האם ישראל מחזירה לאיראן על ירי הקסאמים מרצועת עזה, בירי של טילים ישראליים בתוך שטח איראן על משמרות המהפכה האיראנים, המתבצע בידי מורדים כורדים?

בלעדי ומיוחד למקורות האיראנים של תיקדבקה: השר לאיומים אסטרטגיים אביגדור ליברמן אמר בהופעה ( יום ב' 27.8), בשידור ובשיחות שנערכו עם מאזינים איראנים במחלקה הפרסית של 'קול ישראל', כי ישראל מגישה עזרה לארגוני אופוזיציה פרסיים אותם 'היא מוצאת יעילים'. זו הייתה הפעם הראשונה ששר ישראלי הודה בכך וחשף את המלחמה החשאית המתנהלת והמתעצמת בשבועות האחרונים בין ישראל ואיראן. המקורות שלנו מוסרים כי דבריו של ליברמן היוו עליית מדרגה במאבק חשאי זה, לאחר שב-10 הימים האחרונים החלו האיראנים להעביר ברשתות הקשר המודיעיניות שלהן עם המליציות השיעיות בעיראק הנתונות לפיקודם, מידע האומר כי ה'מוסד', ארגון ביון החוץ הישראלי, החל לספק ל'פזאק' PJAK, שהיא הזרוע הצבאית של המורדים הכורדים האיראנים (the Kurdistan Free Life Party), טילי כתף נגד מטוסים, וטילים אנטי טנקים, אותם האיראנים הגדירו 'ארוכי טווח'. ההודעה נוסחה בטון של אזהרה, כי טילים ישראליים כאלה יכולים להתגלות גם בחלקים אחרים של איראן ועיראק. הזכרת שמה של ישראל על ידי האיראנים, מצביעה על כך, כי בידי הצמרת האיראנית הוכחות אותן הם מתכוננים להציג בימים הקרובים, כי 'המוסד' הישראלי מצא דרך לחדור דרך לכורדים ולמיעוטים אחרים בעיראק, וישראל מתחילה להחזיר לאיראן באותה מטבע, בה טהרן מספקת נשק לחיזבאללה, לחמס, ולג'יהאד האיסלמי ומבצעת באמצעותם פעולות טרור נגד ישראל. אם טענת האיראנים נכונה, הרי ישראל מחזירה על ירי הקסאמים מרצועת עזה, בירי של טילים ישראליים בתוך שטח איראן על משמרות המהפכה האיראנים, המתבצע בידי מורדים כורדים.
אם טענת האיראנים נכונה, הרי ישראל מחזירה על ירי הקסאמים מרצועת עזה, בירי של טילים ישראליים בתוך שטח איראן על משמרות המהפכה האיראנים, המתבצע בידי מורדים כורדים.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים כי עד עתה נזהרה איראן מלהזכיר את שמה של ישראל כמעורבת בפעולות הגרילה במחוז הנפט אהווז, בדרום איראן, בבלוצי'סטן, ובין הטורקמנים האיראנים. האיראנים האשימו במעורבות בפעולות אלה את ארצות הברית, בריטניה, וגורמי מודיעין עיראקים אנטי איראניים, אבל נמנעו מלהזכיר את שמה של ישראל.
אחת הסיבות לכך הייתה כנראה רתיעתם של האיראנים להודות לפני דעת הקהל האיראנית, כי השירותים החשאיים הישראליים חדרו אל תוך מיעוטים אלה באיראן, דבר שיכול נוסף על זריעת בהלה, לערער את מעמדו של המשטר בטהרן.
עצם העובדה שהאיראנים מעבירים ברשתות הקשר הפנימיות שלהם את המידע שלהם על הנשק הישראלי, מראה על כך כי הם חשים צורך להגיב ולהסביר לאנשיהם בשטח איזה גורם אחראי על הופעתם של כלי נשק חדשים בשטח העדיפים על כלי הנשק שאיראן מספקת לרשתות טרור שהיא מפעילה.
אם טענת האיראנים נכונה, ואכן 'המוסד' הישראלי מספק טילי נ"מ ונ"ט ל'פזאק' PJAK, מדובר בראש ובראשונה בתגובה ישראלית, לאספקת הנשק האיראנית לחמס ולג'יהאד האיסלמי בעזה.
המקורות הצבאיים שלנו מדווחים כי ישראל עדיין לא מצאה דרך להגיב על אספקת הטילים האיראנים המסיבית לחיזבאללה, עליה דיבר שר הביטחון אהוד ברק ביום ב' 27.8 בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. ברק אמר כי האיראנים מעבירים באמצעות אוניות המגיעות לנמל לטקיה בסוריה כמויות גדולות של טילים. הטילים מועברים במשאיות ללבנון, ושם מוצבים בקווי ההגנה החדשים שחיזבאללה מקים מצפון לליטאני. המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי בין הטילים שהגיעו בימים האחרונים ללבנון טילי 'זילזאל' Zelzal ארוכי טווח המסוגלים להגיע עד תל-אביב. כן מסר שר הביטחון, כי צבא לבנון לוקח חלק פעיל בפירוק הטילים האלה, ובכך מפר את החלטת מועצת הביטחון 1701, שעל ביצועה הופקד ביחד עם כוחות יוניפי"ל. במילים אחרות, מלבד סיורים לאורך גבול לבנון-ישראל, יוניפי"ל איננו ממלא את תפקידו העיקרי והוא מניעת העברת נשק לחיזבאללה מאיראן לסוריה. עוד מדווחים המקורות הצבאיים שלנו כי יוניפי"ל צמצמם באחרונה במידה רבה את סיוריו לאורך הגבול, לאחר הפיגוע בחיילים הספרדיים בחודש יוני השנה, בו נהרגו 6 חיילים.

Print Friendly, PDF & Email