017-12-01/abc-makes-epic-mistake-retracts-bombshell-flynn-story
  לסיכום:
  אין שום קייס נגד הנשיא טראמפ וגם לא יהיה כזה.
  יש חומה גבוהה בבניה,
  יש רפורמה תחרותית בשירותי הבריאות (במקום QE-עממי לחברות הביטוח שחוקק אובמה),
  יש צי אמריקאי מול צפון-קוריאה,
  יש התפקחות מאשליית הסנקציות נגד אירן – באשר ארדוגן הודה ששבר אותן בחתימתו.
  יתכן גם והחודש ארה"ב תכיר בירושלים בירת ישראל, כלאמר בקיומה של ישראל.
  קלינטון ואובמה הולכים לכלא ביחד עם שאר סוטי המין סוחרי העבדים רוצחי הילדים.

 • דצמ 2, 2017 @ 17:09 at 17:09
  Permalink

  אין באירועים ובאישומים הנ"ל לא דבר ולא חצי דבר נגד אף אחד מלבד פלין. האישום היחידי נגד פלין הוא מתן עדות שקר לחוקרי FBI. אין בחוק כל איסור על הנשיא הנבחר להידבר ישירות או דרך שליחים עם מנהיגי מדינות גם לפני השבעתו הרשמית. בהנחה שקושנר לא שיקר לחוקרים בנוגע למו"מ שניהל עם רוסים באיזה דבר או עניין, או מתן הוראה או בקשה לפלין או אחר להיפגש עם רוסים ולהידבר עמם, אזי אין בידי מולר אפילו קליפת השום נגד הנשיא וחוגו המצומצם. הגורמים המניעים את נסיון ההתנקשות הליגליסטי הזה הם אותם גורמים שאינם מקבלים את דין הבוחר , קרי ליברלים דמוקרטים וקומץ רפובליקנים תככנים.

Comments are closed.