הבריטים מתכוננים להתקפה האמריקנית-ישראלית על מתקני הגרעין האיראניים.

`הסנדיי טלגרף` מדווח כי ביום ב` 3.4, תתקיים במשרד ההגנה בלונדון פגישה בדרג הצבאי הגבוה ביותר שתדון בתוצאותיה של התקפה על איראן. התקפה אמריקנית כזו על מתקני הגרעין האיראנים היא `בלתי נמנעת` אם איראן תמשיך להתעלם מהאזהרות הנשלחות אליה ומהחלטות מועצת הביטחון. המקורות מוסרים כי בראש ההתקפה תעמוד ארצות הברית.
`הסנדיי טלגרף` מדווח כי ארצות הברית הייתה רוצה כי כמה מדינות ישתתפו בפעולה כזו, אולם היא כבר החליטה כי אם לא תהייה תמיכה בינלאומית רחבה בפעולה כזו ההתקפה תבוצע על ידי כוחות אמריקנים וישראליים. לפי הנרמז בידיעה כל שלב יבוצע על-ידי גורם צבאי ממדינה נוספת שתיקח חלק בהתקפה. המקורות הצבאיים של תיקדבקה: הסיבה העיקרית לפגישה דחופה זו היא ההצלחה של האיראנים לשגר ביום ו` את הטיל החדש שלהם פאג`ר Fajr-3, המסוגל להגיע למטרות בישראל כשהוא אינו מזוהה על ידי המכ"ם האמריקני או הישראלי כשהוא נושא ראשי חץ מתפצלים המסוגלים לתקוף כמה מטרות בעת ובעונה אחת. מערכת טילי החץ הישראלים עדיין איננה יכולה לתת תשובה לטילים בליסטים בעלי ראשי חץ מתפצלים.
בפגישה ישתתפו: ראש המטות המזוינים הבריטים גנרל מייקל ווקר Gen Sir Michael Walker , ראש המודיעין הצבאי הבריטי גנרל אנדרו רידג`ווי Lt Gen Andrew Ridgway. מתאם הפיקוד הבריטי גנרל ביל רולו Maj Gen Bill Rollo, ופקידים בכירים מלשכת ראש ממשלת בריטניה וממשרד החוץ הבריטי.
הידיעה אומר כי בשלבים הראשונים של התקיפה תשותק ההגנה האווירית האיראנית הפרוסה מסביב למתקנים הגרעיניים על ידי טילי שיוט טקטיים מדגם `טומוהוק` אמריקנים Tactical Tomahawk cruise missiles.
לאחר מכן יותקפו המתקנים הגרעיניים האיראנים על ידי מפציצי חמקן B2 שכל אחד מהם נושא 8 פצצות חודרות בונקרים המונחות על ידי לוויינים מדגם BLU-28. מפציצים אלה יבואו בגלים מהבסיס האמריקני דייגו גרסייה Diego Garcia שבאוקיינוס ההודי, בסיס חיל האוויר הבריטי פיירפורד שבגלוסטארשייר Fairford in Gloucestershire, ובסיס חיל האוויר האמריקני וייטמאן Whiteman שבמדינת מיסורי Missouri. ההשתתפות הבריטית בהתקפה תהייה מוגבלת להפעלת מטוסי ביון שייעזרו לכוחות התוקפים. העיתון מוסיף כי משתתפי הפגישה בלונדון יבקשו לדון בהשפעות שתהייה להתקפה על איראן לאינטרסים הבריטיים בעיראק ובאפגניסטן. מיד לאחר סיום הפגישה יועברו המסקנות שמשתתפיה של הפגישה יגיעו אליהן אל ראש ממשלת בריטניה טוני בלייר.
כצפוי, הודיע דובר משרד ההגנה הבריטי ביום א` 2.4, באמצעות ה-BBC כי ידיעה זו איננה נכונה. אולם שירות השידור הבריטי טרח לפרסם לאחר ההכחשה ידיעה משל הכתב לנשואי הגנה שלו האומרת: `ידוע כי האמריקנים נמצאים בשלב מתקדם של ההכנות לקראת התקפתם על איראן.

Print Friendly, PDF & Email