האם התקפה על 100 מטרות ריקות תרתיע את החמאס מלשגר עוד פעם טילים לעבר גוש דן כאשר יחליט על כך? התשובה היא לא!

צה"ל פרסם ביום שישי בבוקר 15.3, רשימה של 'כ-100 מטרות החמאס' שמטוסים, מסוקים, וכלי טייס של חיל האוויר תקפו ברצועה בתגובה על ירי שני טילים לעבר גוש דן. אולם התמונות והמידע המגיעים מעזה אומרת הרבה יותר מאשר התיאורים.
קודם כל כיצד קרה שבהפצצה של כ-100 מטרות אף אחד מאלה שהחליטו על שיגור הטילים לעבר גוש דן לא נהרג ולא נפצע. בתמונות אפשר לראות הרבה פחים, מבנים שנפגעו בצורה קלה, ובורות‚ עמוקים של פצצות או טילים שהתפוצצו.
האם התקפה כזו תרתיע את החמאס מלשגר עוד פעם טילים לעבר גוש דן כאשר יחליט על כך. התשובה היא לא!
להיפך, היא יכולה לעודד אותו שהוא הולך בדרך הנכונה.
הדבר היחיד שהשתנה הוא שצה"ל היה מוכן לומר בפעם הראשונה שהחמאס הוא האחראי על ירי הטילים!

היה מוטב שהפרסום המגוחך של צה"ל ביום שישי בבוקר, כי 'הטילים נורו בטעות על ידי צוות משגרים של החמאס' לא היה מתפרסם בכלל.
לפני שמונה חודשים ב-17 לאוקטובר נורו שני טילי 'גראד' לעבר באר שבע. טיל אחד פגע ישירות בבית והרסו כליל. זמן קצר לאחר מכן טען צה"ל, כי מכת ברק היא זו שהפעילה את המשגרים של הטילים. עכשיו צה"ל אומר, כי הטילים שוגרו לעבר גוש דן 'בטעות'. 
נראה שמכונות ההסברה והתעמולה של צה"ל עובדות שעות נוספות בהצדקת ירי טילים של החמאס לעבר מרכזים עירוניים בישראל.
גם הדרג המדיני וגם הדרג הצבאי היו צריכים להגיב בשתיקה רועמת על טענות אלה של החמאס, ולא לעזור להם בהפצתם.  

בעוד שבועיים בדיוק, ב-30 למרס, תימלא שנה מאז החלו התקפות 'השיבה' של החמאס והג'יהאד האיסלמי על עוטף עזה. עצם העובדה שלא הדרגים המדיניים ולא הצבאיים הישראלים מצאו במשך שנה שלמה פתרון להתקפות אלה, הפכה לסיבה העיקרית שמעמדם הפוליטי-מדיני-צבאי של שני ארגוני טרור אלה התחזק, עד כדי כך, שאם היו נערכות היום בגדה המערבית בחירות חופשיות החמאס, לפי כל הסימנים והמשאלים, היה מנצח.
במלים אחרות, המהלך המדיני שמוביל ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו, בשיתוף פעולה עם ממשל הנשיא דונלד טראמפ, נשיא מצרים פאתח אל סיסי, ושליט קטאר  השייח' תמים אל תאני , ואשר עיקרו להקים מדינה פלסטינית עצמאית ברצועת עזה, במקום מדינה פלסטינית שתקום ביהודה ושומרון, הוא עדיין המהלך האסטרטגי המדיני המרכזי לגבי המתרחש ברצועת עזה ומסביבה.
כל זמן שנתניהו ימשיך לתמוך במהלך כזה, המצב הנוכחי ברצועת ובעוטף עזה לא ישתנה.
זה שמידי פעם ישוגרו טילים מהרצועה לעבר באר שבע וגוש דן, דבר זה לא יזיז, בינתיים את נתניהו, וגם לא את צמרת צה"ל לנקוט בדרך שונה.   Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות