האמריקנים חיסלו את מוסאב זרקאווי.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: ארגון אל קעידה פעל במהירות רבה לאחר חיסולו מוסאב זרקאווי ומפקדיו הבכירים בהפצצה על בית ליד בעקובה ומינה ביום ה` 8.6 אחה"צ, מפקד חדש לכוחות אל קעידה בעיראק. המפקד החדש הוא עבדאללה בן ראשיד אל בגדאדי, Abdullah Rashid al-Baghdadi , שמילא את תפקיד ראש מועצת השורא של ארגוני הג`יהאד בעיראק. לגורמי המודיעין המערביים הפועלים נגד אל קעידה בעיראק ובמזרח התיכון אין שום מידע על האיש ועל היכולת הצבאית שלו. על המינוי הודיע סגנו של זרקאווי אבו עבדול רחמן אל עיראקי Abu Abdul Rahman al-Iraqi. צבא ארצות הברית הציג אחה"צ בבגדאד תמונות של גופתו של מוסאב זרקאווי. קודם לכן דיווחנו.
ראש ממשלת עיראק נורי אל מליקי הודיע הבוקר יום ה` 8.6 במסיבת עיתונאים משודרת בטלוויזיה העיראקית, כי מפקד אל קעידה בעיראק מוסאב זרקאווי נהרג בהפצצה אמריקנית. משני צדדיו של ראש ממשלת עיראק היו בעת מסירת ההודעה שגריר ארצות הברית בעיראק זאלמי חאלילזאד, ומפקד הכוחות האמריקנים בעיראק גנרל וויליאם קייסי. מקורות עיראקים מוסרים כי זרקאווי נהרג ביחד עם 7 מעוזריו הבכירים כאשר בית בו הסתתר ליד בעקובה הופצץ. מפקד הכוחות האמריקנים גנרל קייסי אמר כי כוחותיו זיהו כבר את הגופה.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: הידיעה כי מוסאב זרקאווי נהרג, אינה מסיימת את מלחמת הגרילה ואת מלחמתה של אל קעידה בעיראק. בהרבה מובנים ההודעה על הריגת זרקאווי מזכירה במידה רבה את הידיעה מדצמבר 2003 על תפיסתו של סדאם חוסיין. לאחר תפיסתו, קבלה מלחמת הגרילה העיראקית תנופה חדשה. המקורות שלנו מודיעים כי זמן קצר לפני הריגתו של זרקאווי מינה אוסמה בין לאדן מפקד מבצעים עליון חדש לארגון אל קעידה את עבד אל-האדי, שהוא עיראקי במוצאו. עצם העובדה כי בן לאדן ממנה עיראקי כראש המבצעים הראשי שלו, מראה על החשיבות שהוא מייחס לחזית זו נגד האמריקנים. עתה יתמקד עבד אל-האדי בארגון מחדש של כוחותיו של זרקאווי, בניסיון לדכא כל מלחמת ירושה בין המפקדים השונים, ובהמשך הלחימה. המקורות שלנו מוסרים כי במצב שנוצר המפקד הצבאי הבכיר עתה של אל קעידה בעיראק שיש לו ניסיון רב בלחימה, הוא ווריה ארבילי Wariya Arbili , המפקד על כוח אחר של אל קעדיה בעיראק-אנסר אל-סונא.

Print Friendly, PDF & Email