האמריקנים עלו על עקבותיהם של אוסמה בין לאדן, ואימן אל-ז'וואהרי. התוצאה: מרחץ דמים בפקיסטן.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת הטרור של תיקדבקה: הניסיונות להתנקש בחייו של נשיא פקיסטן פרוואז מושראף, באמצעות ירי נ"מ על מטוסו, הקרבות 'במסגד האדום' באיסלמאבאד, בשבוע שעבר, והתקפות ההתאבדות על שיירות צבא פקיסטן, בהן נהרגו רק ביום א' 15.7, למעלה מ-70 חיילים פקיסטנים, ולמעלה מ-100 נפצעו, הן חלק מהמערכה של אל קעידה והטאליבן לנסות ולמנוע מהמודיעין ומהכוחות המיוחדים האמריקנים והפקיסטנים ללכוד את מס' 2 באל קעידה אימן אל-ז'וואהרי, לאחר שעלו על עקבותיו. המקורות של תיקדבקה מדווחים בלעדית כי עד אמצע שבוע שעבר נמצא אל-ז'וואהרי תחת חסותם של ראשי שבטי הפשטונים בעיר באננו Bannu, שהיא אחת הערים המרכזיות של הפדרציה של שבטים בצפון מערב פקיסטן. לקראת סוף השבוע נראה כי אל ז'וואהרי עבר לעיר טנק Tank, או טאנג Tang, הנמצאת במרחק אווירי של 120 ק"מ דרומית מבאננו. עוד מוסרים המקורות שלנו כי ההחלטה של נשיא פקיסטן לתקוף את 'המסגד האדום' ולהרוג את הקיצונים המוסלמים התקבלה, לאחר שלידיו הגיע מידע מודיעני, גם מהמודיעין הצבאי הפקיסטני ה-SIS, וגם מסוכנות הביון האמריקנית ה-CIA, כי למסגד הגיעו שניים מעוזריו הקרובים של אימן אל-ז'וואהרי, מג'יד חסן-טוויל, ו-מחמד עות'מאן אל-ג'והרי, Majid Hassan al-Tawil and Mohammad Othman, במטרה לפתוח בפעולות טרור גדולות באיסלמאבאד, ובערים פקיסטניות מרכזיות אחרות, כדי לטרפד את המהלכים הצבאיים של האמריקנים וצבא פקיסטן לתפישת אימן אל-ז'וואהרי. המרדף אחר ז'וואהרי ושני עוזריו העלה את הרודפים גם על עקבותיו של אוסמה בין לאדן.
bבהופיעו ביום א' ברשתות הטלוויזיה ABC ו-CNN, אמר היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב סטיפן האדלי Stephen Hadley: 'זה לא עבד בדרך בה הוא (הנשיא פרוואז מושראף,) רצה'. 'זה לא פעל כפי שהוא רצה'. It has not worked the way he wanted. It has not worked the way we wanted it., סוף ציטוט. לא היה ברור לאיזה חלק מהמרדף הממשיך להתנהל, האדלי התכוון.
המקורות שלנו מדווחים כי הסיבה לכך שצבא פקיסטן הטיל איפול כבד על זהות ההרוגים והעצורים בעימות הדמים במסגד האדום, והסירוב לפרסם את שמותיהם של נשים וילדים שהצבא טוען שהוחזקו בו כבני ערובה, קשור לניסיון לתפוס בחיים את מג'יד חסן-טוויל ו-מחמד עות'מאן אל-ג'והרי עוזריו הקרובים של אימן אל-ז'וואהרי.
כל גופה שנמצאה במסגד, וכל עציר נבדקים, בימים האחרונים, כמה פעמים על ידי מספר צוותי חקירה המצליבים ביניהם את המידע. עד למסירת מידע זה עדיין לא ברור אם המודיעין הפקיסטני הצליח לשים יד על שני השליחים האלה. האם הם נהרגו בקרבות? או האם הם הצליחו להימלט תחת חיפוי אש שנורתה מתוך המסגד על כוחות הצבא המכתרים אותו?
עוד מוסרים המקורות שלנו כי ההחלטה שהתקבלה ביום ו' 13.7, בבית הנבחרים האמריקני, בהמלצת ממשל ג'ורג בוש, להכפיל את הפרס על ראשו של אוסמה בין לאדן מ-25 מיליון דולר ל-50 מליון, התקבלה לאחר שממשלת פקיסטן שלחה דיווחים לוושינגטון כי יש לה כבר קצה חוט ראשון במרדף אחר ראש אל קעידה, אבל שהיא נאלצת לשלם לראשי השבטים סכומים גדולים מאוד כדי לדלות מהם פרטים נוספים ולשכנע אותם לשיתוף פעולה.
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מדווחים כי גם המידע על בואם של שני שליחיו של אימן אל-ז'וואהרי למסגד האדום, נמסר למודיעין הפקיסטני תמורת סכום כסף גדול. העיר באננו Bannu, נמצאת במרחק אווירי של 150 ק"מ מעיר גארדיז Gardiz בדרום-מזרח אפגניסטן, שבה ישנה פעילות גדולה של אנשי טאליבן ואל-קעידה. כדי להגיע מבאננו לגארדיז ברכב יש לעבור דרך העיר פאראצינאר Parachinar, שגם היא נמצאת תחת שליטתם המוחלטת של ראשי השבטים הפשטונים, המודבר בכבישים המתפתלים לאורך כ-400 ק"מ. אולם המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים כי גם הטאליבן ואל קעידה אינם משתמשים בכלי רכב ובכבישים אלה כדי להגיע ממקום למקום באזורים אלה. לרשותם עומדים מורי דרך מנוסים מאנשי השבטים המשתמשים בעדרי הסוסים של השבטים הפרושים על פני השטח כולו. בכל עדר ישנם תמיד מספר סוסים המוכנים לצאת מיד לדרך, כאשר מורי הדרך ואנשי אל קעידה והטאליבן שאתם מגיעים. הקשר בין הערים מתנהל אך ורק בלילות.

Print Friendly, PDF & Email