האסטרונאוט הישראלי השני וה-583 בעולם איתן סטיבה נחת בהצלחה מהחלל לאחר ששהה בו 17 יום שעה ו-49 דקות רובם בתחנת החלל הבינלאומית  

האסטרונאוט הישראלי השני איתן סטיבה נחת, ביום שני 25.4, בהצלחה מהחלל לאחר ששהה בו 17 יום שעה ו-49 דקות בתחנת החלל הבינלאומית . החללית SpaceX Axiom Space-1  ביצעה טיסה ונחיתה משלמים ללא תקלות ובצורה חלקה.
כמה דקות לפני הכניסה לאטמוספירה נפרד תא הצוות של החללית מתא השירות  והחללית הפעילה את מנועיה במטרה להיכנס לאטמוספירה. ההיפרדות מתא השירות בוצעה על מנת שמגן החום יוביל את כניסת הקפסולה, שבה נמצאים האסטרונאוטים לאטמוספירה. החללית נכנסה לאטמוספירה במהירות של כ-27 אלף קמ"ש. החיכוך בשכבת האטמוספרה האט את החללית תוך חימום הקפסולה לטמפרטורות שגבוהות מ-1,600 מעלות. לאורך כל התהליך, מערכות אוורור בחללית ובחליפות שמרו על חברי הצוות ועל החללית עצמה
המהירות של החללית המשיכה לרדת עד שהגיעה למהירות של 560 קמ"ש שאפשרה את פתיחת המצנחים.  רגעים אלה היו מרהיבים  ביופיים בעיקר בגלל הביצוע החלק  והמושלם של הנחיתה.
בעת הנחיתה במים, האטה החללית עד למהירות של כ-30 קמ"ש. מיד לאחר הנחיתה הגיעו סירות מהירות שווידאו שאין דליפות או פגיעות לא צפויות בגוף החללית.

לאחר מכן יצאו האסטרונאוטים לבסיס החלל בקייפ קנוורל, משם שוגרו לחלל ב-8 באפריל.

Print Friendly, PDF & Email