ביצת וושינגטון. רפובליקנים: הנשיא שקרן ולא כשיר. קלינטון מסתבכת שוב: מימנה את התיק על קשרי טראמפ עם המודיעין הרוסי

הביצה הפוליטית הוושינגטונית מצליחה להטביע את כולם.
אויביו ומתנגדיו של הנשיא דונלד טראמפ, בייחוד בתקשורת האמריקנית ובמפלגה הדמוקרטית, מחככים ידיהם בהנאה גלויה. אין צורך יותר בהתקפות והאשמות על הנשיא. סנטורים רפובליקנים מרכזיים עושים זאת טוב יותר.
אף פעם במשך 10 החודשים מאז נכנס לבית הלבן, הנשיא דולנד טראמפ לא היה במצור כזה כשהוא נתון לגל התקפות בלתי פוסק, כפי שמתרחש בימים האחרונים.
אבל באותו רגע שהאשמות אלה מגיעות לשיאן עובר גל האשמות מטראמפ להילארי קלינטון.
ביום שלישי 24.10 הודיעו שתי וועדות של הסנט כי הן פותחות בחקירה בפרשה הנקראת 'אורניום אחד' Uranium One, בה וועדה בראשותה בזמן שכיהנה בתפקיד מזכירת המדינה, אישרה להעביר לידי חברת גרעין רוסית 'רוסאטום' Rosatom עשרים אחוז מהשליטה בחברה האמריקנית העוסקת בכריית אורניום.
לא עברו 24 שעות וביום ד' 25.10 התפרסמה בוושינגטון האשמה חדשה כלפי קלינטון.
עכשיו מתברר, כי 35 העמודים אשר הוכנו על ידי מי שהיה איש השירותים החשאיים הבריטיים כריסטופר סטיל Christopher Steele, ובהם מצויה כביכול ההוכחה כי מקורבי הנשיא טראמפ עמדו עוד לפני הבחירות לנשיאות בקשר עם המודיעין הרוסי במטרה להפיל את קלינטון, מומנו על ידי הילארי קלינטון עצמה ועל-ידי הוועדה המרכזית של המפלגה הדמוקרטית.
פרטים על כך נמסרו על ידי משרד עורכי דין בוושינגטון שהודה כי קלינטון שכרה אותם כדי למצוא חומרים מרשיעים נגד טרמאפ.
במילים אחרות, קלינטון היא זו שטוותה את הרשת הרוסית מסביב לטראמפ.
יתרה מזאת, ביום ד' כבר היו חוגים בוושינגטון שידעו למסור, כי כל פרסומי האתר 'וויקליקס'  על קלינטון באו ממקורות המקורבים לקלינטון במטרה לחזק את הסיפור כי המודיעין הרוסי עוזר לטראמפ.  
העלילה מסתבכת עד כדי טירוף מערכות.
כל זה איננו משנה את המצב בו הממסדים הפוליטיים בוושינגטון נמצאים במצב מלחמה עם הנשיא ועד עתה הם מצליחים להעמיד אותו בעמדת התגוננות ממנה הוא מתקשה להיחלץ.
במקום שטראמפ ייבש את הביצה הפוליטית בבירה האמריקנית, נראה שהוא הולך וטובע בה.
את ההתקפה המוחצת ביותר על הנשיא הנחית השבוע לא פחות מאשר יושב ראש וועדת החוץ של הסנט האמריקני הסנטור הרפובליקני בוב קרוקר מטנסי  Sen. Bob Corker R-Tenn, אשר הגדיר את הנשיא כמנהיג  אשר השפיל את האומה האמריקנית. 'אינני יודע מדוע הוא ( הנשיא טראמפ) כיווץ את עצמו לרמה נמוכה, נמוכה כזו, והשפיל את המדינה שלנו בדרך בה הוא עשה זאת. אבל ככה הוא נהג.' כלומר, המצב הפוליטי הזה הוא מעשה ידיו של הנשיא עצמו ולא של אף אחד אחר. I don’t know why he lowers himself to such a low, low standard  and debases our country in the way that he does, but he does .  בהזדמנות אחרת השבוע אמר קרוקר, כי הנשיא משקר וכי הוא לא יתמוך בו יותר.
ביום ג' השבוע 24.10 הודיע הסנטור ג'ף פלאייק  מאריזונה Sen. Jeff Flake R-Ariz, כי הוא לא יעמיד את מועמדותו בבחירות שתערכנה ב-2018, מאחר והמפלגה הרפובליקנית תחת הנהגתו של הנשיא טראמפ  נמצאת בסכנה שתהפוך להיות (גוף) רדוף פחד, בעלת חזות מפגרת של מפלגת מיעוט.' the Republican Party under President Trump is at risk of becoming a fearful, backward-looking minority party.
במילים אחרות, המפלגה הרפובליקנית תפסיד בגלל הנשיא טראמפ, את הרוב שיש לה היום בבתי הנבחרים האמריקניים.
לכך מצטרפות גם התקפותיו הבלתי פוסקות של הסנטור הרפוליקני ג'ון מקקיין Sen. John McCain R-Ariz, אשר הפך למתנגד העיקרי של טראמפ במפלגה הרפוליקנית.
לא שלאנשי הבית הלבן ותומכיו של טראמפ אין תשובות להתקפות אלה, שהמרכזית בהן היא, שתוקפיו הם כישלונות פוליטיים שאין להם סיכוי להיבחר מחדש בבחירות בשנה הבאה.
הבעיה עם תשובות אלה שהן אינן משנות דבר.
מתנגדיו ואויביו של הנשיא תוקפים אותו בפומבי משום שהם יודעים כי הנשיא הוא איש שלא יעבור בשתיקה על התקפות כאלה ויספק להם כל פעם דלק חדש. טראמפ מצייץ כל כמה שעות ברשת הטוויטר את תשובותיו-הערותיו, הכוללות בדרך כלל התקפות אישיות על מתנגדיו, ובינתיים וושינגטון משותקת.
למי יש זמן ורצון להתעסק בשאלות משעממות ויבשות כמו ההשתלטות האיראנית על עיראק, בעקבות התמוטטות הצבאית-מדינית של הכורדים ואובדן שדות הנפט שלהם.  מי רוצה לשמוע על מה שמתרחש בסוריה, באפגניסטן או במיאנמר, כאשר החומר העסיסי האמיתי נמצא בוושינגטון?

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “ביצת וושינגטון. רפובליקנים: הנשיא שקרן ולא כשיר. קלינטון מסתבכת שוב: מימנה את התיק על קשרי טראמפ עם המודיעין הרוסי

 • אוק 26, 2017 @ 1:36 at 1:36
  Permalink

  לא לשכוח שהציבור בוחר את הנציגים. בנתיים המתנגדים לטראמפ פונים לעיתונות ומנסים להשחיר את טראמפ אבל הם לא פונים לציבור הבוחרים ולכן הם יצלחו להפיל את טראמפ.

 • אוק 26, 2017 @ 6:03 at 6:03
  Permalink

  מומלץ לכם לצפות בשון האניטי מפוקס ניוז Sean Hannity Fox News
  כל יום בשעה 9.00 בלילה של ניו יורק, ותקבלו תמונה יותר מאוזנת.

 • אוק 29, 2017 @ 11:26 at 11:26
  Permalink

  בקיצור אם האמת תנצח, קלינטון ועוד הרבה דמוקרטים ישבו בכלא.

Comments are closed.