האמריקנים מחישים לתימן את נושאת המטוסים הגרעינית 'רוזבלט' USS Roosevelt

המתיחות הצבאית בין ארצות הברית ואיראן עלתה, ביום ב' 20.4 מדרגה, כאשר הצי האמריקני הודיע כי נושאת המטוסים הגרעינית 'תיאודור רוזבלט' USS Theodore Roosevelt, עושה את דרכה בלילה לעבר חוף תימן.  המקורות אמרו כי נושאת המטוסים, המוכנה בידי אנשי הצוות שלה 'המקל הגדול' the Big Stick, תצטרף לאוניות מלחמה אמריקניות אחרות הנמצאות מול תימן, וכי אוניות מלחמה אלה נערכות ליירט  כל אונייה איראנית נושאת נשק עבור המורדים ההוטיים. ציטוט המקור: American ships prepared to intercept any Iranian vessels carrying weapons to the Houthi rebels fighting in Yemen.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי עתה נמצאות מול חופי תימן לפחות 9 אוניות מלחמה אמריקניות. מאחר וכוח התקיפה של נושאת המטוסים 'רוזבלט'  USS Strike Group Twelve מורכב מסיירות ומשחתות של הצי האמריקני, צריך להניח כי כמה מאוניות המלחמה אלה מלוות אותה. לא נמסר כמה עוד אוניות מלחמה אמריקניות נמצאות גם הן בדרכן לתימן.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי ברור שצעד אמריקני זה, הוא איתות ברור מצד וושינגטון לטהרן, כי לא תאפשר לאוניות הצי האיראני לשבור את המצור הימי שהציים של סעודיה ומצרים הטילו על חופי תימן. 
בואה של 'הרוזבלט' לאזור מציין את הצטרפותה הפעילה של ארצות הברית על המצור הימי על תימן, ומעורבות אמריקנית עמוקה יותר במלחמה.
חוגים בכירים בוושינגטון, הביעו בשבת 18.4 דאגה, מהתקרבותה של ארמדה המונה 9 אוניות איראניות לחופי תימן. המקורות האמריקנים אמרו, כי חלק מהאוניות האלה נושאת נשק עבור המורדים ההוטים בתימן.  המקורות הביעו חשש מהאפשרות, כי כוחות אמריקנים, וכוחות סעודיים ומצריים הפועלים באזור יהיו מעורבים בעימות עם האוניות האיראנית כאשר הם ינסו לפרוץ את המצור הימי שסעודיה הטילה על חופי תימן.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו על התפתחות זו כבר ב-9 באפריל תחת הכותרת: 'במפרץ עדן נערכים להתנגשות ימית איראנית סעודית. חיל האוויר הסעודי פועל בתדלוק אמריקני'.
ביום ב' הוזמן מיופה הכוח הסעודי בטהרן אל משרד החוץ האיראני, שם נמסרה לו מחאת טהרן על הפצצה כבדה שערך חיל האוויר הסעודי ברובע בצנעא בירת תימן, שם נמצאת השגרירות האיראנית. אף איראני לא נפגע בהפצצה, אולם נגרם נזק לבנין השגרירות. הסעודים אמרו, כי ברובע זה נמצא מאגר הנשק ההוטי הגדול ביותר בצנעא.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי מאחר והסעודים מקבלים את מטרות ההפצצה שלהם בתימן מהמודיעין האמריקני, מניחים בטהרן, כי ארה"ב נתנה לסעודים אור ירוק להפציץ מטרה זו.  
   

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות